Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

htjeo bih da se osiguram, u sluchaju havarije windowsa, da mi posao nece propasti. pretpostavljam da se to zove backup sistema. koji program za to je najbolji - da li norton ghost ili neki drugi? i da li uopste norton ghost sluzi za to ili sam ja nesto pogresno shvatio? i koliko su ti programi jednostavni za koriscenje?

Link to comment
htjeo bih da se osiguram, u sluchaju havarije windowsa, da mi posao nece propasti. pretpostavljam da se to zove backup sistema. koji program za to je najbolji - da li norton ghost ili neki drugi? i da li uopste norton ghost sluzi za to ili sam ja nesto pogresno shvatio? i koliko su ti programi jednostavni za koriscenje?
Savet: ukoliko ti disk nije podeljen na više od jedne particije, uradi to. Veličina C: particije zavisi od operativnog sistema, količine softvera koji nameravaš da instaliraš (i koristiš), u opštem slučaju 20 GB za XP, 40 GB za Vistu. Na drugu particiju smeštaj sve što radiš (posao), sve dokumente, fajlove koje si kreirao, ne znam već čime se baviš. Za bekap samog Windowsa, možeš da koristiš Norton Ghost ili neki sličan program koji celu particiju pakuje u jedan fajl, koji takođe možeš da smestiš na drugu particiju. U slučaju havarije, možeš da vratiš celu C: particiju, možeš da je formatiraš i instaliraš operativni sistem i programe iz početka, podaci smešteni na D: (E:,F:...) neće biti taknuti. Naravno, imaj u vidu da i sam hard disk može da crkne, pa ne bi bilo loše da povremeno ono što ti je važno sa D: particije narežeš na CD, DVD, zavisi već koliko toga ima. I najvažnije za uredan bekap - budi uredan na hard disku, nemoj da mešaš posao i zadovoljstvo, ono što ti je jako bitno drži u posebnim folderima i povremeno reži.
Link to comment

preporuka za backup software - acronis true image@gervasius - najbolje je da ti posao bekapa obavi neko ko ima vise iskustva. nije to nesto preterano komplikovano ali za svaki slucaj

Link to comment

@ gotivac unt blekzahvaljujem :)josh neshto: svakako sam imao u planu napraviti makar 2 particije na disku, pa me zanima s kojim programom?

Link to comment

Meni opet najbolje radi Acronis - Disk Director Suite, za ozbiljnije zahvate.Moze i GParted - besplatan, dize se sa butabilnog diska u linux. Dakle, ne treba da imas bilo sta instalirano na kompu (ni windows) da bi radio. A radi opasno.http://gparted-livecd.tuxfamily.org/ - ima i tetris :)Ako si vec u windowsu, onda idi lepo na Computer Management, pa tamo Storage (ako se dobro secam), pa odatle petljaj, sve moze da se sredi. Dakle, desni klik na MyComputer, pa Manage.

Edited by blek
Link to comment

hvala, opet. no, imam jedan problem. bezazlen, ali iritantan. imam instaliran flash player 9, no i pored toga, kad naletim na neki sadrzaj za koji je pomenuti flash player aophodan, trazi mi ponovnu instalaciju. i tako stalno...

Link to comment

Molim vas, koje sam dugme pritisnuo?Od juce mi se na forumu kad koristim MF ne otvaraju svi postovi nego samo pocetni tog topica, a dole samo niz od po jednog reda za ostale postove. Mora da je nesto jednostavno, ali ja o kompjuterima skoro nista ne znam.Na Operi radi normalno, ali me Opera malo nervira...

Link to comment
Molim vas, koje sam dugme pritisnuo?Od juce mi se na forumu kad koristim MF ne otvaraju svi postovi nego samo pocetni tog topica, a dole samo niz od po jednog reda za ostale postove. Mora da je nesto jednostavno, ali ja o kompjuterima skoro nista ne znam.Na Operi radi normalno, ali me Opera malo nervira...
U gornjem desnom uglu foruma imaš dugme Options, kada klikneš na njega, otvori ti se meni. U donjem delu menija su ti Display Modes, verovatno ti je podešeno na Outline. Postavi ga (klikni) na Standard.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...