Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da li su u pitanju krštena napajanja ili neka no name? Imaš li UPS? ispravan šteker bi trebao da izdrži računar, štampač, skener, monitor, lampu i eventualno neki ups. Produžni možeš da proveriš i sam glinericom. Da li si pregledao matičnu ploču, da li se nešto crni negde? Izvadi sve sem matične i memorije (i grafičke ako procesor nema integrisanu ) i probaj sa trećim napajanjem, na drugom štekeru,  čisto da vidiš da li će da odradi post kako treba. 
Prvo je bilo Chieftecovo, radilo pet godina, drugo bilo neko MS koje mi je stajalo neraspakovano pet godina. Razmišljao sam o tome što si mi naveo, ali nisam smeo da rizikujem da sjebem i treće napajanje već sam ga odneo u servis jer se 99% pravio neki kratak spoj u kompu, tj nije do produžnog jer je ostalo na njemu radilo kako treba (testirana je i grejalica).
Na jednom forumu sam pročitao da je lik imao identičan problem i da je krivac bio hard disk. Ja bih podneo bilo šta drugo da je crklo osim harda jer je lakše zameriti.
Link to comment
9 hours ago, aram said:

Jesi :D

proveri da ti ne pravi restore pointe stalno, to sam ja jednom našao kod jedne moje drugarice tako - za svaku promenu je pravio restore point i nikad ih nije brisao, imala je nekoliko hiljada rp na c disku

 

8 hours ago, Mil@n said:

 

Takođe, ima opcija da se odvoji određeni procenat hard diska za restore pointove™, to je meni jelo hdd na par računara. Taj prostor koji je odvojen prikazuje kao da je popunjen. 
 

Ne znam da li je ista putaja na win7, ako se dobro sećam jeste, ovo je sada na win10:

 

Control Panel --> System --> Advanced System settings --> System protection --> Configure - tu ćeš već skontati koliko je podešeno i da li treba da smanjiš.

hvala puno :) ali sumnjam da je to, posto sam pre svega probala da restorujem sistem, ali nije nasao ni1 rp. neki eror jeste, ili nesto arhivira i krca. ako je virus, mada su male sanse, koji moze biti?

Edited by Ankaa
dodatne informacije
Link to comment
On 22.12.2017. at 9:56 AM, renne said:

Instaliraj, prodisaće ti komp

renne, ovo se odnosilo na w 10 ?

jer, ja radim na w7, mašina je dobra ali sada već malo usporava, a meni frka da menjam instalaciju, zbog instalacije acada koja mi dobro radi, a to nije uvek lako instalirati da radi kako treba

 

e sad, moraću ipak, znači , da preskačem 8 i idem na w10 ?

Link to comment
13 minutes ago, renne said:

tako je

fala :)

 

e sad, ako neko ima nekog ko se dobro razume u instaliranje sistema, optimizaciju itakoto, molila bih preporuku

sve plaćam ofkors, samo mi je bitno da se cela stvar završi za 1 dan i da mi se instaliraju i ostali programi koje koristim

imala sam nekog lika ranije, nekoliko puta mi je to radio ali sam poslednji put bila baš nezadovoljna, sve mi je zbrzao pa sam posle morala da molim okolo za pomoć

Link to comment

Ali stvarno nema bilo koga da pitaš za pomoć, ako imaš već sedmicu koja korektno radi, sve se svodi na lupanje 'next' gumba. Ništa od postojećih instalacija neće biti pobrisano.

Link to comment
19 minutes ago, ToniAdams said:

Ali stvarno nema bilo koga da pitaš za pomoć, ako imaš već sedmicu koja korektno radi, sve se svodi na lupanje 'next' gumba. Ništa od postojećih instalacija neće biti pobrisano.

pa nije mi ta sedmica hm ...

 

ed.

i ne, nemam nikoga da mi pomogne oko toga

radim kući sama, pa kad mi se desi neko sranje sa acadom, onda idem na njihov forum pa tamo uglavnom pronađem rešenje

tako je to jbg kad ne radiš u velikoj firmi, sto stvari moraš težim putem

Edited by dùda
Link to comment

Kakve su šanse da se uđe na neki stari Yahoo mail koji nije korišćen godinama i gde, naravno, ne znam više šifru, a rezervni mail na koju bih je poslao više ne postoji. Ima li neko kome mogu da se obratim glede ove stvari?

Link to comment
1 hour ago, notenoughreasonsforclaire said:

Kakve su šanse da se uđe na neki stari Yahoo mail koji nije korišćen godinama i gde, naravno, ne znam više šifru, a rezervni mail na koju bih je poslao više ne postoji. Ima li neko kome mogu da se obratim glede ove stvari?

Ako si postavljao ona pitanja i odgovore.  drugi email, broj mobtela .... ima.

Link to comment

Kako da dođem do tog pitanja? Jedino što me pita je druga mail adresa (koja više ne postoji) i broj telefona koji nisam ostavljao.

Renne, a ne postoji neka služba, servis kojoj mogu da pišem, kažem joj mail adresa, kažem joj tu recovery mail adresu koja više ne postoji, pa mi oni odblokiraju mail?

Link to comment
2 hours ago, notenoughreasonsforclaire said:

Kakve su šanse da se uđe na neki stari Yahoo mail koji nije korišćen godinama i gde, naravno, ne znam više šifru, a rezervni mail na koju bih je poslao više ne postoji. Ima li neko kome mogu da se obratim glede ove stvari?

 Postoji šansa i da je automatski obrisan:

Quote
  • Your account was inactive for over 1 year - If you rarely use your account, it may go into an inactive state and then be deleted. You can prevent this by signing in to your account at least once every 12 months.

 

Link to comment
6 hours ago, John Coltrane said:

50a2c59f5da409d3ccd9321c858ea994.jpg

 

Kako ovo da resim? Jebeni dvd sa kog sam instalirao Win 7 sad ne odgovara, sta li.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da li je instalacija sa SP1 ili bez, a posle je instaliran? Ako ti je sistem redovno krpljen, najbolje da nađeš najsvežiji .iso i narežeš novi disk.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...