Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

uradio sam pripremu za stampu u photoshopu, rasterizovao tekst i tako to, sve je ok samo taj lejer gde je crni tekst treba da prebacim u 100% crnu...jel treba da dvokliknem na lejer i da ostane stikliran samo kanal K? zna li neko?

Link to comment

Selektuj taj lejer i na image - adjustments - levels - output levels smanji na 0 (desni klizac vrati skroz lijevo). To ce sve kanale da stavi na 100% Imas i opcije na tom k kanalu samo da to uradis, nemam ideju kako izgleda i za sta ti treba.

Link to comment

Preksinoc mi se apdejtovao Win10 i vise nece ni da krene da se ucitava. Pukne odmah par sekundi nakon sto se pojavi logo i da vrti onaj kruzic. U pocetku je bio samo crn ekran a juce je poceo da se samodijagnostikuje i popravlja ali brzo odustane i da mi meni sa raznim opcijama za popravku koje ne mogu da koristim posto nisam ulogovan kao admin. Sta moze da se proba pre formata i reintsalacije posto bih morao da bekapujem sta treba?

Link to comment
10 minutes ago, jimi said:

Preksinoc mi se apdejtovao Win10 i vise nece ni da krene da se ucitava. Pukne odmah par sekundi nakon sto se pojavi logo i da vrti onaj kruzic. U pocetku je bio samo crn ekran a juce je poceo da se samodijagnostikuje i popravlja ali brzo odustane i da mi meni sa raznim opcijama za popravku koje ne mogu da koristim posto nisam ulogovan kao admin. Sta moze da se proba pre formata i reintsalacije posto bih morao da bekapujem sta treba?

Za backup, mislim da bi ti bila dovoljna naka live instalacija linuxa, digneš sa USB-a i pokupiš šta ti treba na externi drajv... Posle uradiš reinstal...

Link to comment
1 hour ago, jimi said:

Ne znam na kakav repair instalacije mislis.

 

Pokreni instalaciju WIN10 preko usb i vidi da li ima opcija repair windows, trebalo bi da ima. Pokreni to, pa vidi da li ce pomoci.

Link to comment

Verovatno ce izaci update tog updatea koji nece ubijati windows. Probaj sa instalacionim usb-om, trebalo bi da pomogne da vrati obrisane dll fajlove, sto je verovatno i problem.

Link to comment
3 hours ago, jimi said:

Prvo bih da probam da osposobim ovo pa da onda polako bekapujem da ne bih zaboravio nesto. 

 

Prvo backup, pa posle pokušavaj da osposobiš... Backup nikad nije višak :)

  • +1 1
Link to comment

Imam u kancu laptop povezan hdmi kablom sa monitorom. 
 

Da li je moguće da se to uradi bezicnim putem?  Video sam nesto na aliju, ali mi nije jasno da li to služi samo za mobilne telefone i tablete da se povezu sa tv?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...