Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Power Bi :D

Salim se, moja firma ga implementira... Ako si vec vezan sa Microsoftom na nekim appovima/erpom/crmom na Azure, onda je PBI verovatno bolja. Takodje, MS dosta ulaze para u ceo taj Power "ekosistem" i Dynamics 365 appove i povezanost svega zivog. Guraju priču da su namenjeni ne-developerima. 

 

Tableu nikad nisam video, kupio ih je valjda Sales Force, pa ako to koristiš onda je to bolje... 

Tableu je duže na tržištu i sigurno je "zrelije" resenje

 

 

Link to comment
1 hour ago, zmanic said:

Kod mene u firmi žene koje nemaju nikakvo prog. iskustvo, šibaju PowerBI samo tako, posle desetak sati insktruktaže i dve nedelje samoučenja.

Tacno sam znao da je tako... 

A kod mene budalina angazuje BAs da prikupe 'zahteve' od grupe inzenjera (koja - #realno - jede programiranje i pljucka krupnije koske) - eda bi onda platio konsultante da mu prave nekakve dashboardove koji izgledaju k'o da sam ih ja pravio 1996te na sedmu... Najgore sto onda ti isti inzenjeri (i moja malenkost) "unose" neke podatke (srecom ne sve) manuelno... I sve to na dan/danashnji XXI vek i taj rad... 

Hvala svakako. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imam pitanje...

 

Treba da potpišem na svom kompu neki završni račun tuđom karticom - digitalnim potpisom na APR.

 

Sve ide ok do trenutka kada mi traži da lociram halkomov sertifikat na kompu. Ja sam ga skinuo i snimio u neki trusted root certificates ili tako nešto, ali kada mi onaj APR jalkomov program da da nadjem sertifikat, nemam pojma gde je taj folder. Imae li neku ideju. Win 10 je u pitanju 64 bitni...

Link to comment

Postoji opcija za pretragu u File Exploreru, prozorče gore desno, pa vidi da upišeš ime fajla ili bar deo imena koga se sećaš, pod uslovom da to nisi uradio, je li.

Ili ako ne brišeš istoriju u Hromu, pogledaj prvo u opcijama pod Downloads,  klikni na to i izlistaj to što si skidao. Ako nisi brisao istoriju biće tu, onda desnoklik na traženu stvar pa Open file/folder location.

Edited by Malkmus
Link to comment
5 hours ago, Hamlet Strašni said:

Imam pitanje...

 

Treba da potpišem na svom kompu neki završni račun tuđom karticom - digitalnim potpisom na APR.

 

Sve ide ok do trenutka kada mi traži da lociram halkomov sertifikat na kompu. Ja sam ga skinuo i snimio u neki trusted root certificates ili tako nešto, ali kada mi onaj APR jalkomov program da da nadjem sertifikat, nemam pojma gde je taj folder. Imae li neku ideju. Win 10 je u pitanju 64 bitni...

Ne bi trebalo da ti traži lociranje sertifikata. Kod potpisa dokumenata biraš dokument koji treba potpisati, samo pre toga izabereš halcom sertifikat. Kod potpisa završnog računa klikom na dugme "potpiši i podnesi" pokreće se aplikacija za potpisivanje, samo je potrebno da uneseš pin, i naravno izbor izdavaoca sertifikata. Ako se ne snađeš mogu kasnije printskrin da pošaljem.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Updateova se Windows 10. Nestala pozadinska slika na desktopu. Nije je bilo na uobičajenom mestu, kao da ju je update obrisao. Stavio sam drugu, i sve je to u redu. No, ja bih sada da nađem tu pređašnju. Probao sam na nekim standardnim mestima, ne pojavljuje se. Ima li je negde zakopane, a da to ne znam?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...