Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zvucnik me zeza..skoro sam kupio nov(ovaj stari je prilicno dotrajao)..ima tri nedelje skoro kako sam ga kupio nije bilo problema..o cmeu se radi: i onaj stari je dosta smetao sisemu, cesto s epojavljivao plavi ekran na blic i racunar se ponovo reprdukovao..desavalo se to par puta..brzo nakon toga sma ga definitvno i iskljucio..vrlo brzo, kupi nov, i sve je dobro funkcionidsalo, do veceras..privremeno sma ugasio racunar, i kako sma ga ponovo ukljcio, opet nema zvuka, pozadi sam ga ukljcio, iskljucio(nema dugme za gasenje, sem tockica za podesavanje tona, takav je i prethodni bio), i opet greska u sistemu, plavi ekran, i opet racunar se samorestartovao..sad je sve u redu..treba li na ovo da gledam kao na slucajni icnident koji nije big deal, ili je nesto ozbiljnije u pitanju? Uskoro cistim racunar(cistim ga jendom godisnje, nije potrebno vise, dobro je postavljen, nije veliki upijac prasine), mozda je do toga, nagadjam, lupam..

Link to comment
1 hour ago, Misko said:

Zvucnik me zeza..skoro sam kupio nov(ovaj stari je prilicno dotrajao)..ima tri nedelje skoro kako sam ga kupio nije bilo problema..o cmeu se radi: i onaj stari je dosta smetao sisemu, cesto s epojavljivao plavi ekran na blic i racunar se ponovo reprdukovao..desavalo se to par puta..brzo nakon toga sma ga definitvno i iskljucio..vrlo brzo, kupi nov, i sve je dobro funkcionidsalo, do veceras..privremeno sma ugasio racunar, i kako sma ga ponovo ukljcio, opet nema zvuka, pozadi sam ga ukljcio, iskljucio(nema dugme za gasenje, sem tockica za podesavanje tona, takav je i prethodni bio), i opet greska u sistemu, plavi ekran, i opet racunar se samorestartovao..sad je sve u redu..treba li na ovo da gledam kao na slucajni icnident koji nije big deal, ili je nesto ozbiljnije u pitanju? Uskoro cistim racunar(cistim ga jendom godisnje, nije potrebno vise, dobro je postavljen, nije veliki upijac prasine), mozda je do toga, nagadjam, lupam..

 

Ako ti zvučnik nije USB nego klasično ide na 3.5mm džek, teško da ti se zbog nega dešava BSOD.

Link to comment
6 minutes ago, JozoMujica said:

 

Ako ti zvučnik nije USB nego klasično ide na 3.5mm džek, teško da ti se zbog nega dešava BSOD.

I jendo je i drugo..dva prikljucnika mislim, mozda je i slucajnost i nebitno, ne znam..tj. nadam se da jeste..

Edited by Misko
Link to comment
1 hour ago, Misko said:

I jendo je i drugo..dva prikljucnika mislim, mozda je i slucajnost i nebitno, ne znam..tj. nadam se da jeste..

 

USB onda koristi za napajanje i ja bih tu potražio razlog.

Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

 

USB onda koristi za napajanje i ja bih tu potražio razlog.

mislis, da iskljucim USB? moguce je da dva prikljucnika stvaraju konfuziju u sistemu, imalo bi smisla, ako je to..

Link to comment
Just now, Misko said:

mislis, da iskljucim USB? moguce je da dva prikljucnika stvaraju konfuziju u sistemu, imalo bi smisla, ako je to..

 

Pa jel imaju ti zvučnici napajanje koje ne ide kroz USB? U svakom slučaju ako je stereo sistem u pitanju taj USB ti ne treba ako preko njega ne ide napajanje zvučnika.

Link to comment

Nemma zidni prikljucak..jedino sto mogu probati, je da jedan od ova dva, klasican USB, ili ovaj okrugli, da ne koristim..mada, ne mislim da ce bez jednog raditi..za sad je sve u redu, slobodno dajte savet neki, u medjuvremenu ako imate, javicu ako se nesto pormeni..hvala u  svakom slucaju svima..

Link to comment
3 hours ago, Misko said:

.treba li na ovo da gledam kao na slucajni icnident koji nije big deal, ili je nesto ozbiljnije u pitanju?

Mora pod hitno da promeniš modus operandi 

Kako nemaš šteker ,na šta radi komp, solarno?

 

Bsod nije za podcenjivanje, ja ga konkretno nisam video od windowsa Xp

Koristi slušalice sa njima valjda nema problema 

Link to comment

ma za zvucnjak nemam prikljucak za steker , to govorim..znam da ima i zvucnjaka koji imaju i prikljucak za steker, mada, ne verujem da se to vise koristi..

Edited by Misko
Link to comment
17 minutes ago, francuski sobar said:

gofs je mislio verovano adapter usb na struju ko oni punjači za mob, ima to za par stotina dinara, tako da si siguran da nije do napajanja il usb portova od kompa

 

images?q=tbn:ANd9GcS1FZVwWAqrs8JGn-93D2L

cekaj, jel ima varijanta za ovakve zvucanjek to? da stavim oba prikljucka?(vidi sliku gore zvucnika, takve imam)..i kako to povezem sa racunarom?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...