Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

On 10.9.2022. at 15:03, nautilus said:

Orci kopaju autoput, sve ruse oko sebe, sela, sume.... I vilenjaci to ne primete? 

 

LOTR za decu

Nemaju vilenjaci HIMARS ili su jos na obuci,ali polako.

Link to comment

Pogledali prve dve epizode sinoć. Slobodno su mogli da nazovu seriju Bezosove burme jer otprilike toliko veze ima sa Tolkinom. Kao što Vini napisa već, ovo nema veze sa duhom priče, koja je pored sve usrane idile engleskog sela imala i dozu pokajanja i samospoznaje (a ponajviše nade nasuprot beznadju, gde su najmanja bića najveći heroji). Jedan od omiljenih delova mi je uvek bio kako niko ne može da ubije Goluma, koliko god se svima gadio i koliko god svi bili ubedjeni da bi ga na mestu ubili, samo da im padne šaka. Ta sitnica je služila na više mesta za gradjenje karaktera (ok, plot armor takodje) i upravo je opozit od DnD estetike gde je sve samo meso za ubijanje kako bi se nabudžio level. 

 

Elem, sve na stranu, faca glumca koji glumi Elronda mi je nešto najodbojnije što sam gledao u bilo kom fantasy serijalu, uključujući Džofrija, pa sam uhvatio sebe da buljim samo u njega i koliko mu je cela faca weird. :lolol: Još gore mi je što pokušava da bude razumevajući i friendly sve vreme, to ga čini još gorim nekako. Elfovi bi po nekom defaultu trebalo da budu očaravajući i melem za oči, tako da ako im je bio cilj da crnac Elf bude good looking a god damn Elrond da izgleda kao karikatura leprikona - they made it! :D

 

Dobra stvar je što me ponukalo da pročitam opet priču o Berenu i Luthieni :) 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Eeee @Mos, ali Elrond je poluvilenjak, zato su ga napravili upadljivo ružnim. Mora da bude malo reprezentacije za ljude sa basal cell nevus sindromom!

 

Mene je do sada najviše impresionirao diverzitet vilenjačkih frizurica. Neki sa klasičnom dugom ravnom kosom (kakvu kod Tolkina imaju bukvalno svi), neki sa stepenasto izbrijanom, neki sa pompadour budalaštinama... za svakog ponešto :smiley_hail:

 

Link to comment

Pojave se Hobiti prvi put i konverzacija sa ženom:

 

- Evo su patuljci!

- Sram te bilo, kakvi patuljci, zar tako da mi skrnaviš kukavno nerdstvo!

- But, but she's called Nori, ain't she?

- ... tuše.

Link to comment
4 minutes ago, Mos said:

- But, but she's called Nori, ain't she?

 

Mislim da su posle rekli da je pravo ime Elenor.

 

Peregrin, Merjadok, Elenor, Semvajs... nije da nema smisla.

Link to comment

Борим се и успешно одолевам да не гледам. Али, другари и другарице, ваши сликовити коментари делотворно утичу на моју мазохистичку црту, тако да... Врло је вероватно да ћу одбинџовати целу сезону када буде готова и отплакати партију (овог пута, од муке... Задњи пут када сам се предао емоцијама је макар била јуначка смрт, како то већ уме да буде у мангама. Овог пута узеће ми све илузије, али сам ћу то тражити :rolleyes:)

Edited by Eladan
  • +1 1
Link to comment

Ne može bre Sauron da bude, šta vam je. Šta će Sauron na nebu koji moj?!

 

Gde se ono povlačio u sneg i led, ka severnom polu sa koga se lansirao u orbitu i skršio u Okrug™ da bi postigao... šta tačno?

 

Gandalf je 200%, poslali ga Valari da zavede red iako nereda još ni nema. Par vekova je poranio ali dobro™, taman da nauči jezik i otkrije čari pipeweeda.

Link to comment

Jebote kako ste vi uspeli sve te likove da popamtite po imenima?!?! Pa ja preko 3 lika u knjizi vec vise ne znam ko je ko  :vikleri: a ne ovo citava carstva, milion njih 

Weene ko da ima fotografsko pamcenje, sazvakao lotr i got kao ...rat i mir mala beba 

 

Btw nisam citala nista od toga, got nisam gledala, bio mi dosadan. A ni lotr nisam bila odusevljena u bioskopu...u stvari, nije to moj fazon, te fantazije al mi ok za predspavanje

Edited by mustang
Link to comment
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

Gandalf je 200%, poslali ga Valari da zavede red iako nereda još ni nema. Par vekova je poranio ali dobro™, taman da nauči jezik i otkrije čari pipeweeda.

 

Gandalf je, ali zašto se ponaša kao retardiran? I to već tri epizode praktično. Ono, ajde, malo da se privikne na telo i to, ali trebalo bi već da im pripoveda kako ga je Aule vodio na fest i šta se radi na majarskoj viber grupi. 

Link to comment
42 minutes ago, Mos said:

 

Gandalf je, ali zašto se ponaša kao retardiran? I to već tri epizode praktično. Ono, ajde, malo da se privikne na telo i to, ali trebalo bi već da im pripoveda kako ga je Aule vodio na fest i šta se radi na majarskoj viber grupi. 

Actually, on se toga bas i ne seca, ako se dobro sećam... Njemu je gomila stvari svesno izbrisana, valjda...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...