Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

Pa da, ali onoliko su nam solili pamet da ovo nisu hobiti jer oni nisu postojali u Second Age, nego nekakva preteča koja se zvala harfoots... iako se eksplicitno kaže da su Harfoot bili jedan od klanova hobita.

 

Možda jeste Saruman koji je zamrzeo i hobite i Galadrijelu zbog kvaliteta ove serije?

  • Wub 1
  • Haha 5
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Pa da, ali onoliko su nam solili pamet da ovo nisu hobiti jer oni nisu postojali u Second Age, nego nekakva preteča koja se zvala harfoots... iako se eksplicitno kaže da su Harfoot bili jedan od klanova hobita.

 

Možda jeste Saruman koji je zamrzeo i hobite i Galadrijelu zbog kvaliteta ove serije?

Vidim ja da će ova serija da se svede na očekivanje odakle će Sauron da iskoči. Prvo je bio mornar, pa ovaj sa neba, mora još neko da zavreba.

Link to comment
21 hours ago, Pečorin said:

Možda je Saruman? On je valjda prvi došao.

Po nekim izvorima, prvi su došli Plavi čarobnjaci, Alatar i Pallando, koji su otišli na daleki istok Srednje zemlje, i o njima se ne zna gotovo ništa, dok su po drugim došli svi istovremeno. Ako je prva varijanta tačna, ja čak mislim da su to jedini čarobnjaci koji su došli u Drugom razdoblju, a da su svi ostali došli u Trećem. Vrlo je moguće da je taj iz meteora jedan od njih, možda kondenzovan u jedan lik, jer su oni došli u vreme kovanja prstenova sa zadatkom da zaustave Saurona, i nisu u tome uspeli.

 

Gandalf je došao brodom u Sive Luke i tom prilikom je od Kirdana Brodograditelja dobio Narju, jedan od tri elf prstena, iz čega dalje sledi da su prstenovi već bili odavno iskovani. Fun fact je da je Gandalf/Olorin jedva pristao da dođe u Srednju zemlju jer se užasno plašio Saurona (koji je arguably bio najmoćniji Maia (uz Feonwea i Ossea), kao što je Melkor bio najmoćniji Vala), i morao je Manwe lično da ga ubeđuje da pođe.

 

EDIT: Što se Saurona tiče, koliko se ja sećam, on niti je odlazio iz Arde posle War of Wrath (već je pobegao iz Belerijanda u Srednju zemlju pred vojskom Valinora), niti je tajno otišao u Numenor (već ga je Ar-Pharazon odveo kao zarobljenika, nakon što je njegova vojska pobegla pred vojskom Numenora). Tako da su sve ove špekulacije neobične u najmanju ruku.

Edited by Ayatollah
  • Hvala 3
Link to comment
13 minutes ago, Ayatollah said:

Po nekim izvorima, prvi su došli Plavi čarobnjaci, Alatar i Pallando, koji su otišli na daleki istok Srednje zemlje, i o njima se ne zna gotovo ništa, dok su po drugim došli svi istovremeno. Ako je prva varijanta tačna, ja čak mislim da su to jedini čarobnjaci koji su došli u Drugom razdoblju, a da su svi ostali došli u Trećem. Vrlo je moguće da je taj iz meteora jedan od njih, možda kondenzovan u jedan lik, jer su oni došli u vreme kovanja prstenova sa zadatkom da zaustave Saurona, i nisu u tome uspeli.

 

Koja je to varijanta po kojoj ta dvojica nepoznatih dolaze pre poznate trojice? :unsure: Jedino čega se ja sećam je da su svi čarobnjaci bili poslati da pomognu kad je Sauron počeo da pravi sranja, dakle tek po kovanju prstenova. Dvojica "plavih" su zajedno sa Sarumanom otišla na daleki istok, samo Saruman se vratio. Ostaje nepoznato šta su radili tamo ali nagađa se da jesu bili uspešni jer je relativno mali broj Azijata™ i Afrikanaca™ na kraju bio uz Saurona. 

 

Nikad nisam čuo da su ta dvojica došla pre ostalih, ne kapiram zašto bi poranili. Plus, naravno, što nema smisla da slete među hobite™ i dalje se pojavljuju u priči oko Galadrijele i Numenora, ako ih posao u stvari čeka mnogo dalje na istoku.

 

 

Link to comment
15 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Koja je to varijanta po kojoj ta dvojica nepoznatih dolaze pre poznate trojice? :unsure: Jedino čega se ja sećam je da su svi čarobnjaci bili poslati da pomognu kad je Sauron počeo da pravi sranja, dakle tek po kovanju prstenova. Dvojica "plavih" su zajedno sa Sarumanom otišla na daleki istok, samo Saruman se vratio. Ostaje nepoznato šta su radili tamo ali nagađa se da jesu bili uspešni jer je relativno mali broj Azijata™ i Afrikanaca™ na kraju bio uz Saurona. 

 

Nikad nisam čuo da su ta dvojica došla pre ostalih, ne kapiram zašto bi poranili. Plus, naravno, što nema smisla da slete među hobite™ i dalje se pojavljuju u priči oko Galadrijele i Numenora, ako ih posao u stvari čeka mnogo dalje na istoku.

 

 

Quote

The time that the Blue Wizards arrived in Middle-earth is uncertain. In Unfinished Tales, Tolkien wrote that the five Istari came to Middle-earth together in TA 1000. However, in The Peoples of Middle-earth, they are said to have arrived in the Second Age, around the year SA 1600, the time of the forging of the One Ring.[3] Their mission was directed at weakening Sauron's forces in the eastern and southern parts of Middle-earth, whereas the other Istari were focused on the west.

 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Ayatollah said:

 

 

OK, ali ako ja to dobro razumem, ni ta SA 1600 varijanta ne tvrdi da su samo dvojica plavih tada stigla, već sva petorica ("...the other Istari were focused on the west.") 

 

Ako se serija oslanja na taj datum, tj. ako su u seriji Wizards umešani u čitav sukob Saurona i Numenora, čarobnjak kog gledamo kako vuče kola hobitima ne može nikako da bude jedan od te dvojice (jer oni na zapadu ništa i nisu radili), nego ili Gandalf ili Saruman ili Radagast.

Link to comment

Ova epizoda beše malo filer. Ali eto bar smo saznali šta je u kovčežiću + je zvanično krenulo navlačenje da je Sauron pao sa neba. Sve ostalo je 'nako. 

FB_IMG_1663310992791.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...