Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Skidao sam i ja sa Tjuba u najboljem mogućem kvalitetu na telefon, pa sam tako i primetio razliku između prave 320 verzije i te konvertovane sa YT.

 

Nisam probao sa YT Music verzijama pesama, tj. zvaničnim aploudima, verovatno je na njima dobar zvuk i kada se konvertuju u mp3.

Link to comment
23 hours ago, napadaj said:

Skidao sam i ja sa Tjuba u najboljem mogućem kvalitetu na telefon, pa sam tako i primetio razliku između prave 320 verzije i te konvertovane sa YT.

 

 

A šta ti je "prava 320 verzija", mp3 od nekog drugog izvora? Raznih kvaliteta je audio koji ljudi postavljaju na YT. Oficijelni pretpostavljam da stavljaju kvalitetne. Takođe može biti i do downloadera / konvertera, neki samo svuku na 128 dok kod onih boljih ima opcija za biranje kompresije. 

Link to comment
6 minutes ago, napadaj said:

.mp3 grebovan sa diska ili digitalni fajlovi sa Bandcampa, na primer.

 

 

Pa da,  ti imaš pravi 320, a na yt ko zna kakav je audio bio u tom slučaju, onda se može čuti razlika. 

Link to comment

Kad je već piratsko gomilanje muzike u pitanju, zašto bi iko skidao audio nesigurnog kvaliteta sa YT-a (YT ni ne nudi mp3, već mp3 fajlove uvek prave ti programi za skidanje rekompresijom) kad u 99% slučajeva to isto može uz malo truda sa Deezera u 320k ili FLAC-u Deemixom ili SMLoadrom?

Edited by vememah
Link to comment

Pokusavam da malo opravim jedan ne-toliko-stari ali slabiji desktop.

Ploca u pitanju je Asus A68HM-K i u task menadzeru vidim da je memorija konstantno 70% puna. Ima 4Gb, kontam da ubacim jos 4, pa instaliram cpuZ i tamo pogledam - ima dva slota, jedan popunjen i pise za memorijski modul “Max Bandwidth: PC3-12800 (800 MHz)”, jel to jbno moguce? 800MHz?! Ja sam pre 15 godina imao komp koji je radio brze od toga, ne kontam?!

Link to comment

Imao sam komp cija memorija je radla na 1033MHz ako te bas zanima.

 

Elem, malo sam guglao, kazu da to sto pise u cpuZ treba uvek x2 da bi se dobila radna brzina memorije, tako da je ipak ok modul. Ostaje pitanje zasto se komp vuce, valjda ce jos jedan memory modul pomoci.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Imao sam komp cija memorija je radla na 1033MHz ako te bas zanima.

 

Elem, malo sam guglao, kazu da to sto pise u cpuZ treba uvek x2 da bi se dobila radna brzina memorije, tako da je ipak ok modul. Ostaje pitanje zasto se komp vuce, valjda ce jos jedan memory modul pomoci.

vuče se jer 4GB odavno nije dovoljno za udobno surfovanje, stalno se ubacuje sve zahtevnije đubre na sajtove, sa dodatkom ram-a i eventualno 240GB SSD komp će poleteti :happy:

Link to comment
11 hours ago, goofs said:

Pokusavam da malo opravim jedan ne-toliko-stari ali slabiji desktop.

Ploca u pitanju je Asus A68HM-K i u task menadzeru vidim da je memorija konstantno 70% puna. Ima 4Gb, kontam da ubacim jos 4, pa instaliram cpuZ i tamo pogledam - ima dva slota, jedan popunjen i pise za memorijski modul “Max Bandwidth: PC3-12800 (800 MHz)”, jel to jbno moguce? 800MHz?! Ja sam pre 15 godina imao komp koji je radio brze od toga, ne kontam?!

 

Jel' si reinstalirao OS za početak? 4 GB (minimum) ubaci svakako.

Link to comment

Не знам да ли је питање за овде. Елем.

 

Имам у ексесу две табеле - једна су предмети, друга приходи и расходи. Сваки предмет има свој јединствени идентификатор - број који ја ручно уписујем.

 

У табели прихода и расхода сваки приход и расход има поље у које уписујем јединствени идентификатор да бих могао да пратим по предметима приходе и расходе. У релацијама сам повезао два поља и све је функционисало како треба.


Да не би морао да гледам сваки пут, направио сам упит у коме је једино поље прост текстуални збир три поља - оног идентификатора и два текстуална поља по којима могу да одредим тачно који је предмет у питању. То поље сам убацио у табелу прихода и расхода као лукап за сваки унос. У релацијама сам то поље повезао са пољем идентификатора у обе табеле. 

 

И не ради. Уносе у којима одаберем то поље из лукап менија ми не препознају упити који сабирају приходе и расходе по предметима него га игноришу. Сада прво одаберем дај лукап да бих видео који је број и онда ручно унесем идентификатор. :(

 

Да ли сам био јасан и да ли ми има помоћи.

 

Само немојте да ми предлажете да набавим неки софтвер :(

Link to comment

Priča o popu, jarićima i normalizaciji podataka kaže da treba biti tri tabele: `cases`, `incomes`, `outcomes` sa relacijama 

 

cases.id 1:∞ incomes.case_id

cases.id 1:∞ outcomes.case_id

 

Ako sam dobro shvatio, upisuješ sam neki identifikator. To si treb'o prepustiti Access-u i ostaviti prvo polje u predmeti tabeli da bude recimo `id` i to tipa `AutoNumber`. 

Drugo da bude realni identifikator koji koristite na slučajevima itd. Sa AutoNumber-om k'o primarnim poljem i foreign poljem u child tabelama trebalo bi nesumnjivo i brže da radi. 

Dalje, treba ti kad upišeš neki broj predmeta u pop-up da ti izbaci view/report prihoda i rashoda za taj predmet ili da ti treba view za pregled svih predmeta sa vezanim prihodima i rashodima? Sad sam tek na tom pa se javim poslije ako niko ne odgovori u medjuvremenu. 


Disclaimer: nisam koristio Access nego pogled'o par minutnih klipova zanimljivog serijala (negdje od 9/10-14/15 je ono što ti [recimo] treba) da vidim kako izgleda rad tamo.

 

4 hours ago, Hamlet Strašni said:

и све је функционисало како треба

 

Je l' ovo trenutno dostupno stanje?

 

  • +1 1
Link to comment

Jeste. Realno, ovako mi je sasvim dobro i zgodno. 
 

Probao sam da stavim auto id kao identifikator, ali kada izbrisem neki unos, gubim taj broj a to me remeti. 
 

Treba mi da vidim koliko sam prihoda i rashoda imao po predmetu, i neke tabele po mesecima. Vrlo jednostavna stvar je u stvari. Do septembra sam predmete vodio u ekselu, a prihode i rashode na nekoj obicnoj aplikaciji na telefonu...

 

Akses je moja stara i neprežaljena ljubav, realno mogao sam na dve eksel tabele da ostanem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...