Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

45 minutes ago, Venom said:

Pa ne mora da bude ćomi, Motorola isto ima ok telefone za 150-200e.

 

Jeste, vloger Rossmann je baš (ultra-detaljno) poredio neki Moto i S7 (koji je jedno 3x skuplji). I nije u svemu pobedio S7, premda ima onoliko jači procesor.

 

 

 

(U vezi s ovom tematikom, valja napomenuti - premda su Moto, Xiaomi i sl dobra kupnja - ako se ne kupuje poslednji model Apple/Samsung, onda može da se dosta dobro prođe. Pre oko 7 meseci sam kupio novi S7 za cca 250 eu, doduše to je neki "preusmereni" ex-Verizon, tj. skinut sa locka na američki Verizon, pa ne može da se softverski apgrejduje... što se dosad pokazalo - kao što mi je renne i prorekao - sasvim nebitno.)

Link to comment
46 minutes ago, Indy said:

 

(U vezi s ovom tematikom, valja napomenuti - premda su Moto, Xiaomi i sl dobra kupnja - ako se ne kupuje poslednji model Apple/Samsung, onda može da se dosta dobro prođe. Pre oko 7 meseci sam kupio novi S7 za cca 250 eu, doduše to je neki "preusmereni" ex-Verizon, tj. skinut sa locka na američki Verizon, pa ne može da se softverski apgrejduje... što se dosad pokazalo - kao što mi je renne i prorekao - sasvim nebitno.)

 

Slično kao kod automobila, ko ne mora da ima "latest&greatest" može jako lepo da prođe s prethodnom generacijom. :)

Link to comment

Hitno mi treba pomoc. Nestala mi je a kolona (column) u jbn google sheets i ne znam kako da je vratim...

 

Pokusavam da iskopam nesto za unhide al ne ide.

 

edit: ovo ne pomaze, nisam je valjda obrisao...

 

Spoiler

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Hide rows or columns

  1. On your computer, open a spreadsheet in Google Sheets.
  2. Click a row or column to highlight it. You can also select multiple rows or columns.
  3. Right-click and select Hide row or Hide column from the menu that appears. An arrow will appear over the hidden row or column.

To unhide a row or column, click the arrow around where the row number or column letter used to be.

Link to comment

Hvala puno, vratih je nekako. Kad se sad nisam slogir'o....

 

Unhide nije pomagao i delovalo je kao da je obrisana. Srecom dupli klik na crticu izmedju gornjeeg levog coska i datuma mi je vratilo a kolonu. Ladean znij me je oblio :)

 

Nije bilo strelice na B, reko otisla...

 

Spoiler

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Naleteo sam na prazan sajt koji te automatski redirektuje u wordpres admin. Ideja mi je da se malo igram uz pomoc vpn-a, da ne rizikujem problem zbog gluposti.

 

Ono sto ja ostavim vlasnik moze da obrise posle u dva klika? Necu nekom da pravim probleme i posao.

 

Ideja mi je da malo vezbam wordpress. U prvom postu bih objasnio da su mi namere casne a dalje postove bih brisao po postavljanju. Samo bih malo eksperimentisao.

 

Spoiler

2018-04-26_1933.png

 

 

Mislim da ovde imam vise mogucnosti nego na svom free wordpres domenu. Necu nista da radim ako bih nekom pravio posao ili stetu...

 

edit: i gledacu da ostavljam samo stvari koje bi njihovi potencijalni posetioci doziveli pozitivno. Ne dolazi u obzir da nekom ugrozavam brend budalastinama. Sajt je od radio stanice pa bih mozda ostavio par postova vezanih za radio...

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam za sad pipuno, a verovatno i necu. Ako instaliram wp imam sve opcije kao na tom sajtu? Cini mi se da je free sajt na wp domenu previse ogranicen da stvarno naucis nesto.

 

Ovaj sajt je verovatno od ugasene radio stanice. Nisam jos stigao da istrazim. I nista hakovao nisam, sam se redirektuje u admin.

 

edit: zaboravih da naglasim bitan momenat. Sajt trenutno ne postoji. Znaci, ne bih nista ostetio...

 

Spoiler

2018-04-27_1210.png

Mozda ostavim pismo podrske toj stanici. Internet nije isti bez njih :)

 

Skoro sigurno necu nista raditi.

 

edit: ne diram ja ovo. Jos su aktivni na fejsu, mislio sam da je neka ugasena stanica. Nebitan zbunjujuci momenat je sto su iz Juzne Akrike a ekstenizja je .za

 

edit: to i jestenjihova ekstenzija. Nesto sam se istripovao da je Nambija™

Edited by katamaran
Link to comment

Pokreces instalaciju wp, naravno da bi mu napravio glavobolju, ako ništa bespotrebno štrecanje :) Stavi wamp na komp i goni normalno, čak ćeš dodatno pohvatati gdje koji fajlovi wp-a idu, što će ti kasnije trebati kad budeš imao (pristup) svoj server. A ako je samo radi admin dijela, sve je isto na wordpress com blogu. Bar je bilo.

Link to comment

Necu dirati, mislio samda je rahmetli stanica. Strecanje bih valjda resio postom u kojem objasnjavam da nemam nameru da pravim stetu :)

 

Al posto je aktivna stanica necu nista da diram. Samo mi je neverovatno da ostave tako...

 

U sustini mi i niije previse bitno al asm u poslu gde se isplati da imas sto vise znanja. Sa wp sam jako malo petljao i ovo je delovalo kao idealna prilika za vezbu.

 

Bio sam ubedjen da je neki ugaseni web radio. Ovo je ipak stanica. Mozda su odustali od neta, al nije se igrati...

 

Napravim im dobar sajt i posle me zaposle da im odrzavam :)

Edited by katamaran
Link to comment

Koji je drugi najjednostavniji nacin da skinem/snimim audio i video onoga sto se desava na ekranu.

Prvi pretpostavljam da je da stavim drugi laptop/kompujter preko puta i da usmerim kameru ka ovom prvom i pustim REC, ne?

Koristio sam ranije (pre jedno 3 zivota) CamStudio al' mi ga sad ubris'o Norton kad sam krenuo da ga d/l - nesto kao "opasan" ili "rizican" ili tako nesto... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...