Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne,ne,nismo se razumeli. Prethodno pitanje je bilo upuceno za druga sa kojim pokusavam da igram miniracingonline i koji ne moze da otvori port 6500,dok meni ta igra radi bez problema (on je na Telekomu,ja na Eunetu). To cemo valjda resiti kad se on vrati s puta,trenutno je van Mitrovice.Ovo drugo pitanje nema nikakve veze s tim. Dakle,odjednom su mi svi portovi zatvoreni a to se poklopilo sa prelaskom sa NOD-a na Aviru,sto mozda i ne mora da znaci da je do toga ali mi sve vuce ka tome.

Link to comment

uradi onda eksperiment: uzmi neki drugi port, dodeli ga utorrentu (tj tamo idi na radnom port) i onda taj otvori na ruteruvidi dal ce onda biti promene

Link to comment

Nemam ruter nego modem,Sagem F@st 800/840. Mislim da na njemu i nema otvaranja portova... Evo sad,sam izmenjao desetak portova u uTorrentu,i dalje stoji zuto-narandzasti trouglic.

Link to comment
Nemam ruter nego modem,Sagem F@st 800/840. Mislim da na njemu i nema otvaranja portova... Evo sad,sam izmenjao desetak portova u uTorrentu,i dalje stoji zuto-narandzasti trouglic.
cek, pa kako onda namestas port ako ga - nema? :]mislim ja nikad nisam imala modem pa zaista ne znam kako izgleda sa njim raditi, ali koliko sam razumela tu i nemas mogucnost podesavanja portovaa jel ti bas uopste ne ide nikakav "saobracaj" ili ti je zuto a npr pichi 27kBps?
Link to comment

Baš ste slatki, Zli priča o portovima koje mu je zatvorio firewall iz AVIR-a, a ti pričaš o portovima na ruteru koji on nema. :lol: Na žalost, ne koristim AVIR pa ne mogu pomoći. :(

Link to comment

pa nisam kontala da ima modem?! jer cim neko pomene portove odmah pomislim na ruter..ali je meni i dalje jako cudno da mu neki tamo av program blokira bilo sta u utorr

Link to comment
cek, pa kako onda namestas port ako ga - nema? :]mislim ja nikad nisam imala modem pa zaista ne znam kako izgleda sa njim raditi, ali koliko sam razumela tu i nemas mogucnost podesavanja portovaa jel ti bas uopste ne ide nikakav "saobracaj" ili ti je zuto a npr pichi 27kBps?
Dosad nisam uopste namestao portove,uvek je bilo zeleno i u tome i lezi moja sumnja na Aviru iliti AntiVir. Sto se tice "saobracaja",trenutno ide do par kb/s bez obzira da li upload ogranicim na 1 ili na 5kb. Doduse,fajl ima citava dva sidera i 5-25 pirova tako da ne znam da li je do toga. Sad cu da probam kojom brzinom idu ovi novi filmovi,ako bude sljakalo kako treba necu vise smarati da nas Gotivac ne zajebava :D Ionako mi nije bitna zelena ikonica,samo da vuce normalno.
Link to comment
Dosad nisam uopste namestao portove,uvek je bilo zeleno i u tome i lezi moja sumnja na Aviru iliti AntiVir. Sto se tice "saobracaja",trenutno ide do par kb/s bez obzira da li upload ogranicim na 1 ili na 5kb. Doduse,fajl ima citava dva sidera i 5-25 pirova tako da ne znam da li je do toga. Sad cu da probam kojom brzinom idu ovi novi filmovi,ako bude sljakalo kako treba necu vise smarati da nas Gotivac ne zajebava :D Ionako mi nije bitna zelena ikonica,samo da vuce normalno.
Pa ubi antivirus (to jest firewall) na pet minuta, pa vidi šta se dešava. Nećeš dobiti AIDS.
Link to comment
Dosad nisam uopste namestao portove,uvek je bilo zeleno i u tome i lezi moja sumnja na Aviru iliti AntiVir. Sto se tice "saobracaja",trenutno ide do par kb/s bez obzira da li upload ogranicim na 1 ili na 5kb. Doduse,fajl ima citava dva sidera i 5-25 pirova tako da ne znam da li je do toga. Sad cu da probam kojom brzinom idu ovi novi filmovi,ako bude sljakalo kako treba necu vise smarati da nas Gotivac ne zajebava :D Ionako mi nije bitna zelena ikonica,samo da vuce normalno.
evo da probas: skini heroes serijal 02 epizoda 04 npr, ako ti to pichi (meni je danas islo 52kBps), onda je samo do sidera
Link to comment

Kako da u VDub-u sacuvam fajl kome sam otfikario poslednjih 20 minuta? U pitanju je mpeg i kada za video stavim direct stream copy i pokusam Save as Avi izbaci mi ovogcs01dl2.jpgKada ostavim Full processing mode sve je OK, ali je tada velicina izlaznog fajla oko 2 GB

Link to comment
Kako da u VDub-u sacuvam fajl kome sam otfikario poslednjih 20 minuta? U pitanju je mpeg i kada za video stavim direct stream copy i pokusam Save as Avi izbaci mi ovogcs01dl2.jpgKada ostavim Full processing mode sve je OK, ali je tada velicina izlaznog fajla oko 2 GB
Izaberi neku kompresiju, po defaultu ti je verovatno kao izlaz stavljen Uncompressed format.Idi na meni Video -> Compression, tu bi trebalo da ti ponudi kodeke za kompresiju koje imaš instalirane na računaru. Eksperimentiši, poigraj se, instaliraj DivX ako nisi...
Link to comment

otkad sam promenio plochu, dvd rezach uopshte nije hteo vishe da krene da reze diskove kojima ne ostavim multisession. promenio sam rezach, nije nishta vredelo. dakle, nero se jednostavno zaglavi na 1%, alcohol ni ne krene da reze kada pokushavam da narezem image. diskovi koje u neru narezem u multisessionu rade skroz normalno... ima li neko ideju u chemu je problem?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...