Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

sta, ruter ili tv? wi-fi radi na svim ostalim uredjajima u kuci, idem sad da probam ponovo, restartovao sam ruter, pomozibobe

 

jok, ponovo prijavljuje pogresnu sifru...

Edited by Čutura
Link to comment

od prekjuce ne radi fiksni. nema zvuka u slusalici, kad pozovem taj broj, dobijem zvuk za zauzetu liniju

net adsl preko te linije sljaka ok

telefon je ispravan, kod komsije radi, probao i drugi aparat na mojoj liniji, ne radi

naleteh negde da je moguce da adsl radi sa jednom zicom, a da za telefon trebaju dve.

 a desavalo mi se juce kad sam pokusavao resiti problem da i net prestane da radi kad spojim telefon, pa kad sklonim telefon sa instalacije, net opet proradi.

zvao mts. kad dodjem do dela da unesem broj na koji prijavljujem problem, dobijem obavestenje da se broj nalazi u grupi korisnika sa smetnjama i da rade na tome

a u komsiluku rade telefoni.

 

kod nas jew svasta nakaradno postavljeno, ali mi nista nije pojelo zivaca kao jebeni telekom i fiksna telefonija

Link to comment
On 12/10/2017 at 6:45 PM, bigvlada said:

Varijanta dva ti je Sumatra, pa si miran na duže staze. Ima i portabilna verzija. 

  • PDF (.pdf)
  • eBook formats:
    • unencrypted EPUB (.epub)
    • MOBI (.mobi)
    • Fiction Wise (.fb2, .fb2z, .zfb2)
    • .pdb (Palm DOC format)
    • .tcr
  • comic book files: .cbz, .cbr, .cbt, .cb7z
  • DjVu (.djv, .djvu)
  • Microsoft Compiled HTML Html (.chm)
  • XPS (.xps)
  • images (.tga, .gif, .jpg, .j2k, .png, .webp, .tiff)

If Ghostscript is installed, we support PostScript (.ps, .eps) files.

https://www.sumatrapdfreader.org/download-free-pdf-viewer.html

 

Big Vlada, zahvaljujem!

 

Pozdrav!

Link to comment
od prekjuce ne radi fiksni. nema zvuka u slusalici, kad pozovem taj broj, dobijem zvuk za zauzetu liniju
net adsl preko te linije sljaka ok
telefon je ispravan, kod komsije radi, probao i drugi aparat na mojoj liniji, ne radi
naleteh negde da je moguce da adsl radi sa jednom zicom, a da za telefon trebaju dve.
 a desavalo mi se juce kad sam pokusavao resiti problem da i net prestane da radi kad spojim telefon, pa kad sklonim telefon sa instalacije, net opet proradi.
zvao mts. kad dodjem do dela da unesem broj na koji prijavljujem problem, dobijem obavestenje da se broj nalazi u grupi korisnika sa smetnjama i da rade na tome
a u komsiluku rade telefoni.
 
kod nas jew svasta nakaradno postavljeno, ali mi nista nije pojelo zivaca kao jebeni telekom i fiksna telefonija

Meni kod keve u 70-om već 5 dana taj slučaj...
Robot kaže: Vaš broj je u grupnom kvaru reona Bežanija, ekipe na terenu blablabla...
Debili. Negde su se izlanuli da je u igri Vodvod...
Dakle verovatno su im pokidali vodove...
Link to comment

i ja pretpostavljam da je kod mene tako nesto. pogotovo sto su kopali dosta  tom trasom poslednjih mesec dana

ali da tri dana (naravno da i dalje ne radi) ili u slucaju tvoje majke 5 oni nisu u stanju da rese tako nesto. a inace vode to kao "prioritet jer se radi o vecem broju korisnika" tako mi rece operater danas kad sam ga napokon dobio

 

inace ovih dana je tacno dve godine, kako su nam dovezli nov kabal da zamene prikljucak sa bandere koji je pre 5 i vise godina pokidan na nekoliko mesta. bezbroj puta sam ih kontaktirao. kabal i dan danas stoji kod mene u supi

 

stoka ogavna, samo im jebena distribucija moze parirati. ta govna su nam letos trazili skoro soma i po evra da se prebacimo na trofaznu struju. prikljucak jednofazne postoji najmanje 50 godina

 

javasluk i bezobrazluk kakav se retko vidja cak i ovde. a odnos plata i radnih obaveza za pozeleti

izgoreli do temelja dabogda i eps i telekom, a radnicima od srca zelim da se zaposle kod kakvog "gazde" za 200 evra mesecno i rad 7 dana u nedelji

Link to comment

Treba mi savet oko yt tagova ako se neko razume...

Za klijenta okacim video njegovog proizvoda i opis koji mi da.

Kapiram da je najpametnije izvuci samo ono odredjeno (naziv proizvoda, proizvodjac, neki detalj) a izbegavati previse opsta mesta kao sto bi recimo bila boja. Ili je mozda pravilo sto vise to bolje pa ne skodi da tagujem i boju?

 

edit: koliko vidim klijent ima neku svoju ideju oko tagovanja pa nema sta tu previse da razmisljam

Tags:

Store Name

Brand

Collection Name

Each SKU (in case of collections), or variants in case of product (at times, there will be many variartions, please add each as a tag)

Brand + Collection

 

Mada i sama kaze da su joj tagovi novost pa ni sama ne zna...

Edited by katamaran
Link to comment

Pa ako je za pretragu/ rank na YT juriš keywords, long tail keywords (koje prethodno istražiš) a ako je samo zarad videa na njenoj stranici prilično je svejedno. Kontam da niko neće tražiti "praktično korišćenje blendera crvene boje". Analogno backlinkovima, pogledaj i kako je konkurencija tagovala svoje proizvode.

 

https://searchengineland.com/youtube-seo-find-best-traffic-generating-keywords-275690

 

PS Ne razumijem se pretjerano, već skoro imao ponudu da radim nešto sl. pa bacio oko šta bi trebalo.

 

Edited by kipo
Link to comment

Odavno planiram da proucim SEO al sve nesto nemam volje.

 

Primarna funkcija klipova koje kacim je da ih stavim kod odgovarajucih proizvoda u njenoj bigcommerce prodavnici ali vidim da bi volela i da joj neki kupac naleti i sa yt-a. Treba da okacim stotine i stotine klipova pa ne znam da li joj se isplati da trosim previse vremena na svaki pojedinacno. Placa me po satu pa ako bude htela tako molim lepo :)

 

Za sad sam na prvi klip stavio tagove po onom njenom uputstvu i probao search dela naziva iz drugog brauzera i moj klip je bio na prvom mestu a konkurentski za isti proizvod na trecem. Valjda je ovako ok.

 

Hvala puno.

 

edit: ne kapiram zasto trazi da guram SKU-ove u tagove. Ko da ce neko da pretrazuje youtube po njima.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...