Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ne setih se do sada da ovde zacvilim <_< elem.vec vise od mesec dana imam problem s kompom. doticni se restartuje uvek na istim sajtovima. skenirala nod-om, pa kasperskim, prvi nasao nesto virusa i pocistio ih, kaspersky, posle njega, nije nasao nista. kuler radi, mada ne mogu da procenim da li potrebnim intenzitetom, memorija je pricvrscena kako treba, danas cu proveriti i ostale komponente, mada nisam bas sigurna da to ima smisla. zbunjuje me to restartovanje na uvek istim sajtovima.ono govno od windowsa, naravno, cuti ki qrva, nigde nikakav podatak o tome sta je problematicno ne nadjoh.sta bi moglo da bude po sredi, i leci li se necim drugim osim maljem, kojem sam sve blize i blize, svaki put kad sednem za comp... prvih dana sam mislila: ok, svaki cas ce da krepa, pa cu onda njime da se bavim, da ga popravljam ili da ga bacim, ali nece djubrence da crkne. vec predugo traje i pocelo je uzasno da me nervira <_< zahvaljujem :)

Link to comment

Ako si sigurna da ti se restartuje uvek na istim sajtovima, možda ne bi bilo zgoreg da baciš ovde neki od tih linkova (najbolje baš do stranice na kojoj se restartuje), da vidimo šta tu ima. Možda je u pitanju neki Java aplet koji ti pravi pičvajz. Probaj da reinstaliraš Java VM, ako te stranice imaju Javu.

Link to comment

nisam na tom kompu trenutno, ali mogu odmah da ti kazem neke od sajtova: blic, b92 (ne ceo, ali prva strana po difoltu), telekom... ukratko: od svih lokalnih online novina, ne pucaju samo qrir i danas. dovaticu se prvo jave, hvala. javljam sta sam uradila :)reinstalirala javu, sve je po starom. poskidala kojekakve diagnostic programe, pa cu sada jedan po jedan da vozim :gundj:cpuusageid7.jpgslika prikazuje kraj prvog, pauzu i pocetak drugog testa.ovo, pretpostavljam, znaci nova ploca+procesor= ~150 ojra <_< odoh na ljaptopove da vidim sta zakljucise -_-

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Ako već skidaš programe za dijagnostiku, skini Hirens BootCD (mislim da je 9.2 aktuelan). Najdivnija, ne baš legalna stvar, za servisiranje kompa. U njemu su i alatke za testiranje RAMa i HDDa. Čini mi se da je najčešći uzrok restartovanja kompa neispravan RAM ili bad sektori na hardu. Pored toga možeš i da proveriš temperaturu pocesora u biosu.

Link to comment

Čekaj, stani, pazi, vidi, gledaj...Ako ti se komp restartuje metodom slučajnog trenutka, onda bih prvo pošao od napajanja - najpodložniji deo računara kvarovima od kojih se najveći broj manifestuje baš slučajnim restartima, gašenjima, odbijanjem da se uključi... Tek nakon toga bih sumnjao na memoriju, pa na ploču.Ako se restartuje tačno u određenim tenucima, kao što je pristup određenoj stranici na webu, onda je sigurno po sredi nešto drugo. Uostalom, pre bilo kakvih hardverskih operacija, preporučio bih ti da probaš sa reinstalacijom Windowsa, obzirom da je bilo gamadi (virusa, crva...) i da je moguće da su oni, iako očišćeni (a u to nikada ne možeš biti 100% sigurna ako se desilo da si već imala virus) napravili neku štetu na sistemskim ili konfiguracionim fajlovima. Dakle, moj savet ti je, pre zamene hardvera format C: (obavezno, instalacija preko već postojeće najčešće napravi još veći pičvajz).edit: taj grafik zauzeća procesora pri testu mi deluje sasvim normalno - šta tu tebi nije u redu?

Edited by gotivac
Link to comment

puno hvala.napajanje nije, s njim imam iskustva. ne mogu da tvrdim, ali rekla bih da nije. na to sam i ja odmah pomisla, jer bi mi to bila najmanja muka... memoriju sma testirala, treba da je u redu. znam da je formatiranje resenje za sve, ali nemam ja te zivce, ako me razumete :unsure: treba da dobijem neki ozbiljniji softver za teze testove sistema, pa kad to uradim znacu valjda gde skripi... mozda skinem i taj Biohemijin, mada sam vec previse vremena stracila na dr*anje s compom, i najbliza sam opciji: malj <_< ipak ne bi bilo zgoreg da se ipak zavucem u kuciste i istrazim komponentu po komponentu.tje da vidimo.

Link to comment
Čekaj, stani, pazi, vidi, gledaj...Ako ti se komp restartuje metodom slučajnog trenutka, onda bih prvo pošao od napajanja - najpodložniji deo računara kvarovima od kojih se najveći broj manifestuje baš slučajnim restartima, gašenjima, odbijanjem da se uključi... Tek nakon toga bih sumnjao na memoriju, pa na ploču.Ako se restartuje tačno u određenim tenucima, kao što je pristup određenoj stranici na webu, onda je sigurno po sredi nešto drugo. Uostalom, pre bilo kakvih hardverskih operacija, preporučio bih ti da probaš sa reinstalacijom Windowsa, obzirom da je bilo gamadi (virusa, crva...) i da je moguće da su oni, iako očišćeni (a u to nikada ne možeš biti 100% sigurna ako se desilo da si već imala virus) napravili neku štetu na sistemskim ili konfiguracionim fajlovima. Dakle, moj savet ti je, pre zamene hardvera format C: (obavezno, instalacija preko već postojeće najčešće napravi još veći pičvajz).edit: taj grafik zauzeća procesora pri testu mi deluje sasvim normalno - šta tu tebi nije u redu?
Kako Bog zapoveda, prvo full format da se potpuno isključi mogućnost softverske greške pa onda ako ne pomogne, zasuči rukave. U pravu si :)edit: preteče me, taman sam počeo da navijam za reinstalaciju :) Edited by Biohemija
Link to comment
Kako Bog zapoveda, prvo full format da se potpuno isključi mogućnost softverske greške pa onda ako ne pomogne, zasuči rukave. U pravu si :)
ali, ljudi, to traje satima, i svodi se na cekanje. mozda ima onih kojima je to zabavno, ali mene tera direktno u loodilo :ph34r: koliko naplacuju sada taj divni poslic? necu vise drugare da davim za dz, nema smisla <_<
Link to comment
ipak ne bi bilo zgoreg da se ipak zavucem u kuciste i istrazim komponentu po komponentu.
ozbiljno mislis da ces tako pre resiti stvar nego lepim formatiranjem?
Link to comment

Ajde Cruella, jedno leeeeeepo formatiranjce. Jeste triperljivo, ali ništa ne osvežava kao lepršav, svež i neopterećin nepotrebnim aplikacama Windows.Posebno kad ukapiraš da su u My Documents ostali nesačuvani dokumenti, da si bekap autluka uredno smestila na C:, a da su i sejvgejmovi avanture kojoj se, evo već par meseci, spremaš da posvetiš par sati pa da je završiš nakon prethodnog višesedmičnog igranja nekako baš po difoltu u dubinama Documents And Settings foldera.E, onda se osetiš zaista rasterećeno. :D

Edited by gotivac
Link to comment
Ajde Cruella, jedno leeeeeepo formatiranjce. Jeste triperljivo, ali ništa ne osvežava kao lepršav, svež i neopterećin nepotrebnim aplikacama Windows.
koje, ako prezivim i ne zavrsim u gumenoj sobi, ili stojeci razdragana na compu kao lovac na trofeju, zapravo nije kraj, jer narednih nedelja traje instaliranje raznih aplikacija, kako se za kojom ukaze potreba. najcrnje je sto, ako i nekome uvalim da radi umesto mene, opet stojim nad glavom, dajem instrukcije i sve vreme nadzirem, i opet me drma ziFac :( kompjuter je zlo <_<
Posebno kad ukapiraš da su u My Documents ostali nesačuvani dokumenti, da si bekap autluka uredno smestila na C:, a da su i sejvgejmovi avanture kojoj se, evo već par meseci, spremaš da posvetiš par sati pa da je završiš nakon prethodnog višesedmičnog igranja nekako baš po difoltu u dubinama Documents And Settings foldera.
aaaaaaaaaaaaaaa, ne! meni moze u stanu da se desi zbrka, ali u compu je red ki u apAteci -_- outlook ni ne koristim, pljuc, mada mi rekose da je poslednji odlican... sve vazno bekapujem (tom byron je strateski osiguran na vise diskova :rolleyes::lol: :P ) da skratim pricu: my documents u ovom trenutku tezi citavih, impresivnih 113 mb.ok, imam i nekih 5 albuma i 1 film, mrzi me da ih narezujem <_< :s_dj:
ozbiljno mislis da ces tako pre resiti stvar nego lepim formatiranjem?
ne mislim, naravno, vec se nadam. a kako nada poslednja umire, tako ja odlazem zavlacenje u kuciste <_< Edited by Cruella De Ville
Link to comment
..... :lol:
pa, taj deo e bio posvecen bas tebi; ti si se jedini setio nekom prilikom, kad je mene udarila akutna skleroza, kako se zvao moj Junak Iz Magarecih Godina :rolleyes:edit: za obojicu-----> :wub: Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Gledam da se ponovim negde u januaru i kupim novu mašinu, neki desktop koji ću da nabudžim malo, u želji da traje bar 3-4 godine. Kad je već tako, razmišljam da ga odmah uzmem sa Vistom, a ne XP Pro.1. Imam svu silu starijih verzija programa, neke i po 3-4 godine, koje koristim radije nego nove, da li neko zna ili može da guesstimate da li će raditi bez problema na Visti kao i na XP? Recimo, stvari kao-ACDSee 3.1-NetLimiter 1.53-BSPlayer-AdMuncher 4.6-Macromedia MX-DVD Shrink 3.22. Ima li možda nekih generalnih saveta o prelasku sa XP Pro na Vistu, posebno za nekoga (poput mene) ko bi odmah isključio Security Centar, fensi windows grafiku i vratio se na classic view? šta još treba za uraditi? Bez kojih se gluposti može?

Link to comment
Gledam da se ponovim negde u januaru i kupim novu mašinu, neki desktop koji ću da nabudžim malo, u želji da traje bar 3-4 godine. Kad je već tako, razmišljam da ga odmah uzmem sa Vistom, a ne XP Pro.1. Imam svu silu starijih verzija programa, neke i po 3-4 godine, koje koristim radije nego nove, da li neko zna ili može da guesstimate da li će raditi bez problema na Visti kao i na XP? Recimo, stvari kao-ACDSee 3.1-NetLimiter 1.53-BSPlayer-AdMuncher 4.6-Macromedia MX-DVD Shrink 3.22. Ima li možda nekih generalnih saveta o prelasku sa XP Pro na Vistu, posebno za nekoga (poput mene) ko bi odmah isključio Security Centar, fensi windows grafiku i vratio se na classic view? šta još treba za uraditi? Bez kojih se gluposti može?
2. Generalni savet je nemoj!!1. Umesto ACDSee probaj FastStone Image Viewer... Manji, brzi, jednostavniji i dzabe!!e sad, moje pitanje...ostavim torrent preko FlashGet-a juce popodne po zavrsetku radnog vremena... jedan film, 700Mb.. Krene lepo, nabije brzinu... Ja se spakujem i odem...Jutros dodjem, vidim on stoji na 510Mb gotovo i ne mrda... Brzina DL oko 25 u tom trenutku, merac pokazuje protok ali nema promene u velicini skinutog dela.. Ukupni dl 1.5Gb...Iskljucim FG, pokrenem opet, nista... Nabije brzinu ali stoji...restartujem komp, pokrenem opet, sve radi bez problema...Jel zna neko o cemu se radi?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...