Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Eksportuj ih u CSV (comma separated values). Na poslu sam, a ovde mi nije instaliran MySQL, ali mi se čini da podržava import iz CSV-a.
Hvala!Našao neki SQLyog koji radi i sa verzijama MySql-a 3.x ... Prilično zanimljiv GUI za MySql...
Link to comment

Da li neko mozda zna kolika bi mogla biti prosecna potrosnja racunara koji radi 20-tak sati dnevno i to 20 dana mesecno? Naime, malopre mi stigose racun za prosli mesec i nemalo sam se iznenadio kada sam video da se, u odnosu na prosli, uvecao za ne bas tako malih 80%...

Link to comment
Da li neko mozda zna kolika bi mogla biti prosecna potrosnja racunara koji radi 20-tak sati dnevno i to 20 dana mesecno? Naime, malopre mi stigose racun za prosli mesec i nemalo sam se iznenadio kada sam video da se, u odnosu na prosli, uvecao za ne bas tako malih 80%...
Odokativno - računar + monitor u proseku 200-300 W, možda i manje. Znači 2-3 sijalice. E, sad, ako se svih 20 sati vrti neka aplikacija koja zakucava i procesor i disk na maksimum, onda može da bude osetno više - ali sumnjam, za to bi morao da koristiš računar za vrlo specifične potrebe.
Link to comment
Odokativno - računar + monitor u proseku 200-300 W, možda i manje. Znači 2-3 sijalice. E, sad, ako se svih 20 sati vrti neka aplikacija koja zakucava i procesor i disk na maksimum, onda može da bude osetno više - ali sumnjam, za to bi morao da koristiš računar za vrlo specifične potrebe.
Gotovo svih 20 sati se downloaduje sa interneta + u odredjenim momentima se pusta mjuza ili gleda neki film ili serija...Dakle, nista veliko.
Link to comment

Mogu li softverski da se otarasim ovoga, pojavi se svaki put kad upalim racunar (WinXP Pro) ?Ne bih da vadim karticu, mozda mi zatreba, al verovatno nece, pa necu da instaliram drajverecapturemi3.jpg

Link to comment
Mogu li softverski da se otarasim ovoga, pojavi se svaki put kad upalim racunar (WinXP Pro) ?Ne bih da vadim karticu, mozda mi zatreba, al verovatno nece, pa necu da instaliram drajvere
Disejbluj je u device manageru, ako je ne koristis.Dakle, desni cliq na karticu, pa disable. Edited by kovik
Link to comment

Idi u Device manager, selektuj karticu, Properties, pa u dnu imaš padajuću listu, u njoj izaberi opciju Do not use this device (disable).@Kovik: bio si brži. :)

Edited by gotivac
Link to comment
moje crno vise nije crno :( svi tekstovi na ekranu su mi braon-smedji :( upomoc!!
Display properties->Settings->Advanced->Color Profiles, pa obriši sve kolor profile (ako ih imaš). Nije se neko igrao sa kontrolama na monitoru ili kontrolama od grafičke?
Link to comment

@kovik & gotivacccc ... thx ... ja probao to sa root stavkom 'other devices', i vidim:captureax4.jpgNe setih se da kliknem direktno na uredjaj ... i onda naturally pretpostavim da je resenje malo komplikovanije Sreca kad uopste pitah ovde, taman sam se naostrio da isprobam neke registry tweakove koje sam izguglao :rolleyes:

Link to comment

Ne radi mi screensaver na Windowsu XP SP2... Bez obzira na podesavanja ili izbor screensavera, nikad se ne ukljucuje. Preview radi bez problema. Jedino sto bi moglo da utice na ovo, a da je meni poznato je instalacija MS SQL Servera 2005 i poslednji update-i za Windows... Imao neko slicnan problem?

Link to comment
Da ti nije energy management, ili kakosetoveczove podesen da iskljucuje monitor u intervalu kracem nego sto je interval neaktivnosti posle kog se ukljucuje screensaver?Verovatno da nije, doduse...
Link to comment

Kako da konfigurišem Thunderbird da se ponaša "autlukoliko" po pitanju odloženog slanja poruka? Default je da se poruke šalju čim pritisnem "Send", bez prolaska kroz ma kakav outbox. Instalirao sam MagicSLR ekstenziju i dobio Send Later dugmence, tako da mi se sad poruke smeštaju u Unsent folder. Međutim, sada moram ručno da klikćem na "Send Unsent Messages", što se lako smetne s uma, pa poruke prenoće u Unsentu... Voleo bih da Thunderbird sam radi Send/Receive svakih desetak minuta, ali u Account Settings sam našao samo opciju "Check for new messages every XY minutes" - kako to proširiti i na slanje?

Link to comment
Kako da konfigurišem Thunderbird da se ponaša "autlukoliko" po pitanju odloženog slanja poruka? Default je da se poruke šalju čim pritisnem "Send", bez prolaska kroz ma kakav outbox. Instalirao sam MagicSLR ekstenziju i dobio Send Later dugmence, tako da mi se sad poruke smeštaju u Unsent folder. Međutim, sada moram ručno da klikćem na "Send Unsent Messages", što se lako smetne s uma, pa poruke prenoće u Unsentu... Voleo bih da Thunderbird sam radi Send/Receive svakih desetak minuta, ali u Account Settings sam našao samo opciju "Check for new messages every XY minutes" - kako to proširiti i na slanje?
Evo korisnog linka: http://blogs.guardian.co.uk/askjack/2007/0...mozilla_th.html
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...