Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Đea! Dobrodošla u OnePlus sektu :D Oxygen je keva, najbolji sistem. Brz, jednostavan, redovni apdejti, ma sve pet. I OP izbacuje apdejte i za telefone stare po 3-4 godine, za razliku od većine drugih proizvođača.

 

Sigurno će lepo da te služi, a kapiram da tu imaš i servis za njega, za razliku od Srbije, gde ga nosimo samo mi koji smo spremni na to da možda nećemo moći da ga popravimo kad se nešto pokvari. Na sreću, još nisam video da se bilo kome pokvario.

Link to comment

@napadaj

Hvala hvala :D

 

Znas li mozda kako da ugasim zvono na vajber, kako da imam spell check, i kako liniju dok kucam izbrisem i kako da ubacim srpske ch, sh ...?

Isto ako bih mogla da promenim boju na sms poruci kad imam neprocitanu, blagi sam deltonista pa mi se notifikacija utopi u background. 

 

Imam servis preko provajdera t-mobile. Kod njih sam i kupila. 

Bice mi racun mesecni oko $200, sto je opet super nego pre tri godine $250 kod drugog provajdera a ovde imam sve unlimited. 

 

 

Al bas sam odusevljena! :D

Edited by mustang
Link to comment

Settings > Apps & Notifications, pa tu nađeš Viber, a možeš dotle da dođeš i kroz Viber > More > Settings > Notifications > Notification sound

 

Za spell check i sve ostalo oko kucanja instaliraj SwiftKey app sa PlayStore, meni je ona najbolja i onda podesi da ti do bude default tastatura. U njoj možeš da podesiš i jezik, a ona i automatski kako kucaš prepoznaje koji jezik koristiš pa ispravlja reči i na engleskom i na srpskom.

 

Ne znam šta me pitaš za SMS.

Edited by napadaj
Link to comment

Sve uspela 😁

 

Na slici sam zaokruzila na šta  mislim. Kad imam poruku ja tačku na toj ikoni ne vidim jer se boja utopi u background

 

I da

 

Ovo bi trebalo sve pod nov tread u der oneplus sektasi staviti :D:laugh:

Screenshot_20201104-120855.jpg

Link to comment

Aaa

Ej, ma instaliraj druge ikonice :D

Ja koristim Whicons, pa možeš  odeš na PlayStore, nađeš Whicons Icon Pack ili bilo koji drugi koji ti se svidi i instaliraš, pa podesiš da one budu za apps.

 

Meni ovako izgleda ekran i lepo se vide tačke, nema šanse da mi promaknu, a svakako uvek imaš ikonice za to gde postoje notifikacije i gore u notification baru.

 

NY4KNrj.jpg

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

Jao sto ti je fensi sad cu i ja :D

 

Koristiš mozilu a ne chrome?

 

 

Zaboravih da dodam da sam sada na 5g

 

I da li mogu da diktiram poruke na srpskom? 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, renne said:

Ima vas dvoje ukupno

 

Troje

 

imao sam ONE+X u vreme kada niko nije. Najlepsi telefon ikada napravljen.

 

oneplus-x-main.jpg

 

Inace je u ONEPLUS vodeci inzinjer tip koji je radio u Apple-u, odatle i pedigre. Sjajan brend ali za ove novije ne zelim da dajem toliku kintu

  • +1 1
Link to comment

Pa može bezbedno da se briše preko Disk Cleanupa>Clean up system files>More options>System restore and shadow copies 

A može i da se podesi da system restore zauzima manje prostora na disku: System properties>System protection>Configure na odabranoj particiji i slajder se pomeri na 1%. Ima i tu opcija da se pobriše višak.

Link to comment

Ma MS takođe tvrdi 'leave registry alone', a to što čišćenje svog tog smeća hoće da ubrza kompjuter ih ne dotiče. Vrhunska je sramota koliko je taj windows ostao zapušten i zastareo. Uopšte se nije suštinski promenio u odnosu na NT 3.5 iz devedesetih.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Može li neko potpuno uprosceno da mi objasni kako fejsbuk zarađuje na meni? Odem jednom u tri dana da bih čestitala rođendane, pogledam šta je ko možda okačio i to je to. Nikad u životu ništa nisam kupila preko fejsa niti svi ovi ads po telefonu što mi iskaču utiču na moj izbor kupovine. Amazon koristim dnevno, pogotovu sad u doba korone. Ali to je sve što mi je neophodno... Tipa određena hrana za pse

 

Bukvalno na fejsbuk, Instagram nisam dolar potrošila.

 

Gledala sam sinoć film social dilema. U potpunosti se slažem koliko možemo biti izmanipulisani. Mi nemamo šanse a ja sam kao optimista

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...