Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

19 minutes ago, Fakundo Sava said:

Kupi bre normalne zvucnike,

ovako će da upališ nešto  

ne znam sta podrazumevas pod "normalnim"..iskreno, mislim da je slucajan greska, pomerao sma nesto i racunar. tj, sto sa racunarom, cistio sobu, dok je bio privremeno ugasen, mozda je sluacjna grskica, kada sm ukljucio, nema tona, prmestao sma okrugli kabl na tri porta, i..plavi ekran, restartovao se..

Link to comment
29 minutes ago, Misko said:

cekaj, jel ima varijanta za ovakve zvucanjek to? da stavim oba prikljucka?(vidi sliku gore zvucnika, takve imam)..i kako to povezem sa racunarom?

 

Kapiram da na onaj okrukli džek ide samo zvuk a preko usb samo napajanje. To napajanje ne mora iz kompa ako koristiš ovaj adapter, to je standardno 5W za sve uređaje koji se napajaju preko usb-a.

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Misko said:

mene izgleda upravo okrugli dzek zeza..ili portovi, sta je vec..

 

Preko njega ide samo audio signal, ne bi trebalo da na bilo koji način utiče na rad računara. Sa USB portovima je stvar malo drugačija i da sam na tvom mestu izbegavao bih da matičnu ploču koristim kao izvor napajanja za zvučnike. Neko ti je napisao, uzmi običan punjač za mobilne i USB sa zvučnika uključi u njega a ne u racunar, bez obzira da li ti se BSOD dešava ili ne 

  • +1 2
Link to comment

@Misko

 

Gugl kaže da USB port može da isporuči do 2,5w struje. Ako su ti zvučnici deklarisani na više, kada povećaš jačinu zvuka pokušaće da povuku više struje od toga i to pravi problem matičnoj. Možeš da zezneš kompjuter totalno.

 

Ima jeftinih zvučnika sa "svojom" strujom, tj. gajtanom koji guraš u šteker kao i bilo šta drugo - bolje uzeti to od ovoga što imaš. Gore je već rečeno - 3,5mm konektor je samo audio veza. Ja ne bih eksperimentisao sa punjačima za mobilne, jer i njih ima svakakvih i po kvalitetu i snazi i nisu predviđeni da budu non-stop u struji.

 

 

Edited by autsajder
Link to comment
13 minutes ago, autsajder said:

@Misko

 

Gugl kaže da USB port može da isporuči do 2,5w struje. Ako su ti zvučnici deklarisani na više, kada povećaš jačinu zvuka pokušaće da povuku više struje od toga i to pravi problem matičnoj. Možeš da zezneš kompjuter totalno.

 

Ima jeftinih zvučnika sa "svojom" strujom, tj. gajtanom koji guraš u šteker kao i bilo šta drugo - bolje uzeti to od ovoga što imaš. Gore je već rečeno - 3,5mm konektor je samo audio veza. Ja ne bih eksperimentisao sa punjačima za mobilne, jer i njih ima svakakvih i po kvalitetu i snazi i nisu predviđeni da budu non-stop u struji.

 

 

Ton mi jeste malo glasniji..mozda je i do toga..normalizovacu ton, preko tockica, pa cu da vidim..hvala

Link to comment
9 minutes ago, steins said:

Ljudi dajte preporuku za neki dobar antivirus program

Bitdefender Internet Security, jeftin a radi vrhunski. Ima odličan anti ransomware modul što je danas realno jedina pretnja. Sve ostalo su zajebancije.

Uzimam ga za klijente, tipa licenca za 10 korisnika na godinu dana je oko 70 eura. Ako pitaš za free, tu teško da šta valja. A Avast je iz mog iskustva potpuno smeće, baš za izbegavanje...

ništa bolji nisu ni Avira i AVG

Link to comment
3 minutes ago, arheolog1981 said:

A Avast je iz mog iskustva potpuno smeće, baš za izbegavanje...

 

Kakvog iskustva? 11 godina ga koristim na tipa 100 kompova različitih (bukvalno 100ak) i nikad nikakav problem...

Link to comment

Windows Defender preporučujem (kao IT support pro)... i ne klikati na očite zamke. I ne odazivati se na pozive sa nepoznatih telefonskih brojeva.

 

I svakako imati dupli bekap.

Link to comment
19 minutes ago, Mil@n said:

 

Kakvog iskustva? 11 godina ga koristim na tipa 100 kompova različitih (bukvalno 100ak) i nikad nikakav problem...

Ja sam u staroj firmi prodao hiljade licenci Avasta, bili smo jedan od većih regionalnih distributera i radili smo isključivo njega. Plaćene verzije su bile dobre, čak odlične i onda su krenuli eksperimenti i problemi, pa kupovina AVG. Mnogi su u tom periodu prekinuli da uzimaju Avast i prešli na druge antiviruse. Od tad sam zbog promene posla imao dodira samo sa besplatnim Avastom i na njega se u ovom trenutku i odnosio komentar. Potpuno je skandalozan i dalje. Samo zrno manje je skandalozan AVG. Ne u smislu zaštite... besplatni antivirus neće nikog zaštiti ni od čega to je jasno svakom. Isto kao Microsoftov nesretni Defender. Ono gde briljira je lažna detekcija, stalno smaranje sa reklamama da se kupi ova ili ona komponenta, da komp ima ovoliko i onoliko problema i moj lični favorit... Avast obožava da odbije da se ukloni s kompa

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...