Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne znam da li je prava tema ali bih da postavim pitanje o virusima.

Naime na youtube mi je uleteo neki (pretpostavljam) ruski virus koji mi ne dozvoljava da automatski startuje youtube klip već ispod njega piči neki prazni kvadrat iznad kojeg piše "Loading..". Instalirao sam programčiće AdBlocker ultimate, zatim AdBlock i na kraju AdBlock plus. Uspeli su da mi sklone neke ruske sajtove i neke gluposti ali je ostalo ono ispod youtube klipa "Loading..".

Kako i to da sklonim? Inače koristim Avast antivirusni program ali vidim da on njega slaba vajda. I njega ću da menjam..

Link to comment
On 12/29/2017 at 9:56 AM, copkillah said:
On 12/29/2017 at 6:21 AM, Milosh76 said:
Moze da bude i memorija

Vadio sam memoriju i dešava se isto, ištekao sam i hd i isto, samo još grafiku nisam vadio ali stvarno mislim da je do ploče

 

apdejt je da je u servisu do 10-og otprilike, tada se vraćaju sa odmora

 

Elem, imam jedan stariji APC-ov UPS, koji svakako nije pravljen za ova nova i zahtevnija napajanja i mašine. Ali me zanima, da li bi on mogao da mi služi kao nešto što pegla napon, dakle ne očekujem da mi izgura bilo šta kada nestane struje, već da samo brine o naponu? Da li bi tako nešto bilo moguće ili bih morao da imam UPS adekvatan aktuelnoj mašini?

 

 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

apdejt je da je u servisu do 10-og otprilike, tada se vraćaju sa odmora

 

Elem, imam jedan stariji APC-ov UPS, koji svakako nije pravljen za ova nova i zahtevnija napajanja i mašine. Ali me zanima, da li bi on mogao da mi služi kao nešto što pegla napon, dakle ne očekujem da mi izgura bilo šta kada nestane struje, već da samo brine o naponu? Da li bi tako nešto bilo moguće ili bih morao da imam UPS adekvatan aktuelnoj mašini?

 

 

Kako to misliš "nije pravljen za ova nova i zahtevnija napajanja i mašine"?

UPS bi trebalo da ti bude minimum 1.5 puta jači od potrebne snage.

Znači, ako imaš napajanje od na primer 500W, treba ti UPS od minumum 750W i to je sve što treba da te zanima ako ne želiš da ti drži komp uključen kad struja nestane.

 

Link to comment

Znam ja to, nego pitam, da li mogu da priključim kompjuter na slabiji UPS da mi služi samo za peglanje napona? Dakle, ne za to da mi drži kada nestane struje, već radi kao surge arrest u principu.

 

Link to comment
15 minutes ago, copkillah said:

Znam ja to, nego pitam, da li mogu da priključim kompjuter na slabiji UPS da mi služi samo za peglanje napona? Dakle, ne za to da mi drži kada nestane struje, već radi kao surge arrest u principu.

 

U kom smislu slabiji? UPS je npr. 500W a napajanje na kompu ti je 750W?

U tom slučaju je lutrija.

Ako ti je napajanje predimenzionirano i sve komponente (ploča, diskovi, grafička kartica...) zajedno ne mogu da povuku više od 450W, verovatno će da radi.

Ako ti u trenutku komp povuče npr. preko tih 650W, velika je verovatnoća da će UPS da uključi zaštitu/crkne.

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ne sećam se tačno koji je UPS u pitanju, ali da, to je bilo moje pitanje. Tipa, imam napajanje od 630W a UPS je 350W. Čisto me je zanimalo peglanje napona jer je moguće i da mi je struja ubila ta, sada već tri, napajanja, a ne neka komponenta unutra, pa da ne rizikujem dalje.

 

Link to comment

ako su odjedared prestali da daju znake zivota sve tri usb rupe, a u divajs menadjeru nema nista cudno, jel to onda mora biti hardverski problem i jel da bacim konp u smece?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...