Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

1 hour ago, bags said:

https://www.veeam.com/blog/321-backup-rule.html

 

Ja kopiram na kucni NAS, onda obicno vikendom donesem backup na posao.

 

Takodje imam backup najvaznijih stvari na malo sd karitici od 1tb.

 

 

Fun fact: imam sve moguce i nemoguce sertifikate iz Veeam-a, radio bas puno sa tim svojevremeno :D

 

Gledam nesto sto je convinient i besplatno. Kako izgleda na kraju ce slike zavrsiti na desktopu na single point of failure HDD-u. Kad me ne bude mrzelo mozda napravim neki copy jobe izmedju njega i eksternog HDD.

 

Moj drug ima mnogo dobru foru, za one koji vise ne koriste facebook. Naime, pobrisao je sve prijatelje, podesio da se nista ne seruje i uploaduje slike tu.

 

Edit: ma samo cu napraviti mirror izmedju internog D diska i eksternog, ionako su tacno oba 1 TB.

Edited by Shan Jan
  • Haha 1
Link to comment

Ja sam na promociji zakupio 1TB Asus Webstorage cloud i nisam zadovoljan,

Presporo je za moje potrebe. Za male fajlove je OK, ali za ono što ja čuvam sporo.

Slike ću vratiti ma DVD i BR medijie, a muzičku arhivu na velike HDD, pa kolko traje...

 

PS

FB i YT su sranje. Neki od najbitnijih albuma su mi tako nestali.

Izgubio sam stotine fajlova sa psima zato što je nekom robotu ili AI zaštitaru, debilu to moje sa sportskim psima na spravama izgledalo kao mučenje životinja. Majka mu se mučila debilska,

Edited by zmanic
Link to comment

Nemo kume DVD i BR, sve to sto koristi opticke diskove kao tehnologiju ima ubedljivo najkraci vek trajanja od bilo cega sto mozes da izaberes. 

  • +1 1
Link to comment

Imam i ja... kao i one koji su propali mnogo brze. Prosto navodim cinjenicu - da od svih medija, opticki diskovi najbrze propadaju, u proseku naravno.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, Shan Jan said:

Gledam nesto sto je convinient i besplatno.

 

Zasto mora da bude besplatno? Vredi nekad nesto sta je valjano i platiti, pa ti bi prvi trebalo tako da razmisljas? :)

Link to comment
32 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Zasto mora da bude besplatno? Vredi nekad nesto sta je valjano i platiti, pa ti bi prvi trebalo tako da razmisljas? :)

 

Uh, dobro pitanje... Mislim da je to vezano generalno za IT. Npr. da gledam gde da stavim na sigurno fizicke stvari koje su mi bitne, ne bih imao problem da platim i prioritet bi mi bio kvalitet tog storidza a ne cena.

 

Kad je u pitanju IT, znam da zvuci cudno ali... vise imam poverenja u stvari koje su besplatne nego u stvari koje se placaju. Kad su stvari besplatne, finansiranje proizvoda potice prevashodno od reklama i vezan je za to koliko se koristi, sto moze da se u sekundi promeni ako ljudi zbog neke sitnice nisu zadovoljni i predju na drugi izbor. Proizvod koji se placa i vec je establiran ima stabilan izvor prihoda preko subscription-a i moze mnogo lakse da proguta pojavu dobrog konkurenta ili da pusti feature koji ce ljudima otezati stvar jer zna da ljudi koji tu dolaze zele dugorocno resenje. Mislim da je i mindset proizvodjaca drugaciji. Besplatna resenja su pravljena da budu jednostavna, interoperabilna i da rade. Placeni servisi obicno iza sebe imaju gomilu prodavaca i drugih umova koji gledaju kako da iscede sto vise novca iz kupca, sto ne rezultira uvek najboljim proizvodom.

 

Postoji nesto u ITu sto mi zovemo vendor lockin a sto je vrlo rasprostranjena praksa kod bilo kog izvikanog brenda. U pitanju je igra gde brend pravi proizvod na takav nacin da je lako prebaciti se kod njega ali vrlo tesko se izvuci odatle. I onda gledas kako proizvod koji placas stagnira ili cak postaje sve gori a tebi su vezane ruke jer je prevelika muka i izlazna cena da odes kod drugog (da, gomila brendova naplacuje da dobijes nazad svoje podatke).

 

 

Ovo nema veze sa piraterijom, to je vec cista zelja da se prodje bez placanja uz izgovor da nece propasti mrske korporacije pune para zbog toga ;) 

 

 

Edited by Shan Jan
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Postoji nesto u ITu sto mi zovemo vendor lockin a sto je vrlo rasprostranjena praksa kod bilo kog izvikanog brenda. U pitanju je igra gde brend pravi proizvod na takav nacin da je lako prebaciti se kod njega ali vrlo tesko se izvuci odatle. I onda gledas kako proizvod koji placas stagnira ili cak postaje sve gori a tebi su vezane ruke jer je prevelika muka i izlazna cena da odes kod drugog (da, gomila brendova naplacuje da dobijes nazad svoje podatke).


Microsoft modus operandi

  • +1 2
Link to comment

Koje su sanse da mi Supernova otvori na ruteru port za Voip ako ih zamolim? I da li je to tehnicki moguce zbog cg nata?

Oni prodaju i staticke ip adrese, ali meni treba samo taj jedan otvoren port. 

Link to comment

Na racunaru kad odem na google i nesto pretrazujem pet sekundi nakon izvrsene pretrage, ekran pobeli i onda moram da osvezim i za tih 5 sekundi moram brzinski da otvorim stranicu koja mi treba. Moze li to nekako da se podesi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...