Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

On 12/23/2017 at 1:56 AM, copkillah said:

Večeras su mi crkla dva napajanja uz eksploziju. Nekoliko dana nisam bio kod kuće i kada sam probao da uključim kompjuter, čuo se jak zvuk puvanja, iskočio je osigurač, a na podu sam našao deo nekog čipa. Na taj produžni kabl je nakačeno par stvari, lampa, monitor itd i to normalno radi. Igrom slučaja sam imao rezervno napajanje, prikačio sam ga i desilo se isto, eksplozija uz delić čipa, mada osigurač nije iskočio ovaj put. Šta da radim? Ok, pozvaću električara da proveri utičnicu i produžni, ali šta ako se nešto ujebalo u mašini što će da ubija svako sledeće napajanje tj da li je moguće da nije do struje/utičnice/produžnog? Kako i gde to da proverim? Solidno mi je hitno da rešim sve

 

On 12/23/2017 at 6:39 PM, bigvlada said:

Da li su u pitanju krštena napajanja ili neka no name? Imaš li UPS? ispravan šteker bi trebao da izdrži računar, štampač, skener, monitor, lampu i eventualno neki ups. Produžni možeš da proveriš i sam glinericom. Da li si pregledao matičnu ploču, da li se nešto crni negde? Izvadi sve sem matične i memorije (i grafičke ako procesor nema integrisanu ) i probaj sa trećim napajanjem, na drugom štekeru,  čisto da vidiš da li će da odradi post kako treba. 

 

Samo da javim da niko nema pojma šta se tačno desilo. Odneo sam u servis, tamo su mu stavili neko napajanje, testirali ga i mrcvarili i sve je lepo radilo. U međuvremenu, električar je proverio instalacije i produžni kabl i sve je bilo u redu, jedan drugi kompjuter je na istom tom produžnom posle radio bez bilo kakvih problema. 

 

Bukvalno dvostruki freak accident ili loša sreća.

Link to comment

To sam pomislio, ali jako teško. Kvalitetna gradnja, cg, kućište nije blizu bilo čega što bi makar nategnutno moglo da utiče. Ajde da pretpostavim da je možda to prvo napajanje posle pet i kusur godina dotrajalo, ali kolika je šansa da se ovo drugo napajanje, koje je stajalo neotpakovano u kutiji u sobi isto toliko godina, bilo čime poremetilo? I još je to napajanje stajalo u drugom stanu, nije bilo u istoj prostoriji pa i da nekako nategnemo teoriju o nekoj misterioznoj vlažnosti koja se pojavila i nestala. I sve ostalo u mašini je apsolutno ispravno. 

 

Razmišljao sam da je možda bilo nekih problema sa naponom u stanu u tom momentu, da je bilo do mreže, ne do instalacija, ali sumnjam jer je npr tv radio bez bilo kakvih problema, tj svi ostali uređaji su normalno funkcionisali.

 

Link to comment

Jbmti progres, kolko me nervira sto vise niko ne pravi laptopove sa mreznom. Zbog prirode posla moram cesto na kablove da se kacim, ima li ko iskustva sa tim usb(c) to ethernet konvertorima. Koliko su pozdani? 

Link to comment
Jbmti progres, kolko me nervira sto vise niko ne pravi laptopove sa mreznom. Zbog prirode posla moram cesto na kablove da se kacim, ima li ko iskustva sa tim usb© to ethernet konvertorima. Koliko su pozdani? 
Radi ok... Ja sam koristio jedno vreme, dok sam koristio neki fancy laptop...
Link to comment
14 minutes ago, urkozamanje said:

Jbmti progres, kolko me nervira sto vise niko ne pravi laptopove sa mreznom. Zbog prirode posla moram cesto na kablove da se kacim, ima li ko iskustva sa tim usb(c) to ethernet konvertorima. Koliko su pozdani? 

 

koristim na meku, kad rade - rade ok.

Link to comment

hm.. sta znaci kad rade? Tipa prestao da radi, pa mi treba novi (no prob, mogu da nosim backup) ili neobjasnjivo ne radi na toj mrezi/kablu pa ne pomaze ni backup. Kolike su sanse da se pojavim negde u ladnoj sobi i da ispadne da sam dosao bez gaca?

Link to comment

Opet ne radi, ima napona, ali ili ga ne pali ili krenu ventilatori da rade jako ali se ne bootuje. Kondenzatori na ploči ili procesor, čini se, jer se par puta pre gašenja zamrzao

Link to comment
ili hd
- imao sam takve simptome kada mi je crkao sata kabl, probaj prvo to ako već ne vidiš nadute kondenzatore na ploči, cpu nije 99%
Kad dođem kući ištekaću kabl ali neće ni da pali. Tipa ventilator kao pokušava da se okreće ali kao da nema snage. Napajanje je novo
Link to comment

Glupi GChrome mi neka videa ne prikazuje, neka prikazuje. YT prikazuje neka, tvića videa uglavnom ne. Zvuk ide regularno, što je najgore vidim one thumbnailove na skrol liniji, ali ne i video. Kopiram linak u FF, pustim, sve normalno.

 

Kodeci ili reinstal Chromea?

Link to comment
Opet ne radi, ima napona, ali ili ga ne pali ili krenu ventilatori da rade jako ali se ne bootuje. Kondenzatori na ploči ili procesor, čini se, jer se par puta pre gašenja zamrzao
Moze da bude i memorija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...