Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

On 24.9.2020. at 19:13, April said:

 

 

Procesor je Intel Core i7-2670QM 2.2GHz

 

To je neka spravica iz 2012. 

Problem je što toga nema ... Ploča se odavno ne pravi, i jedini način da se dođe do toga je da naletiš na nešto rashodovano... A to je bio neki premijum model, teško se jako nalazi, pogotovo u Srbiji...

 

 

Link to comment

Imamo problem da otvorimo mamin telefon (Samsung A40) na kompu. Mislila sam da je nesto sa kablom, ali isti kabl sa mojim telefonom radi.

Posto se prikljuci preko USBa i odabere prenos podataka, u Explorer-u dobijemo nesto ovakvo:

http://www.dodaj.rs/images/samsungA40.png

 

Nije mi jasno sta je sad to. Ne samo sto ne nastavi da ucitava fajlove, nego i te koje je kao vec ucitao npr. ne mozemo da iskopiramo na hard disk. Ima li neko ideju sta se ovde desava?

 

Dodatno, kao opcija na telefonu stoji ovo

USB Controlled by
- Connected device - couldn't switch
- This phone

Ja to nisam vidjala na dosadasnjim telefonima u porodici, nisam bas ni sigurna sta bi bilo bolje selektovati ovde, no u svakom slucaju prva opcija ne radi.

Link to comment
15 minutes ago, I*m with the pilots said:

Imamo problem da otvorimo mamin telefon (Samsung A40) na kompu. Mislila sam da je nesto sa kablom, ali isti kabl sa mojim telefonom radi.

Posto se prikljuci preko USBa i odabere prenos podataka, u Explorer-u dobijemo nesto ovakvo:

http://www.dodaj.rs/images/samsungA40.png

 

Nije mi jasno sta je sad to. Ne samo sto ne nastavi da ucitava fajlove, nego i te koje je kao vec ucitao npr. ne mozemo da iskopiramo na hard disk. Ima li neko ideju sta se ovde desava?

 

Dodatno, kao opcija na telefonu stoji ovo

USB Controlled by
- Connected device - couldn't switch
- This phone

Ja to nisam vidjala na dosadasnjim telefonima u porodici, nisam bas ni sigurna sta bi bilo bolje selektovati ovde, no u svakom slucaju prva opcija ne radi.

Probaj da ukljucis developer mode. Probaj sa sledecim videom

 

https://www.youtube.com/watch?v=oh-penDcy8k

 

Link to comment

Imam pristup nekom sajtu preko usera i passa gdje je bukvalno samo direktorijum fajlova. Ima ih pun kurac, ali su uglavnom tekstualni. Nije ftp server, već samo ono parent directory, blablabla.

 

Kako da to skinem a da ne klikćem na svaki fajl pojedinačno, otići će mi pola dana na to. 

Link to comment
On 30.9.2020. at 23:06, I*m with the pilots said:

Imamo problem da otvorimo mamin telefon (Samsung A40) na kompu. Mislila sam da je nesto sa kablom, ali isti kabl sa mojim telefonom radi.

Posto se prikljuci preko USBa i odabere prenos podataka, u Explorer-u dobijemo nesto ovakvo:

http://www.dodaj.rs/images/samsungA40.png

 

Nije mi jasno sta je sad to. Ne samo sto ne nastavi da ucitava fajlove, nego i te koje je kao vec ucitao npr. ne mozemo da iskopiramo na hard disk. Ima li neko ideju sta se ovde desava?

 

Dodatno, kao opcija na telefonu stoji ovo

USB Controlled by
- Connected device - couldn't switch
- This phone

Ja to nisam vidjala na dosadasnjim telefonima u porodici, nisam bas ni sigurna sta bi bilo bolje selektovati ovde, no u svakom slucaju prva opcija ne radi.

 

Meni se tu čini da je port na telefonu otišao ili će uskoro otići. Ste rešili nešto u međuvremenu?

Link to comment
9 hours ago, Shitgenstein said:

 

Meni se tu čini da je port na telefonu otišao ili će uskoro otići. Ste rešili nešto u međuvremenu?

 

Ganc novi telefon, i jos kod mame na kompu kao i kod mene na poslu radi bez problema. Bas je cudno! Ispadne da ima problem samo sa mojim kompom kod kuce, dok niko od nas drugih sa svojim telefonima (nas dvoje imamo Nexus) nema.

 

 

On 30.9.2020. at 23:22, Zlurad said:

Probaj da ukljucis developer mode. Probaj sa sledecim videom

 

https://www.youtube.com/watch?v=oh-penDcy8k

 

 

To nije nista pomoglo, u principu dobra je varijanta ukljucena (osim sto nisam sigurna sta treba da bude u ovom prvom delu

 

Samsung-konekcija.jpg

 

posto ja to nemam, no tu svejedno moze samo druga da se odabere (This phone), ona prva opcija kao nije moguca. Za to developer mode nije imao nista kao opciju)

Link to comment

Viber na novom telefonu. Kada mi neko pošalje sliku, ne mogu da je otvorim (ide "loading"). U sekciji "Gallery", u posebnom folderu za Viber slike, ta slika se vidi. Šta bi mogao biti problem?

Link to comment

Imam u odlicnom stanju HP Pavilion G7 sa AMD A4-3300M APU with Radeon HD Graphics 1.90 GHz i 6GB rama koji hocu da prebacim cerki. Promijenio sam mu originalnu bateriju i super je sav ali kilavi otkako je na win10. Kod banalnih zadataka zna zakucati cpu i disk na 99%, moze se koristiti ali spor je. Ulozio bih nesto novca u njega, pa sta bih trebao i koliko bi taj apgrejd otprilike kostao? Za uobicajene potrebe uskoro tinejdzerke.

 

 

Link to comment
34 minutes ago, kipo said:

Pregrijevanje pretpostavljam moze da dovede do naprasnog gasenja? Jer to se povremeno desi, iako nekad cim se upali a nekad nakon sat npr, nema pravila.

 

Da, bas tako se manifestuje. Odnesi da ti negde ociste, nije vredno mucenja da to radis sam. 

I ako je i dalje spor (naravno, bez tih manifestacija CPU 99% i naprasnog gasenja) a cerka ne igra igrice, instaliraj neki lightweight Linux, ako joj treba osnovni paket Office-a (Word, Excel, PP), preporucujem WPS Office (ima ga i na Windowsu).

Edited by JozoMujica
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...