Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

4 hours ago, Mos said:

 

:lolol:

 Komentar ispod videa:

 

Quote

It began with the forging of the great films. Threads were given by Tolkien, immortal, wisest and fairest of all beings. Rights were granted to Jackson, great miner and craftsman of the mountain of lore. And nine, nine hours were gifted to the race of men, who above all else, desire quality. But they were all of them deceived, for another show was made. In the land of Amazon, in the fires of Mount Prime, the Dark Lord Bezos forged in secret a master flop. And into this show he poured his money, his greed and his will to dominate all film. One show to ruin them all.

 

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment

koliko god ja cenio nerviranje nerdova ovo je toliko očigledan bait da ne vredi ni klika

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Ma užasno je ovo traljavo, nema smisla ni pokušavati da se nabroje sve nelogičnosti i svi debilni dijalozi

  • Galadrijela kaže klincu koga prvi put u životu vidi "You're a soldier" i ostavlja mu svoj mač, veći od njega, a par epizoda ranije demonstrirala je kako već poveliki ljudski tinejdžeri pojma nemaju sa mačem. Šta bi uradila da su ih orci našli, pobila ih svojim bodežom dok mali isuče mač?
  • Halbrand je na samrti zbog probodne rane, treba mu vilenjačka medicina, pa seda na konja i jaše mesec dana preko pola jebenog kontinenta, od Vardara Mordora pa do Lindona, kako bi se izlečio.
  • Oslepela kraljica ceni da je dim svud oko njih pa zato ništa ne vidi. Dim mora da je užasno gust ako ne vidi sopstvene ruke ispred lica, čudo kako nema problema sa disanjem. Kad joj objasne da dima nema, ona kaže "I see", pitaju "Do you?" a ona će "Only darkness" :isuse: Ba-dum-tshh! Nekoliko puta pišu te debilne Borat dijaloge, kad jedan pita npr. "Do you trust her", a drugi kaže "No... I trust her absolutely!"
  • Durin objašnjava Elrondu kako patuljci svoja tajna imena otkrivaju samo članovima porodice, pa da pojasni, kaže "wives, parents, sisters, brothers..." kao da ne znamo šta znači reč porodica. (Fenomenalno je i to što dete otkriva svoje tajno ime roditeljima - tačno se vidi da je trebalo da stoji husbands ali to bi bilo previše patrijarhalno, jebeš porodicu čiji je član muž...)
  • Ali kažem, bolje da ne nabrajamo

 

Tematski su all over the place, hoće nešto da kažu o prijateljstvu i odanosti ali nemaju pojma šta pa idu napred-nazad. Likovi se pola epizode ne vole, pa se onda opet zavole, pa u sledećoj epizodi ponovo i tako u beskonačnost. 

 

Hoće da budu epski narativ o sukobu dobra protiv zla, vojske jašu u rat, silna će borba dabude™... a istovremeno da budu mystery story, da nam engagement drži zapitanost o tome ko je u stvari Sauron i šta radi. Ne može to, bre, to su suprotstavljene tendencije. Ne možeš da ideš napred-nazad sa epskim narativom (Numenor ide u rat, ne, Numenor se odmah povlači, ali ne brinite, doći će opet Numenor!) kako bi omogućio sporijem, misterioznom delu narativa da se razvija i razvlači.

 

Ovo je gore od HOTD, majke mi, a HOTD je kršina teška. Mislim da je razlika u tome što tamo moraju mukotrpno da rade da bi upropastili postojeći, koliko-toliko smislen narativ na kome je sve bazirano. Ovde source materijal gotovo da ne postoji, radi se o par pasusa iz nekog appendixa, pa je autorima lakše da se razmahnu i pokažu koliko pojma nemaju.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Zaboravio si samo Hobitov govor ujedinjenja nakon što im je sve što imaju spaljeno. Mir, mir, mir, niko nije kriv, hajmo na veselu avanturu da pomognemo tipu zbog kojeg nemamo pokretne kuće više. 

 

Mislim da nisam gledao gluplju seriju. 

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Zaboravio si samo Hobitov govor ujedinjenja nakon što im je sve što imaju spaljeno. Mir, mir, mir, niko nije kriv, hajmo na veselu avanturu da pomognemo tipu zbog kojeg nemamo pokretne kuće više.  

 

Ma zaboravio sam jedno trideset stvari samo iz ove epizode, ali da, taj inspirational bullshit je bio spektakularno glup. Bar da je rekao nešto tipa "imamo jedni druge, mali smo i stealthy, preživećemo no matter what"... nego lupeta kako imaju veliko srce, veće čak i od stopala :blink: Zar Hobiti Harfuti imaju neobično velika stopala? Ja sam mislio da je tu jedini kuriozitet da su im dlakava i da svugde idu bosi, nisam nikad kapirao da su posebno nogati. Šta će im velika srca pomoći, zar treba da budu veseli i srčani hunter-gatherers sad kad ne mogu više da se kreću, sad kad su sve na svetu izgubili?!

 

Ceo taj ark, mala Nori hoće da pomogne džinovskom Gandalfu i ubeđuje druge da može da bude koristan, da vuče kola, da leči drveće, bla bla truć, a svi joj govore "ćuti budalo, ništa ne znaš, sram te bilo, izbacićemo te iz plemena, tebe i celu tvoju familijuuu!"

 

A onda kad Gandalf ode, Nori uradi nešto genuinely glupavo i loše za pleme - isprovocira Transarumana ili ko su već ovi u belom da im spali karavan. Pokuša da ih slaže, iako ne zna ni ko su ni šta su, iako je niko ništa nije pitao, iako vidi da oni znaju tačno u kom pravcu je Gandalf otišao. Privuče im pažnju i kaže "EEEEJ, NIJE TAMO, ONAMO JE OTIŠAO!" Oni naravno ne nasednu na to i kazne ih relativno milosrdno, taman u stilu 1 Sarumana: nikog ne ubiju ali im spale svu imovinu.

 

I dakle baš tu, u situaciji u kojoj je Nori po prvi put zaista žestoko zasrala - celo pleme staje na njenu stranu. "You were right all along, moramo da nađemo tvog drugara Gandalfa i da ga upozorimo!" FFS, na šta ga upozoravate, da ga traže neke kolege? Odakle vam ideja da žele da mu bilo kako naškode? Kako mislite da ih prestignete i upozorite Gandalfa? Najvažnije, zašto ste uz Nori sad kad je sve katastrofalno zajebala i uništila vam karavan, a bili ste protiv nje kad nikom ništa nažao nije učinila?

 

Kao što rekoh, ne znaju gde udaraju. Narativno, tematski, trapavo, neinventivno, katastrofalno loše odrađuju posao.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 4
Link to comment

Da sam zlonamaren, kao što jesam :fatnom: , rekao bih da žele da se useru u Tolkinovo delo...

 

I da pokažu svim onima koji su srali po PJ-u, da može i mnogo gore i da je njegova adaptaciju u stvari više nego ok, spram toga šta drugi mogu da urade...

Link to comment

Našao sam hejterski youtube kanal za ovo sranje koji uspeva da bude actually smešan.

 

 

- All hail to the true king of the Southlands!

- And you shall make your kingly seat here, at the Dog and Duck tavern, though it's darts night on Tuesdays so you'll have to clear out for that.

 

 

Link to comment

Jebiga, otišlo pola budžeta na onu jednu animaciju kad se natpis "Southlands" na ekranu promeni u "Mordor", pa još u nekom zlokobnom fontu... kvalitet koji košta!

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Random lik (koji je pre minut bio na samrti) se ušeta u Celembrimborovu kovačnicu, krene da ga ispituje o državnim tajnama Elfova, koji na ljude gledaju u najboljem slučaju kao na nerazvijene debile ili lošijem kao na nižu rasu prljavaca, a ovaj uzme i potanko mu sve objasni. Roll harizma 20 jedno 7 puta za redom. 
 

:ziga:

 

Nema jače serije.

 

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Lik Galadrijele je trojanski konj, nema druge. Neki ženomrzac je dobio zadatak da napravi jak ženski lik, i jebo joj je kevu. Na prvi pogled je general vilenjačkih armija, oko nje se vrti sva radnja, a zapravo:

- asocijalni debil s nula talenta za diplomatiju. Ma kakvu diplomatiju, za običan razgovor bez da se popička s nekim

- negativna harizma. Njena četa se pobuni protiv nje, kralj je defakto protera u valinor

- glupa, glupa, glupa, ooo kako je samo glupa u svakoj epizodi. Možda ipak najgluplja u onoj kad da lažni sauronov mač crnom vilenjaku, da bi ga on dao onom klinču, a bez da pogleda šta je to, i zašto su se ovi toliko mlatili zbog njega. I ne pokuša da se sakrije od eksplozije vulkana koja ide ka njoj. I da mač klincu koji ne može da ga drži a ostane naoružana perorezom usred teritorije koju kontrolišu orci. I...

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Mos said:

Random lik (koji je pre minut bio na samrti) se ušeta u Celembrimborovu kovačnicu, krene da ga ispituje o državnim tajnama Elfova, koji na ljude gledaju u najboljem slučaju kao na nerazvijene debile ili lošijem kao na nižu rasu prljavaca, a ovaj uzme i potanko mu sve objasni. Roll harizma 20 jedno 7 puta za redom. 
 

:ziga:

 

Nema jače serije.

Dobro, on je Sauron, koji je poznat po obmanama i sludjivanju ljudi oko sebe

 

Meni bolje kad mu Galadrijela pokaže onaj spisak da on odma otvori srce. Jbt pa valjda bi kralj obmana mogao da smisli neku laž, tipa "provalila si me, nisam ja pravi kralj, nego siroti kovač i wannabe kralj koji štiti svoje ljude, plaky, pomozi mi o glupa ženo da ih spasimo od zlog adara. Nego samo da napravim ono prstenje pa idemo na jug"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...