Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

 

17 minutes ago, Arkadija said:

Sad sam uzela da nabrzaka pročitam deo od strane 378 do strane 400, O prstenovima moći i trećem dobu, jer ono od pre je nebitno za ovu papazjaniju. 

 

Kad oni mogu da snime ovako zbrda- zdola, mogu i ja parcijalno da pročitam.

 

Možeš, ali serija se dešava u Drugom dobu :D Gomilu stvari izmišljaju i/ili kasape, tako da ne moraš da brineš.

 

Meni je lično najbolje ovo što Galadrijela tupi kako je njen dečko sa splava izdanak drevne loze kraljeva nečega što se zove Southlands... da li je Mordor ili Harad u pitanju nemamo pojma, bitan je WE WUZ KANGZ N SHIET vajb (i da je lik beo kao sir). Reciklažni pogoni rade maksimalnim kapacitetom! I posle pre Aragorna, Aragorn!

 

16 minutes ago, radisa said:

Sano ispravka Valari su molili Erua da nesto uradi, jer oni nisu smeli na boziju decu... I ovaj ih potopio...

 

A dobro sad, ko se kome molio realno nije ni bitno. Ima ako se dobro sećam i onaj deo gde je Iluvatar takođe poslao jedan poseban, nežni talas da odnese familiju pravovernih na bezbedno. Znači potop za neposlušne i u isto vreme spas za čitavu flotu poslušnih. Elendil-efendija nije morao ni da gradi barku i trpa u nju po par zverki iz čitavog Numenora...

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Koliko je sezona planirano ovo da traje?

Smoriše žestoko u ovih 5 epizoda, toliko da na kraju više ne znam o čenu se radi. U  kakav rat sada idu ovi sa ostrva? To nije rat u kome je Izildur odsekao prst Sauronu, a  prstenje moći nije ni na viduku, jer još uvek nemamo Saurona. :blink:

Jedno 7-8 sezona su pominjali dok je bila priča od 10ak epizoda po sezoni.

Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Jedno 7-8 sezona su pominjali dok je bila priča od 10ak epizoda po sezoni.

 

Znači u finalu S6 saznajemo ko je Sauron, i da li je otac Norinog deteta Gandalf ili Farazon!

Link to comment

Evo piše u knjizi da je u tom dobu Sauron visok i zgodan. Jel imamo kandidata?

BTW, piše i da je on lično na ostrvu. 

 

Jbt, razboleću se od ove serije.

Edited by Arkadija
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Arkadija said:

Evo piše u knjizi da je u tom dobu Sauron visok i zgodan. Jel imamo kandidata?

BTW, piše i da je on lično na ostrvu. 

 

Pa da, ali trebalo bi da su ga prvo pobedili u Mordoru, zarobili, i svesno doveli na ostrvo da im bude nekakav taoc. (A onda ih je ipak nekako zaveo, iako su znali da je oličenje zla.)

 

Ja nagađam da je u TV verziji Stealthy Sauron došao na splavu, sa sve Galadrijelom, da nauči tajne kovanja prstenova. (Pošto je, naravno, duboko retardiran i tokom prethodnih nekoliko milenijuma nije uspeo da savlada ezoterični zanat kovački, pa sad mora da se učlani u Numenorijanski esnaf kako bi naučio da drži čekić.) 

 

  • Haha 3
Link to comment
14 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Znači u finalu S6 saznajemo ko je Sauron, i da li je otac Norinog deteta Gandalf ili Farazon!

Jok beše da se zasniva na 4 glavne priče

 

1) Sve u vezi Galadriel

2) Sva kraljevstva u naponu snage sa naglaskom na Numenor i što svi padnu na dupe kad Aragorn kaže čiji je potomak.

3) Prstenje, zavođenje, corruption i generalno Sauron kao dvonožno biće koje tu mešetari i nije samo zlokobno oko

4) Sveopšti rat protiv Saurona.

 

E sad da li će da prepliću te stubove ili će da ih rade jedan po jedan to već ne znam.

  • +1 1
Link to comment
On 23.9.2022. at 19:31, Weenie Pooh said:

 

Pa da, ali trebalo bi da su ga prvo pobedili u Mordoru, zarobili, i svesno doveli na ostrvo da im bude nekakav taoc. (A onda ih je ipak nekako zaveo, iako su znali da je oličenje zla.)

 

njih je unistila njihova gordost onda kada su resili da ga zarobe i drze za pokazivanje (a sauron je i igrao na tu kartu jer im se predao bez borbe). onda je samo iskoristio tu sklonost padu i voila, nema numenora.

 

posto ovo u seriji nista nema veze sa tolkinovim svetom, ja sam se opustio i pokusavam da uzivam.

al ne ide, jer su ga ocajno napisali. 

ovih dana gledam po ko zna koji put malcolm in the middle, i prosecna epizoda sitkoma od 150 epizoda je osetno bolja i uverljivija* nego ovaj megaprojekat cija je cena milijardu plus...

iskreno, ne kapiram. tj cenim da su im excel i anketa prosecnog debila na ulici glavni alat kada pisu ovakve scenarije, pa onda i ne cudi sto ispadne nalickani buckuris.

 

*malcolm uopste nije pravljen da bude realan, ali likovi ostaju verni sebi i nema besmislenih i neocekivanih obrta u njihovom ponasanju. svi su konstatno kreteni i to je to. scene gde dolazi do nekog neocekivanog obrta deluju osetno ubedjivije.

 

Edited by Zverilla
  • +1 1
Link to comment

Kasnim, pa brzopotezno nadoknadih do pete epizode. Malo me sramota da priznam, ali kupili su me trecem i cetvrtom epizodom, jer je pocelo nesto da se desava, sklapaju se bar neke kockice. Sad me kopka i koji je Sauron i ko je onaj Gandalf i ko je Slim Shady, a cak mi ni Elrond nije vise toliko cudan. Numenor je preeeleeeep, gledao bih pune epizode random likova koji zivotare po gradu, plove barke i ispijaju ale. Zenskoj polovini (inace Tolkin duduku) je isto ostavilo bolji utisak, s tim sto neke stvari ne razume, jer nisu dobro objasnjene. 

 

Peta epizoda je opet slabija, vratili su se na pocetni rezim, sat vremena dijaloga i palamudije, silni podzaplet sa Halbrandom koji oce-kaki-nece-kaki (na kraju naranvo kaki) i Izildurom za kojeg je i rekreativnom Tolkin fanu jasno da ce biti na tom brodu pri iskrcavanju. Protraceno vreme. Numenor doduse i dalje lep. Elendil i Farzon su dobro kastovani, leze im uloge.

Link to comment

Nemam ni ja Prime, gledam na kiosku™ iz čistog mazohizma, plus trenutno na putu jer je svaki španski airbnb izgleda obavezan ( @Lancia?) da nudi i Netflix i Amazon i HBO, kao da će precrći cenjeni gost ako slučajno propusti bilo šta od ovog fantastičnog sadržaja.

Ukratko, ne traći vreme ako ne moraš.

Link to comment

Odgledao četiri epizode sinoć, meni bre ovo odlično sa sviju strana. Naravno, pomaže što ni blizu ne poznajem materijal kao za ASOIAF produkte tako da ne mogu da nitpikujem. I to gledam na laptopu, moraće se sve ponovo na TV kao čovek kad dođem kući. Znatno bolje od House of Dragon i to no contest.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...