Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

(a sto uopste stavis torent preko flashgeta? ne smes p2p na poslu?) meni se to neki put desavalo sa obicnim, direktnim dwnldom, dodje tako na 87posto ionda, sve lepo pokazuje, protok itd ali nema promene

Link to comment
2. Generalni savet je nemoj!!1. Umesto ACDSee probaj FastStone Image Viewer... Manji, brzi, jednostavniji i dzabe!!
Hvala, probaću taj FastStone... a što se tiče onog (2), šta znači "nemoj"? Nemoj na Vistu uopšte? Ne vidim baš da ću voziti XP do neke 2011-te... jbg odgađao sam prelazak sa 2000 Pro na XP jedno dve godine, pa sam se na kraju ipak smilovao.Evo još jedno pitanje: gledam baš za taj novi komp konfiguracije koje se nude, ima sad nekih dilova gde dobiješ 4 gigabajta RAM-a po istoj ceni kao i 2 giga. I onda naletim na sajt gde mi da sledeće upozorenje:
Please note: Installing 4GBs of RAM onto PCs with Windows Vista Home Premium 32-bit Operating Systems is not advised since 32-bit operating systems do not support 4GBs of system memory. We recommend clicking BACK and selecting 2GBs of system memory or changing your operating system to a 64-bit version. If you decide to continue with 4GBs of system memory it will not hurt but you will not be able to address it all. You probably will not be able to address much more than 3GB, and you might not be able to address more than 2GB.
:mellow: Nisam to znao, proturih kroz Gugl još par puta, i ispostavi se da je istina... međutim, oni daju 4 gigabajta u startnoj konfiguraciji koja mi baš odgovara, pa ko velim da uzmem ipak to. 3 od 4 gigabajta je bolje nego 2 od 2 (za istu cenu), osim ako neko opet nema na nešto da me upozori što se tiče ovog?...
Link to comment
Hvala, probaću taj FastStone... a što se tiče onog (2), šta znači "nemoj"? Nemoj na Vistu uopšte? Ne vidim baš da ću voziti XP do neke 2011-te... jbg odgađao sam prelazak sa 2000 Pro na XP jedno dve godine, pa sam se na kraju ipak smilovao.Evo još jedno pitanje: gledam baš za taj novi komp konfiguracije koje se nude, ima sad nekih dilova gde dobiješ 4 gigabajta RAM-a po istoj ceni kao i 2 giga. I onda naletim na sajt gde mi da sledeće upozorenje::mellow: Nisam to znao, proturih kroz Gugl još par puta, i ispostavi se da je istina... međutim, oni daju 4 gigabajta u startnoj konfiguraciji koja mi baš odgovara, pa ko velim da uzmem ipak to. 3 od 4 gigabajta je bolje nego 2 od 2 (za istu cenu), osim ako neko opet nema na nešto da me upozori što se tiče ovog?...
a ima li mogucnosti da uzmes 64-bit Vistu? kad vec pravis future-proof konfiguraciju.
Link to comment
a ima li mogucnosti da uzmes 64-bit Vistu? kad vec pravis future-proof konfiguraciju.
Ima, ima, ali to tek ne bih radio... ne verujem da će u te tri godine da 64-bit aplikacije za klijent računare postati mainstream... praviće 64-bitni operativnesisteme/softver za velike servere, a za klijent računare, akcenat je mnogo, mnogo manji, mislim da još nije napisano ni oko 50% drajver packova koji standardno postoje u 32-bitnom kodu. A i ti drajveri što jesu napisani za 64-bitni, priča se da nisu ni izbliza tako testirani i bugfree kao 32-bitni. I tu govorim samo o drajverima, zamisli tek o aplikacijama. Ne verujem da postoji široki support. Evo sad testa radi odoh na download.com da skinem winzip, ne mogu naći 64-bitnu verziju. A zamisli sve programčiće koji se skidaju "legalno", nema tu mnogo ponude za 64-bitni softver...
Link to comment

Računar koristim viša-manje samo za zabavu pa me nemoj baš ozbiljno uzimati ali moje iskustvo je da sačekaš neko vreme. Skoro sam uzeo novi računar sa Vistom i neke stvari mi ne rade (TV karta, softver za mobilni itd.) jer nema podrške. BS player pro (pošto ne verujem da te interesuje free verzija sa špijunom) ima Vista ready, ali ne vidim što ga plaćati pored živa VLC-a.

Link to comment
(a sto uopste stavis torent preko flashgeta? ne smes p2p na poslu?) meni se to neki put desavalo sa obicnim, direktnim dwnldom, dodje tako na 87posto ionda, sve lepo pokazuje, protok itd ali nema promene
ma smem, nego sam imao FG vec instaliran pa rekoh da probam kako torrenti rade, posto kod kuce na ADSL nikako nisam uspeo da ih nateram...
Link to comment
Standardno dobar freeware je Irfan (http://www.irfanview.com/), mozes da probas i sa Picasa-om, a ako vec koristis Microsoft Office, sasvim pristojan je i MS Office Picture Manager...
Znam za Irfana, ACDsee je više po navici onako, nije preka potreba, nego mi srcu drag...Nego, sad mi Martinj i Salkodinamitaš poljuljaju koncepciju... sad ću da guglam za "savete" i iskustva ljudi koji su prešli na Vistu, da vidim baš koji su problemi. Majku mu, ako mi čitav kompjuter sklapa firma od koje kupujem, i stavljaju Vistu, logično mi da se oni pobrinu da sve komponente imaju drajvere za Vistu i da rade?! A koliko znam, Civilization 4 i nove igre rade na Visti bez problema...
Link to comment
Koliko znam možeš instalirati oba OS i teme izbeći probleme kojih će verovatno biti u prvo vreme. Jeste malo apsurdno držati dva "prozora" ali bar HD nisu skupi. Uzgred toplo ti savetujem da ne uzimaš WD, meni je otišao nakon nepun mesec a koliko znam nisam izuzetak.
Link to comment

Svakako mislim da uzmem 2x250 Gb, nego sam se nadao da ću na jednom držati Vistu i instalacije, a na drugom downloads, i medije... Ovo bi značilo da ta firma što prodaje PC meni mora da stavi prvo XP, pa ja potom da stavljam dual boot i Vistu... ne radi mi se to preterano...Iznebuha je stigla vest da je dobar ortak juče kupio makinu sa Vistom, pošto ja ne bih još 2-3 meseca, imaću bar njegovo iskustvo da proučim :)

Link to comment
Dakle, moj savet ti je, pre zamene hardvera format C: (obavezno, instalacija preko već postojeće najčešće napravi još veći pičvajz).
Kako Bog zapoveda, prvo full format da se potpuno isključi mogućnost softverske greške pa onda ako ne pomogne, zasuči rukave. U pravu si :)edit: preteče me, taman sam počeo da navijam za reinstalaciju :)
ozbiljno mislis da ces tako pre resiti stvar nego lepim formatiranjem?
<_< formatirala preksinoc. ista meta, isto odstojanje, glede problema s restartovanjem, sve ostalo je bolje & brze, naravno.treba li spomenuti koliko sam uzivala tokom reinstalacije? bolje da ne kazem, da ne cujete psovke kakve verovatno nikad niste culi, a nije da nisam mislila i na vas, tu i tamo :bee: hvala vam u svakom slucaju.wink.gif
Link to comment
hvala vam u svakom slucaju.wink.gif
Ukoliko si reinstalirala Windows "od nule", i računar ti se i dalje resetuje samo kada pristupiš određenim web stranama, odgovorno tvrdim da si hranila Mogvaja posle ponoći. Edited by gotivac
Link to comment
Ukoliko si reinstalirala Windows "od nule", i računar ti se i dalje resetuje samo kada pristupiš određenim web stranama,
<_< formatirala preksinoc. ista meta, isto odstojanje, glede problema s restartovanjem
odgovorno tvrdim da si hranila Mogvaja posle ponoći.
mdakp6.gif Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...