Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Cek, sto je meni ukljucen location? Da li to mora?  Da iskljucim to? Ukljucila sam battery saver, zatamnila ekran vidim da mi je odavno location ukljucena, a sve ostale su iskljucene, da nabrajam  bluetooth, night light, network, connect, project, vpn, mobile hotspot. Danas je bateriju najvise trosio skajp  (preko 90%), juce mozila trosila 90%, a ostale aplikacije manje od 1%, bar kod onog dela kod battery settings.

Za pola sata je na 84% baterija sa svim ovim sto sam nabrajala.

 

Link to comment

Ne treba ti lokacija, osim ako ne koristiš mape ili ako voliš da imaš trenutne vremenske prilike u taskbaru.

Firefox nije najsrećniji izbor za bateriju (iako meni najdraži od svih "velikih" browsera). Možeš da probaš sa Edgeom ili Operom, na Operi ima nešto što se zove i battery saver, ali tu su uštede minimalne, neće ti to rešiti problem.

Link to comment

Pa mislim da sam sve uradila po onom linku sto je poslao Indy. Osim opcije sleep, tu se plasim da ga ovako tupava necu "probuditi".  Sve je iskjuceno osim battery saver. Na adapter ga ne vracam dok ne stigne do e sad ne znam do koliko % je preporuceno, 20 ili manje? Jedina opcija na manje je 10%.  Juce je izdrzao 3 ili 4 sata van punjaca i to se valjda nije spustilo ispod 20% za to vreme. Mozila puno vuce. Ne znam sta drugo jos moze biti problem.  Za Skajp nikad nije ni izdrzavao ne znam koliko, ali danas je vidno brze vukao bateriju.

Mozda sam ja jako pogresila sto sam ga stalno drzala na punjacu, ne znam zaista.

Jos 1 glupo pitanje- da li adapter moram da iskljucim iz struje ovako kad je komp van njega ili ne smeta da stoji onako?

Link to comment
11 minutes ago, Alfa said:

5hr 34min

6hr 58min

Potrošnja se računa na osnovu onoga što komp trenutno radi; na istom procentu preostale struje u bateriji, ako ti stoji samo desktop bez pokrenutih programa, pokazaće više vremena do gašenja, ako teraš 10 tabova u Firefoxu, manje.

  • Hvala 1
Link to comment

Ljudi, a sta da radim kad ga ostavim na neko vreme, pa se onda ekran sam od sebe ugasi, ponovo ga pokrenem, a zakoci se sa nekom slikom prirode, pomogne f1  ili dugme za ukljucivanje, ali potraje dok se otkoci, e tu nastane panika jer ne mogu da ga iskljucim, i onda jedino da cekam da se baterija skroz istrosi, drugacije ne moze. Desilo se par puta, malore isto, ali nekako se otkocio posle par minuta.

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Nisam siguran da promena browsera generalno može da pomogne...testiram Brave i setno se sećam dana kada je O'pera bila zver od browsera

 

Pa prva je imala tabove, ako se dobro sećam? To je bila baš revolucija. 

  • +1 2
Link to comment

Meni je ostala u odličnom sećanju zato što je bila najbrža, naročito u odnosu na tada hajpovanu Mozilu. Mogao je da se tekst sa svakog yajta baš lepo smesti na stranu i povećava, jednostavan browser koji mi je bio spas u vremenu kada je svaki megabajt RAMa bio dragocen. A danas browseri jedu resurse, i to u vremenu kada Google postavlja zahtev da sajtovi budu što jednostavniji. Razumem da moraju da posisaju baš svaki podatak, ali preteraše.

Link to comment

Opera je u svemu bila prva :sad::sad:

 

I dalje mi je primarni browser a vivaldi sekundarni 

Da budemo pošteni Opera i dalje se trudi i stalno uvodi neke inovacije ,nešto zaživi pa ga pokupe ostali a nešto posle nekog vremena ode u istoriju 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...