Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da se samo nadovezem na pricu o VPNu, zaintrigirali ste me pa sam malo istrazivao. Plan mi je da uzmem NordVPN, koliko vidim moze za 89$ da se uzme dvogodisnja pretplata. I preko toga da uzmem Paramount+ zbog Serije A i Lige sampiona, za 5$ mesecno. Imaju i App za sve uredjaje ali i opciju gledanja kroz browser. Jedini minus mi je sto imaju reklame tokom prenosa, ali prezivecu to.

 

U totalu je priblizno ista cena kao Arena Cloud, a sigurno bolja usluga i signal, plus jednostavno gledanje sa kompjutera. 

Link to comment

Potrebna mi je mala informacija, naime imam Gigabyte matičnu ploču pod oznakom GA-H81M-DS2. Na njoj samoj nemam mogućnost da imam dva monitora jer sama nema "priključak" za drugi monitor. Treba mi informacija koju grafičku kartu da kupim, da bih mogao da koristim i drugi monitor. Napominjem da mi monitor/grafička karta  treba za najobičnije korišćenje (ništa HD filmovi i jake igrice). Samo da nije polovna, tj preko oglasa.

 

Unutrašnja strana:

IMG_20210917_140937.jpg

 

zadnja strana matične ploče:

IMG_20210917_140946.jpg

 

Edited by eye of the beholder
Link to comment
1 hour ago, eye of the beholder said:

Potrebna mi je mala informacija, naime imam Gigabyte matičnu ploču pod oznakom GA-H81M-DS2. Na njoj samoj nemam mogućnost da imam dva monitora jer sama nema "priključak" za drugi monitor. Treba mi informacija koju grafičku kartu da kupim, da bih mogao da koristim i drugi monitor. Napominjem da mi monitor/grafička karta  treba za najobičnije korišćenje (ništa HD filmovi i jake igrice). Samo da nije polovna, tj preko oglasa.

 

 

 

 

Sve što može da se utakne u PCI Express x16 slot, a podržava dva monitora ti odgovora.

 

Problem je što su cene kartica previsoke, pitanje je koliko se isplati u taj računar dodavati novu grafičku.  Jedino ako nađeš negde na lageru zaostalu AMD R5 230 ili Nvidia GT 710, to bi trebalo da su najjeftinije kartice koje se mogu naći,  mada i to teško bez 50-60 EUR, a te kartice su lošije i od integrisanih na novijim procesorima.

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Možda neki VGA razdelnik...?

Sa spliterom može da ima samo duplirani desk, ne i extended (što je uglavnom smisao dva monitora, ako nije, onda spliter od 10e završava poso).

Link to comment
37 minutes ago, Velocipede said:

 

Sve što može da se utakne u PCI Express x16 slot, a podržava dva monitora ti odgovora.

 

Problem je što su cene kartica previsoke, pitanje je koliko se isplati u taj računar dodavati novu grafičku.  Jedino ako nađeš negde na lageru zaostalu AMD R5 230 ili Nvidia GT 710, to bi trebalo da su najjeftinije kartice koje se mogu naći,  mada i to teško bez 50-60 EUR, a te kartice su lošije i od integrisanih na novijim procesorima.

Dobro to baš čini situaciju lošom, gotovo ako nije lako naći takve grafičke. cvrc.

Da pogledam šta tržište nudi.

 

Hvala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...