Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Na serbian latin, "@" ti je na RightAlt+V.
tnx, ali ne mogu da pamtim te skraćenice, samo mi još to fali. Kako da prekonfigurišem na ono kako sam navikao. Ima još toga što mi treba
Link to comment
pošto sam uglavnom na serbian latin, kako da prekonfigurišem neku dugmad na tastaturi? Tipa, kada hoću da otkucam @ moram da predjem na englesku, pa da se vraćam... je l mogu nekako da zaobiđem ovo?
Mislim da bi ti ovaj programčić pomogao...Lite verzija - koja radi upravo ono što tebi treba - je besplatna i može se naći ovde. Meni fino vrši funkciju još od WIN 95 :)
Link to comment
ma i ja mislim da nas samo plase, hefe.nista nismo potpisali, nego ta kompanija prosto daje da koristis net preko njih cim si u sobi (nisam ni znala, nisu ni spominjali nigde). po tome kako su te pretnje napisane u stambenom ugovoru, deluje kao da mogu da znaju tacno koji je stanar sta skidao u zgradi. meni to isto deluje moguce u tehnickom smislu, ali nemoguce u smislu da bi nekog sad unajmili da gleda ko od nas sta stvarno skida. suzdrzavala sam se, suzdrzavala... al ovde je net toliko brzi nego u bg i na kraju sam se slomila i poskidala neke torrente sa muzikom.i nije mi nista :s_w:
Ako uključiš enkripciju u uTorentu (ne znam za druge klijente) makar ne mogu da ti vide šta trenutno skidaš.Takođe, što reče indy, nije loše skidati rar-ove. Još ako su sa rapida pa zaštićeni passwordom... Mogu samo da sanjaju šta skidaš.
Link to comment
Ako uključiš enkripciju u uTorentu (ne znam za druge klijente) makar ne mogu da ti vide šta trenutno skidaš.Takođe, što reče indy, nije loše skidati rar-ove. Još ako su sa rapida pa zaštićeni passwordom... Mogu samo da sanjaju šta skidaš.
Radio sam doskora za ISP kompaniju, pa slucajno poznajem mehanizam. Enkripcija ne radi.Torrent leechere Warneri i slicne imperije zla love tako sto sami okace torrent, i cekaju da se ljudi popecaju. Za rapide i ostale narodne http servise ne znam, nikada me nije interesovalo da proverim.
Link to comment
Kako da odblokiram port koji mi je potreban za slsk [testirao sam na onoj njihovoj stranici i ispada da je blokiran]?
Loguj se u ruter i tamo otvori port. Jedan ili [range] za TCP takodje i za UDP. U zavisnoti sta ti trazi SLSK.Kako? Zavisi od rutera.
Link to comment

Kad ste vec pomenuli otvaranje port(ov)a - kako da se u Telekomovom Huawei-u MT882 ili tako nekako (onaj gej boje) otvori port 6500? Vec duze vreme pokusavam da igram miniracingonline sa drugom ali njemu izbacuje gresku,kao treba da otvori taj port u ruteru...

Link to comment
Default Gateway i Subnet MaskGde u internet konekcijama (XP) mogu naci ovo i promeniti?
Control Panel -> Network Connections -> desni klik na konekciju, Properties, selektuješ Internet Protocol (TCP/IP), ponovo Properties, pa treba da uključiš Use The Folowing IP adress (ako nije uključeno) tu ti je Subnet Mask. Klik na Advanced na tom prozoru te vodi do Default Gateway-a.
Link to comment
Kad ste vec pomenuli otvaranje port(ov)a - kako da se u Telekomovom Huawei-u MT882 ili tako nekako (onaj gej boje) otvori port 6500? Vec duze vreme pokusavam da igram miniracingonline sa drugom ali njemu izbacuje gresku,kao treba da otvori taj port u ruteru...
ne znam za tvoj model ali princip je svuda isti: odes u setup rutera, tamo na advanced setup neki, i imas sigurno neki NAT ili ti bas pise port fwding (ja sam imala vise modela rutera i samo to je bilo, mislim logicno je)tamo imas npr virtual servers (verzija ako ti pise NAT)i nesto ovakvo, tabelicu sa:Server Name External Port Start External Port End Protocol Internal Port Start Internal Port End Server IP Address Removeimas negde add, i stavis IP addressu i popunis portove - stavi svuda taj jedan koji ti treba, posto ti nemas rang, nego bas 1 portpitaj dalje ako nesto ne bude oke.
Link to comment

Jedno interesantno pitanje hteo bih da pazarim Pinnacle PCTV 70E DVB-T Stick USB HD TV Tunerili nesto slično od Pinnacle-ato mu dođe nešto kao USB TV kartica.Planiram da je korstim za na lap topali pošto taj "gedžet" naručen iz daleke nam Kineintersuje me da li to uopste radi kod nas.Da li će to da bude jednostavno tipa instaliram softver prištekam kabl od kablovse i gledam TV ili ..

Link to comment
Jedno interesantno pitanje hteo bih da pazarim Pinnacle PCTV 70E DVB-T Stick USB HD TV Tunerili nesto slično od Pinnacle-ato mu dođe nešto kao USB TV kartica.Planiram da je korstim za na lap topali pošto taj "gedžet" naručen iz daleke nam Kineintersuje me da li to uopste radi kod nas.Da li će to da bude jednostavno tipa instaliram softver prištekam kabl od kablovse i gledam TV ili ..
To što je naručen iz daleke Kine nema nekog posebnog uticaja, sve što možeš da kupiš kod nas je najčešće naručeno iz daleke Kine, ali da bude jednostavno - instaliraš softver, prištekaš kabl i gledaš TV, to kada su TV kartice bilo koje vrste u pitanju zavisi i od podzemnih voda. <_<
Link to comment
To što je naručen iz daleke Kine nema nekog posebnog uticaja, sve što možeš da kupiš kod nas je najčešće naručeno iz daleke Kine, ali da bude jednostavno - instaliraš softver, prištekaš kabl i gledaš TV, to kada su TV kartice bilo koje vrste u pitanju zavisi i od podzemnih voda. <_<
to što je naglašeno da je iz Kine je bio samo da se zna da ne mogu кupljni proizvod da vratim posle par dana jer ne radi. Malo mi je daleko da idem 10 000 km da reklamiram robu. A opet neki 60/80 eura nije ni za bacit`
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...