Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

13 hours ago, Ankaa said:

hvala! kaze da je vec instaliran i up to date :/ 
zuti uzvicnik ikonica stoji pored njega. isto vazi i za wireless button driver i za touch pad i isto kaze da je vec instaliran i up to date. Na properties stoji Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39) sta jos mogu? hvala puno!

 

Jbg. S jedne strane to ima smisla, tj komp ti kaže tačno šta ne valja, nije neka poltergajst misterija.

Svaka komponenta kod koje imaš uzvičnik znači da mu fali drajver, ili drajver koji trenutno imaš da nije dobar ili odgovarajući. S obzirom da je laptop u pitanju, najbolje otkrij tačan model i marku, tipa, Hewlett Packard HP Pavillion 15000-2b recimo. Onda kucaj u google HP Pavillion 15000-2b drivers, poenta je da ideš na sajt proizvođača, dakle Hewlet Packard, Asusa, Della, koji već, nađeš tačan model laptopa koji imaš, oni garantovano imaju sekciju "Evo su našu drajveri za svaku, baš svaku komponentu vašeg laptopa". Skineš sve drajvere za komponente za koje imaš uzvičnik, po mogućstvu sa drugog kompa, lakše je, i turiš ih sve na neki USB, onda rokneš taj USB u laptop, i otvoriš opet Device Manager.

Za svaku komponentu sa uzvičnikom pokreneš "Update/Change driver", kako već, i onda mu kažeš "Ne traži na netu, imam ja drajver ovde, na ovom USB disku", i samo piči tamo gde si ih skinula. Onda mora da ih nađe.

Fazon je što su drajveri za laptop malo pipavi - ti generički drajveri koje Windows sam pronalazi ne rade baš najbolje, ali oni specijalno pisani i okačeni na sajtu proizvođača jednostavno moraju.

Link to comment
On 12/20/2017 at 11:54 AM, Calavera said:

uspeo sam :) nije moralo nista da se kopira, folder je ostao tamo gde je bio.

Pusti antivirus da ti odradi deep scan...pusti neki registry cleaner (ccleaner, wise cleaner recimo) da pobrisu djubre... bekapuj sve i udri reinstal... To sto si privremeno resio problem, ne znaci da nece da zeza opet...mozda si sjebao OS pa zato zezaju exe fajlovi...

 

Testiraj i hard disk recimo hdd regeneratorom mozda imas bed sektore...

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

imam HP ProBook i non stop se disk usage vrti oko 100% i uzasno je spor. Vidim po forumima da se desava da windows 8.1 ima problema sa HP laptopovima pa objasnjavaju da se ugasi windows indexer i razne neke druge opcije, neke sam probao, pomogne nakratko pa se opet vrati na staro. Nema malware-a.

 

Je l' ima neko ideju šta da radim? Da instaliram win 10?

Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:

Pusti antivirus da ti odradi deep scan...pusti neki registry cleaner (ccleaner, wise cleaner recimo) da pobrisu djubre... bekapuj sve i udri reinstal... To sto si privremeno resio problem, ne znaci da nece da zeza opet...mozda si sjebao OS pa zato zezaju exe fajlovi...

 

Testiraj i hard disk recimo hdd regeneratorom mozda imas bed sektore...

 

 

 

odradio sam full scan s antivirusom i malwarebytesom, naslo je par sumnjivih fajlova, ali nema trojana ili tako necega. ne zajebava mi se sa reinstalom ako bas nisam prinudjen na to, za sad cu pustiti da radi ovako pa cemo videti dokle stigne...

Link to comment

Imam stari Office paket iz 2007. i sve sljaka dobro, ali bi mi dobro dosao onaj dodatak 3Dmaps koji imaju noviji Exceli. Jel postoji sansa da se samo to doda ili bih morao da instaliram ceo MS Office?

Ako mora ovo drugo zamolio bih neki proveren link u inbox.

 

Malo mi je hitno zbog posla, unapred zahvalan.

Link to comment

Večeras su mi crkla dva napajanja uz eksploziju. Nekoliko dana nisam bio kod kuće i kada sam probao da uključim kompjuter, čuo se jak zvuk puvanja, iskočio je osigurač, a na podu sam našao deo nekog čipa. Na taj produžni kabl je nakačeno par stvari, lampa, monitor itd i to normalno radi. Igrom slučaja sam imao rezervno napajanje, prikačio sam ga i desilo se isto, eksplozija uz delić čipa, mada osigurač nije iskočio ovaj put. Šta da radim? Ok, pozvaću električara da proveri utičnicu i produžni, ali šta ako se nešto ujebalo u mašini što će da ubija svako sledeće napajanje tj da li je moguće da nije do struje/utičnice/produžnog? Kako i gde to da proverim? Solidno mi je hitno da rešim sve

Link to comment

Da li su u pitanju krštena napajanja ili neka no name? Imaš li UPS? ispravan šteker bi trebao da izdrži računar, štampač, skener, monitor, lampu i eventualno neki ups. Produžni možeš da proveriš i sam glinericom. Da li si pregledao matičnu ploču, da li se nešto crni negde? Izvadi sve sem matične i memorije (i grafičke ako procesor nema integrisanu ) i probaj sa trećim napajanjem, na drugom štekeru,  čisto da vidiš da li će da odradi post kako treba. 

Link to comment
On 12/20/2017 at 2:18 PM, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Jbg. S jedne strane to ima smisla, tj komp ti kaže tačno šta ne valja, nije neka poltergajst misterija.

Svaka komponenta kod koje imaš uzvičnik znači da mu fali drajver, ili drajver koji trenutno imaš da nije dobar ili odgovarajući. S obzirom da je laptop u pitanju, najbolje otkrij tačan model i marku, tipa, Hewlett Packard HP Pavillion 15000-2b recimo. Onda kucaj u google HP Pavillion 15000-2b drivers, poenta je da ideš na sajt proizvođača, dakle Hewlet Packard, Asusa, Della, koji već, nađeš tačan model laptopa koji imaš, oni garantovano imaju sekciju "Evo su našu drajveri za svaku, baš svaku komponentu vašeg laptopa". Skineš sve drajvere za komponente za koje imaš uzvičnik, po mogućstvu sa drugog kompa, lakše je, i turiš ih sve na neki USB, onda rokneš taj USB u laptop, i otvoriš opet Device Manager.

Za svaku komponentu sa uzvičnikom pokreneš "Update/Change driver", kako već, i onda mu kažeš "Ne traži na netu, imam ja drajver ovde, na ovom USB disku", i samo piči tamo gde si ih skinula. Onda mora da ih nađe.

Fazon je što su drajveri za laptop malo pipavi - ti generički drajveri koje Windows sam pronalazi ne rade baš najbolje, ali oni specijalno pisani i okačeni na sajtu proizvođača jednostavno moraju.

hvala! nisam zaboravila, ne stizem nista!

da javim da sam uspela da ih skinem, ali se nisu instalirali, jer je c particija prepuna (nema nista vidljivo osim sistema). Vec neko vreme, mesecima, se tome cudim. Detaljno sam pregledala svaki folder i preko total commander-a precesljala jos jednom. Defragmentacija je smanjila kolcnu slobognog prostora i svaki put kada bih nesto obrisala i manuelno, bilo je sve manje i manje prostora. Na kraju je ostalo 40 MB kad vise nsiam imala sta da obrisem. Ruku na srce, obrisala sam 30ak gb teskog foldera u nekom trenutku, ali je c particija za 15 minuta opet bila prepuna. Nemam toliko brz net da se nesto toliko tesko za to vreme snimi na komp. Negde oko 2.sistemskog update-a je sve usporilo, prestao je da cita ekstenog misa i posto mi je pre toga rekao da je kreirao restore point, jer je u nekom trenutku bilo 450 MB, ja ga ugasim na dugme, jer znam da kad tako uspori update i rebootujem onda posle radi normalno. Ali on sada nece da podigne ni safe mode, jer mu fali drajver. Ima onaj pametan tool sto ce to da mi resi,ili cu da napravim iso fajl na flesu,  pa da krenem od pocetka. ja mogu to da zavrsim za i 2 sata u servisu dok obavljam druge poslove, ali kako onda da saznam ko je i kako napravio rusvaj na c particiji? moram da vidim zasto se to desava sa prostorom i koje to napravio. postoji mogucnost je je eror do sistema, 0,0001% sanse da je hdd udario u nesto i da  sada benavi ili da je virus, koliko se razumem, a razumem se vrlo malou windows, jer sam poslednji put sedela za njim duze od sat  u oktobru posle godine, a podesavanjima sam se bavila jos dok je xp bio u opticaju,takoda sad ujem u control panel i iznerviram se od mora ikonica i renejmovanih foldera bez razloga i momentalno izlazim iz svega.  Ali mislim da sam detaljno objasnila problem, pa ako slucajno znate jos neki razlogzasto se to desilo sa c particijom, recite da vidim kako da ustanovim sta je uzrok problema, koji traje mesecima, posto neko mora da ispasta za to :D Hvala! Izvinjavam se ako sam udavila, vi kazite :)

Link to comment

Jesi :D

proveri da ti ne pravi restore pointe stalno, to sam ja jednom našao kod jedne moje drugarice tako - za svaku promenu je pravio restore point i nikad ih nije brisao, imala je nekoliko hiljada rp na c disku

Link to comment
36 minutes ago, aram said:

Jesi :D

proveri da ti ne pravi restore pointe stalno, to sam ja jednom našao kod jedne moje drugarice tako - za svaku promenu je pravio restore point i nikad ih nije brisao, imala je nekoliko hiljada rp na c disku

 

Takođe, ima opcija da se odvoji određeni procenat hard diska za restore pointove™, to je meni jelo hdd na par računara. Taj prostor koji je odvojen prikazuje kao da je popunjen. 
 

Ne znam da li je ista putaja na win7, ako se dobro sećam jeste, ovo je sada na win10:

 

Control Panel --> System --> Advanced System settings --> System protection --> Configure - tu ćeš već skontati koliko je podešeno i da li treba da smanjiš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...