Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

3 hours ago, Arkadija said:

Jel Adar Sauron?

 

Čisto sumnjam da Sauron lično nadgleda kopanje nekog tamo rova i dileme tipa "da li seći stablo ili čupati iz korena, ili možda pak kopati izokola" :yawn2:

 

Nisam više ni u Brodolomca ubeđen, pošto sam ga slušao kako serucka diljem Numenora kapiram da nema šanse da je Sauron toliko brbljiv i iritantan. Jeste da mu je stalo da sazna tajne kovanja metala :isuse: ali to je verovatno još jedan red herring.

  • +1 3
Link to comment

Nakon odgledane E04, verujem da jeste.

 

Sauron was said to have many names in days of old.  -   Perhaps this is one of them.

 

Spoiler

Adar zarobljenom vilenjaku: And I am no god. At least...   Not yet.

i

Drška drevnog mača, pronađena u podrumu gde su čuvali skupljeno korenje, pa identifikovana od čiče u osmatračkoj kuli (Waldrig, vlasnik podruma), a nezavisno od toga i  komandujući ork je prepoznao dok je u zasedi pokušao da ćapi onog klinca i taj  info preneo Adaru  - meni potvrđuje tvrdnju: Adar=Sauron

 

sad mi onaj meteor men misterija, zvezdu padalicu tumači onaj čiča Waldrig da je znak da se Sauron vraća

 

 

  • -1 1
Link to comment

Tom Bombadil se na sindarinskom zvao Jarvejn ben-adar (prevedeno kao najstariji i bez oca)

Adar = otac

 

 

E sad, kakve to veze ima sa likom iz serije, nemam pojma :D

Link to comment
22 minutes ago, Filozof manijak said:

Tom Bombadil se na sindarinskom zvao Jarvejn ben-adar (prevedeno kao najstariji i bez oca)

Adar = otac

 

 

E sad, kakve to veze ima sa likom iz serije, nemam pojma :D

 

Pa pita ga i Shaft™ nešto tipa "Why do they call you Father?"

 

Link to comment

Ovaj na trećoj slici, što je glumio undead ujaka strica Džona Snežnog, Bendžen Stark, u GoT-u je Sauron.

 

Eto i to sam vam rešio. :sleep:

 

 

Setio sam se jedne vesti od pre par godina:

 

Quote

The actor who plays Benjen Stark in ‘Game of Thrones,’ Joseph Mawle, has been cast as the lead villain in the upcoming Lord of the Rings series.

 

 

 

PS: još nisam pogledao ni jednu epizodu :D

Link to comment

Koliko je sezona planirano ovo da traje?

Smoriše žestoko u ovih 5 epizoda, toliko da na kraju više ne znam o čenu se radi. U  kakav rat sada idu ovi sa ostrva? To nije rat u kome je Izildur odsekao prst Sauronu, a  prstenje moći nije ni na viduku, jer još uvek nemamo Saurona. :blink:

Link to comment
42 minutes ago, Arkadija said:

Koliko je sezona planirano ovo da traje?

Smoriše žestoko u ovih 5 epizoda, toliko da na kraju više ne znam o čenu se radi. U  kakav rat sada idu ovi sa ostrva? To nije rat u kome je Izildur odsekao prst Sauronu, a  prstenje moći nije ni na viduku, jer još uvek nemamo Saurona. :blink:

 

U rat Dobra protiv Zla, šta sad ti hoćeš, komplikuješ i postavljaš pitanja, da nisi možda na strani Saurona? :mad:

 

U knjizi su Numenorijanci™ zaplovili na Istok pod ovim bradonjom Ar-Pharazonom, koji je bio kralj a ne kraljičin savetnik ili šta je ovaj već, da prebiju Saurona koji je pravio probleme vilenjacima već jedno hiljadu-dve godina (odavno iskovao prstenje i sve to).

 

Onda su ga priveli zarobljenog u Numenor, on ih tamo na brzinu iskvario i ubedio da se pobune protiv Valara koji im ne daju da žive večno. Oni se pobunili, Valari im potopili ostrvo i punktum. (Sauron se tada vratio u Mordor.) Preživeli samo Elendil i njegova familija koji su ostali lojalni Valarima, otišli na mainland da osnuju Gondor i Anor.

 

Ovde u seriji je konfuzija od tajmlajna. S jedne strane niko ne zna gde je Sauron, svi vilenjaci osim Galadrijele opušteni, pravimo se iznenađeni da orci i dalje postoje... a u isto vreme Numenor šalje vojsku u pomoć protiv Saurona. Koji još ništa živo nije uradio. Ni prstenje iskovao, ni ništa!

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment

Sad sam uzela da nabrzaka pročitam deo od strane 378 do strane 400, O prstenovima moći i trećem dobu, jer ono od pre je nebitno za ovu papazjaniju. 

 

Kad oni mogu da snime ovako zbrda- zdola, mogu i ja parcijalno da pročitam.

Edited by Arkadija
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

U rat Dobra protiv Zla, šta sad ti hoćeš, komplikuješ i postavljaš pitanja, da nisi možda na strani Saurona? :mad:

 

U knjizi su Numenorijanci™ zaplovili na Istok pod ovim bradonjom Ar-Pharazonom, koji je bio kralj a ne kraljičin savetnik ili šta je ovaj već, da prebiju Saurona koji je pravio probleme vilenjacima već jedno hiljadu-dve godina (odavno iskovao prstenje i sve to).

 

Onda su ga priveli zarobljenog u Numenor, on ih tamo na brzinu iskvario i ubedio da se pobune protiv Valara koji im ne daju da žive večno. Oni se pobunili, Valari im potopili ostrvo i punktum. (Sauron se tada vratio u Mordor.) Preživeli samo Elendil i njegova familija koji su ostali lojalni Valarima, otišli na mainland da osnuju Gondor i Anor.

 

Ovde u seriji je konfuzija od tajmlajna. S jedne strane niko ne zna gde je Sauron, svi vilenjaci osim Galadrijele opušteni, pravimo se iznenađeni da orci i dalje postoje... a u isto vreme Numenor šalje vojsku u pomoć protiv Saurona. Koji još ništa živo nije uradio. Ni prstenje iskovao, ni ništa!

 

Sano ispravka Valari su molili Erua da nesto uradi, jer oni nisu smeli na boziju decu... I ovaj ih potopio...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...