Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

15 minutes ago, Mil@n said:

Pročitao sam celu temu, ali ovo mi je najviše upalo u oko, pa dobro Vini jebote, kako znaš za taj sindrom?! Nije me mrzelo da izgooglam šta je, reci mi da si neki medicinar, inače, ne vidim kako ćeš da me ubediš da i ti nisi googlao pre nego si ga napisao. :D

 

Da me ne mrzi, verovatno bih mogao da te ubedim - od kako sam na internetu, dakle više od četvrt veka, mahom uspešno ubeđujem ljude da znam stvari o kojima nemam pojma.

 

Ali da, naravno da sam guglao "kako se kaže ona bolest kad su ti kosti lica deformisane" ili nešto slično.

  • Hvala 1
Link to comment

Ako smo ista naučili od svih bića koje postoje u i oko middle Earth, harfuti su ubedljivo najgori. Pre će Ork da spase Orka nego što će Harfut da povede sa sobom drugog Harfuta. 

 

"Svi smo dobri drugari i pazimo jedni na druge. O ne nažuljao si nogu? Daj točkove, ostavljamo tebe i tvoju porodicu u sred divljine da vas pojedu vukovi."

  • +1 3
Link to comment

E ali to sa točkovima je poseban nivo sadizma :D Kapiram da nomadi mogu da imaju stroga pravila o napuštanju saplemenika koji više nisu sposobni da se kreću, ali pobogu, zašto bi ih dodatno osakatili? Čemu skidanje točkova sa kola, ako je problem već u tome da porodica nije sposobna da ista vuče? Ono kao, da nas slučajno ne stignu ako se oporave?

 

Na stranu to što je nogu uganuo upravo lik koji im pravi i popravlja točkove! Valjda bi za tako neke vitalne članove plemena pre napravili izuzetak, povezli ih u svojim kolima dok se ne oporave? E ne, baš ćemo jedinog wainwrighta da se otarasimo! Posle kad nekom drugom pukne osovina, jebiga, nema ko da popravi, dakle skidamo i njima točkove i nastavljamo dalje! 

 

In other news, Deepfake Gandalf efektno poentira na poslednjoj sceni sezone:

 

 

Link to comment

Ukratko, slabo ovo u PM :sad:

 

Bukvalno ne kontam kako se ulupaju tolike pare i dobiješ seriju koja u tipa 9, 10 sati ti ne pomeri srce ni za milimetar, izazove bilo kakvu emociju, zainteresovanost, bilo šta. Bukvalno je sa toliko para teže napraviti ovakav promašaj nego nešto iole dobro.  

 

 

  • +1 4
Link to comment

  

1 hour ago, dragance said:

Šta sad fali Amazon Prime serijama?

 

Generalizujem malo, na ovu jednu sam mislio.

 

(Bila mi je u glavi i nesrećna Zadužbina, ali posle sam skapirao da je to Apple Video).

Link to comment

Svi se nešto prave pametni, te ovo ne valja, te ono bi trebalo popraviti, a žena lepo objasnila -moralo je tako biti!

 

"So much of the season was about the Elves and their journey, and Galadriel’s journey, and the fading [of Eregion]," she recently told Inverse(opens in new tab). "So, we wanted to tie those rings into that story. It was about narrowing our focus down on them and having those rings cap off the season. Because we had to make rings. It felt like the climax of that arc, as opposed to trying to manage the timeline in a different way."

 

https://www.gamesradar.com/the-lord-of-the-rings-the-rings-of-power-order-of-the-rings-gennifer-hutchison/

Link to comment

Naterao sam se da odgledam prvu epizodu RoP. Kakva je ono hrpa epskih gluposti majko moja:

 

- Elfovi iz Lindona u Khandu preko pola kontinenta rade...nešto, kao da je Gil Galad kralj Srednje zemlje, a ne kralj Noldora;

- Galadrijela sa četom Elfova u Northern Waste-u isto traži...nešto. Posle toga idu na sever, iako je Arda u tom periodu još ravna ploča, pa bi verovatno izbila na Encircling Sea, što bi ona prva trebala da zna.

- obavezan počasni odlazak u Valinor ako si se dokazao na bojnom polju, inače ne može...WTF...magija koja sprečava brodovima elfova da uđu u Valinor...WTF, to je bilo protiv Noldora u Prvom razdoblju samo, u Drugom razdoblju se sa vrha Meneltarme vidi Tol Eressea, nema nikakvih prepreka ni magija. Iz nekog razloga nose oklope kad krenu u Valinor, pa ih skidaju na sred mora, Galadrijela skače sa broda na sred okeana, pa jbt.

- o nebulozama oko Finroda sam već pisao, dečko je živ, zdrav i ressurectovan u Valinoru, Galadrijeli je cela porodica u Valinoru. Dodatno, ona se uspalila ko šiparica oko povratka u Valinor, a ona bila tamo još dok je Drveće bilo živo. Ne može da kaže Gil Galadu od koga je starija hiljadama godina da neće da ide nazad, a odjebala Feanora svojevremeno uzduž i popreko...

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
12 minutes ago, *edited by mod said:

Zar nije starija fazon 100 godina? Ona traži Saurona i sve Orke. Ostalo stoji.

 

Jeste, oboje su bili rođeni preko™. Sad gledam wiki, piše da je GG kod Tolkina prošao nekoliko iteracija - u jednoj je bio sin Feanora, u drugoj sin brata Finroda...

 

Od Elronda je svakako starija hiljadama godina, a tretira ga kao nekog staaarog prijatelja umesto kao detence. 

  • +1 1
Link to comment

@*edited by mod

 

Pa nije. Ona je starija od Gil Galada 119 valijskih godina, što otprilike dođe nekih 1100 solarnih godina (Godine Lampi i Godine Drveća se računaju u valijskim godinama koje su cca 9.5 solarnih godina svaka). Od Elronda je starija 138 valijskih godina i 532 solarne godine, što dođe otprilike 1800 solarnih godina, dok je Gil Galad stariji od Elronda 19 valijskih godina i 532 solarne godine, tj. oko 700 solarnih godina. Dakle, manja je razlika u starosti između Gil Galada i Elronda, nego između Galadrijele i Gil Galada. Uz to je Galadrijela i tetka Gil Galadu, pa tim još smešnije da ne može da ga odbije.

 

U vreme događaja iz Gospodara, Galadrijela ima nešto preko 8200 solarnih godina, Elrond oko 6500. Ovde (recimo da je ovo neka cca 1000 SA) ona ima već oko 3 hiljade godina, Gil Galad nema ni 2000, Elrond malo preko 1000, tj. Galadrijela je starija tri puta od Elronda, a to se nikako ne vidi iz njihovog odnosa (niti scenaristi to stavljaju do znanja publici). 

 

41 minutes ago, Weenie Pooh said:

Od Elronda je svakako starija hiljadama godina, a tretira ga kao nekog staaarog prijatelja umesto kao detence. 

 Da stvar bude još gluplja, taj isti Elrond će da joj bude zet kad se oženi njenom ćerkom Kelebrijanom (koja bi ovde već trebala da bude rođena i da ima cca 700 godina). Ono, drugar ti odvoji ćerku. Doduše, to možda ide drugačije kod Elfova. 

 

Što se tiče traženja Saurona, ovaj način je ekstremno debilan, jer su svi tragovi stari stotinama godina, ako ne i više. Uz to i Palantiri bi još trebali da budu kod Noldora, pa tim gluplje jebavati se po nekim mećavama, kad možeš iz Forlindona da buljiš u kamen ili da napraviš neku verziju sopstvenog ogledala, kao u Lorijenu.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, goofs said:

U seriji nema ni muža, samim tim ni ćerku, tako da sve to mački o rep.

Možda se u seriji na kraju uda za Saurona, kako je krenulo...

 

Ono što mi je bitna zamerka nakon prve epizode je taj nedostatak MAGIČNOSTI koji je sveprisutan u Tolkinovom svetu, nekako je sve profano, fizički i akciono, nema nikakve suptilnosti, već samo brute force. Elfovi bi trebali da su magična i nestvarna bića, a Galadrijela najmagičnija među njima, a dobili smo girlboss ribu koja sve rešava fizikom, Alita Battle Angel je oličenje magije i suptilnosti za nju, a u pitanju je borbeni android. Uz to bi Elfovi trebali da su nestvarno lepi i mladi, a glumačka postava nije baš impresivna što se toga tiče. Ne znam, serija mi za sada deluje jeftino, iako je to glupo reći za seriju sa ovim budžetom.

 

OK, možda trčim ko ždrebe pred rudu, odgledaću još par epizoda za neke trajnije utiske.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

U seriji nema ni muža, samim tim ni ćerku, tako da sve to mački o rep.

 

MMW, ispostaviće se da je Celebrimbor još živ ali u zarobljeništvu - spasiće ga supruga :yawn2:

Link to comment

OK, odgledao sam četiri epizode, i sada već imam neke potpunije utiske.

 

Pre svega, RoP je serija za decu, i to vrlo dobra dečija serija, šarena i zanimljiva, sa plitkim likovima prostih motiva i jednostavnim zapletima i raspletima, baš kako i treba za decu. Ni u jednoj situaciji se ne ulazi u neku dublju motivaciju likova zbog čega rade to što rade, sve su to jednostavna objašnjenja - Galadrijela sveti brata, Kelebrimbor hoće da napravi lepši svet, Durin da iskopa mitril, itd., ni traga nekim kompleksnijim odnosima između likova i skrivenim motivima, ili nekoj politici kraljevstava i njihovim međusobnim odnosima (ipak su protagnosti sve sami Head of State i likovi sličnog nivoa). Za neke likove čak nije jasno šta uopšte rade na ekranu, poput Ar-Pharazona, koji izgleda kao da nema nikakvu agendu ni ciljeve. Nema ni Adar, ali pretpostavljam da će on biti objašnjen do kraja sezone. Odluke se sve donose na o-ruk i u trenutku, bez ikakve analize ili razmišljanja - Isildura i drugare izbacuju sa obuke jer ispustio jedan konopac, Galadrijela ide u Southlands jer je videla žvrljotinu u nekoj numenoreanskoj biblioteci, Tar-Miriel ide sa Galadrijelom u Southlands jer su latice počele da opadaju sa Belog Drveta, Durin otkriva Elrondu tajnu mitrila, itd.  Generalno, moj je utisak da radnja ide prebrzo i previše površno, nije jasno što se nešto radi.

 

Halbrand vrišti da je Sauron, i to je jasno svakom ko imalo bolje poznaje lore, tj. ko zna da je Sauron izvorno najmoćniji Aulin Maja (tri najmoćnije Maje su bile kod tri najmoćnija Valara - Feonwe kod Manwea, Osse kod Ulma i Mairon (Sauron) kod Aulea), i verovatno najbolji kovač i najveći pozanavalac ruda i utrobe Arde posle samog Aulea. Međutim, meni je veliki problem prvo način na koji on dolazi u priču (zašto, za ime Erua, driftuje na splavu u sred Belaegara, kad je to situacija u kojoj nema gotovo nikakvu kontrolu, pri čemu se izlaže riziku da ga osete Osse ili Ulmo koji češće od drugih Ainura borave van Valinora, i da dođu po njega). Još veći problem je dinamika njegovog i Galadrijelinog odnosa - NEMOGUĆE da najmoćniji Maja i najmoćnije živo Dete Iluvatara ne mogu danima da osete jedno drugo na splavu od pola kvadrata (koliko god Sauron bio vešt u pretvaranju, ipak se ne pretvara on tu pred bilo kim), da bi u Ratu za Prsten hiljadama godina kasnije bili jedno drugom u svesti non-stop dok sede u Barad Duru i Karas Galadonu, a posebno nema šanse da bi Sauron spašavao od davljenja tako moćnog Noldora, umesto da je pusti da završi u Mandosu i skloni sebi sa vrata jednu od većih briga. O scenarističkim glupostima da i oni što se biju u kafani i oni koji uvrede regenta idu u isti zatvor, da ne pričam.

 

Od ostalog, mislim da onaj ko je osmišljavao Harfute uopšte nije shvatio suštinu Hobita i njihovu prirodu, već ih je napravio na njihovu sopstvenu karikaturu, malodušna i bezdušna bića sa surovijim životnim pravilima nego Orci maltene. Ostalo drugi put, mislim da se radnja u Southlandsu i Eregionu i nije dovoljno odmotala za neki zaključak.

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...