Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Lično, ako nije za slušanje muzike, meni je to previše para. Imaš npr. model hd 206 koji je znatno jeftiniji, ili pak ove Audio Technica ATH-M20x koje su malo preko 7000. 

  • Hvala 1
Link to comment

Od mene preporuka za ove
https://lyrastyle.rs/product/superlux-hd-681-evo-bk-slusalice

Otprilike isto model kao Presonus HD7 iznad, samo sa više basa i lepšom izradom. Ja ih koristim dve ili tri godine, baš sam zadovoljan.

Chi-fi je baaaš dobar što se tiče zvuka, imam iskustva sa nekoliko uređaja nepoznatih proizvođača za koje sam dobio preporuke od ljudi koji se razumeju, tako da više nemam nikakav otklon prema tim proizvodima.



  • Hvala 1
Link to comment

Da pitam ovde: presla sam na pripejd uz zadrzavanje broja, uplatila kredit koji vazi 60 dana, ali takodje pise na telenor aplikaciji: rok vazenja kredita 29.01.2022. I rok vazenja broja: 25.12.2022. Ok, kapiram da na svaka 2 meseca dopunjujem racun, ali sta znaci ovo za rok vazenja broja? Nece ga iskljuciti nikako dokle god dopunjavam racun?

Link to comment
Quote

Na Telenor pripejd tarifnim paketima kredit traje 60 dana od dana uplate. Svaki put kada dopuniš kredit važenje celokupnog kredita se produžava za novih 60 dana. Ako ti istekne kredit (prođe 60 dana od uplate tj. istekne datum važenja dopune), preostali kredit će biti poništen i biće ti omogućen samo dolazni saobraćaj. Nakon toga imaš 330 dana da izvršiš dopunu kako bi tvoja kartica ostala aktivna. Dopunu možeš da izvršiš na bilo kom Telenor prodajnom mestu u minimalnom iznosu od 200 dinara.

https://www.telenor.rs/sr/privatni/podrska/obavestenja-za-korisnike/promena-uslova-vazenja-pripejd-kredita/

  • Hvala 1
Link to comment
28 minutes ago, vememah said:

Hvala @vememah dakle, dokle god dopunjavam racun na  60  (ili manje) dana, nema bojazni da ce mi ugasiti broj, dakle mogu beskonacno ovako i ne diraju mi karticu. To mi je najbitnije, da ne gase broj, a za dopune cu videti kako ce i koliko trebati...

Edited by Alfa
Link to comment
On 26.11.2021. at 18:57, Milosh76 said:

a otvoren sam za sve predloge

 

Ako planiraš koristiti laptop na balkonu, nemoj uzimati bežične (sa tower-om) slušalice. Nema na čemu. :happy:

  • Hvala 1
Link to comment

Imam pitanje. Kancelarija mi je sprat ispod rutera. Signal je slab. Imam internet u kompu ali mi štampač stalno kuka kako mu je slaba mreža da bi skenirao kada je bežično povezan. Plus mi kamera i wifi šteker koji su na krajevima kanca često ne hvataju mrežu. 

 

Mislio sam da kupim ruter koji bi primao wifi signal i pojačavao ga ali da on ima svoju mrežu za kanc na koju bi pokačio sve uređaje koji koriste wi fi. Šta da kupim, a da me ne košta previše i da li mogu to sam da namestim. Nameštao sam neke ripitere sa aliekspresa i radili su dok se nisu pokvarili. Imam i neki 10 godina star ruter negde u šteku ali kapiram da on ne bi radi sa 5g mts ruterom?

Link to comment

Imas li opciju da probusis plafon i sprovedes mrezni kabl iz gornje prostorije u donju? To bi ti bilo najefikasnije resenje, mrezni kabl iz trenutnog rutera provuces dole i ustekas u bilo koji ruter, mozes probati i sa tim starim 10 godina, ili da kupis neki moderniji od 2-3 hiljade dinara. On ce imati svoju WiFi mrezu, a internet ce vuci kroz kabl iz glavnog rutera.

 

Druga opcija koju ja vidim su ti pojacivaci, ali je to upitno zbog konfiguracije prostora, mozda bude ok, mozda ne, mozda ti bude trebalo i vise uredjaja.

 

Generalno, ti signali ce biti sve veci i veci problem zbog WiFi "zagadjenja", okolne mreze zagusuju signal tvoje, a kako sad svaki stan ima svoj WiFi sa sve jacim ruterima i daljim dometima nastaje rusvaj. 

  • Hvala 1
Link to comment

Sad mi pade glupa opcija na pamet - moze li se LAN razvuci sa onim sitnim "najlon" optickim kablovima? Zgodni su jer su praktivno nevidljivi, mada ne znam kakva bi ti oprema za to trebala, neki konverter iz optike u UTP kabl.

Link to comment

Kod bilo kog majstora sa klještima za krimpovanje, ali realno bilo koja prodavnica IT džidža (makar pre-made od 10m), u Sarajevskoj ćeš garant naći, ili u Tehnomaniji ili prekoputa kod onih što prodaju elektriku/instalacije, ili neka od sitnijih firmi za kompjutere ako nabodeš lika koji zna sa tim klještima. Ako ne, garant onaj lik u Kameničkoj ima rješenje.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...