Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da li imate savet kako da odrzim sto duze bateriju u zivotu? Imam acer 315-23 AMD ryzen3 3250U 15.6 FHD starog 4 meseca i poceo je da me upozorava da se batrerija brze trosi zbog preosvetljenosti ekrana, otisla sam na opciju smanjila na 90% posto ne znam kako bi se videlo preko skajpa da smanjim na 60%. Nije prob. kad sam offline. Danas je izdrzao do 24% baterije posle otprilike sat i po razgovora na skajpu. Podesen je da upozori kad baterija bude na 20%.

Mozda je do mene greska jer je vise na punjacu nego bez, ali stvarno se u poslednje vreme vidno brze trosi, a kupljen je pre svega 4 meseca :(

Ima li neko savet sta jos da uradim kod podesavanja baterije, da li ga iskljucujem s punjaca kad se napuni?

Imacu problema ako rikne, oni u servisu ne smeju da ga rasklapaju pre isteka garancije, nego moraju da salju dobavljacu valjda, a to bi bilo cekanje ko zna koliko. Bilo koji savet, molim vas, imam utisak da ce otici za godinu dana, a ne umem sama da je izvadim, ne usudjujem se, mislim da ni nema potrebe (zapravo deluje da ni ne moze da se izvadi iz laptopa, kao da je neodvojiva od njega, ali sta laik zna).

Sta jos da uradim da se sporije trosi?

Link to comment
On 26.4.2021. at 16:35, Alfa said:

 

Opredelila sam se u servisu za ovaj laptop:
Acer A315-23 AMD Ryzen 3 3250U/15.6 FHD/8 GB/ 512 GB SSD/ AMD Radien Graphic / Pure silver

 

Sad kucam s mobilnog, zaboravih da li je isto na desktopu. Ima dugme + levo od dugmeta za quote i pritisneš to. Forumski softver to memoriše, kreneš da kucaš post u drugoj temi i softver ti ponudi opciju da umetneš taj citat.

 

Dok ne dođe neko verziraniji za baterije, pogledaj na Guglu kako se laptop podešava da troši manje energije. Obično daju savete da se smanji osvetljenje ekrana i da se eventualno promene neka podešavanja Windowsa.

  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, Alfa said:

Da li imate savet kako da odrzim sto duze bateriju u zivotu? Imam acer 315-23 AMD ryzen3 3250U 15.6 FHD starog 4 meseca i poceo je da me upozorava da se batrerija brze trosi zbog preosvetljenosti ekrana, otisla sam na opciju smanjila na 90% posto ne znam kako bi se videlo preko skajpa da smanjim na 60%. Nije prob. kad sam offline. Danas je izdrzao do 24% baterije posle otprilike sat i po razgovora na skajpu. Podesen je da upozori kad baterija bude na 20%.

Mozda je do mene greska jer je vise na punjacu nego bez, ali stvarno se u poslednje vreme vidno brze trosi, a kupljen je pre svega 4 meseca :(

Ima li neko savet sta jos da uradim kod podesavanja baterije, da li ga iskljucujem s punjaca kad se napuni?

Imacu problema ako rikne, oni u servisu ne smeju da ga rasklapaju pre isteka garancije, nego moraju da salju dobavljacu valjda, a to bi bilo cekanje ko zna koliko. Bilo koji savet, molim vas, imam utisak da ce otici za godinu dana, a ne umem sama da je izvadim, ne usudjujem se, mislim da ni nema potrebe (zapravo deluje da ni ne moze da se izvadi iz laptopa, kao da je neodvojiva od njega, ali sta laik zna).

Sta jos da uradim da se sporije trosi?

Prešao mi odgovor na drugu stranu, pa da citiram prvobitno pitanje, da ga vide znalci kad naiđu.

  • Hvala 1
Link to comment

Ovde ima dobar pregled sta se moze uraditi (sa ilustracijama gde se sta nalazi u sistemskim podesavanjima). Pogledao sam neke recenzije tog laptopa i na zalost baterija mu nije jaca strana (blago receno, stavise to isticu kao izrazito slabo.)

 

Posto iz posta imam utisak da je situacija sa baterijom losija nego ranije, treba proveriti da li neki programi u pozadini (bespotrebno) arce bateriju - detalji u vezi toga su na linku. Takodje je bitno da se laptop sto vise (tj. regularno) koristi samo na bateriju (tj. da se ne drzi stalno ukljucen preko adaptera u prikljucak za struju vec samo kad se puni).

  • Hvala 1
Link to comment

Cek, sto je meni ukljucen location? Da li to mora, da iskljucim to? Ukljucila sam battery saver, zatamnila ekran, vidim da mi je location oduvek bio ukljucen, a sve ostalo iskljuceno bluetooth, nightlight, connect, project, vpn, mobile hotspot. Danas je bateriju najvise trosio na skajp 90%, juce mozila 90% a ostale aplikacije manje od 1% kod onog dela battery settings. Sign offovala sam se sa skajpa sad jer mi danas ne treba, ali ni on juce nije trosio puno, nesto 4% ali se juce nisam odjavila, a nije mi trebao.

Pisem da tel. jer sa kompa nece da ucita odgovor, pre 45 min ukljucen i sad je na 80%.

Ed. Uzela sam krs od kompa :sad: ne treba mi za igrice, nista posebno, za skajp mi je najpotrebniji

Ed2 izvinjavam se sto ce umedjuvremenu biti dupli post, jedan sa kompa, sad vidim da je ucitao, ovaj drugi je sa tel. Molim moderatore da izbrisu onaj prvi. Kajem se, mozda bolje da sam uzela onaj HD sa 4gb memorije, ovaj je bio 5000 jeftiniji, ali sam zbog 8gb uzela ovaj i eto, bolje i skuplje nisam mogla.

Edited by Alfa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...