Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

pa dobro, stos i jeste u tome da vladas onima koje su stvorili bogovi (kao svoje ljubimce), a ne da ih samo potamanis i vladas spaljenom zemljom, sa nekoliko zombija, koji ti se ionako gade.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Vjekoslav said:

pa dobro, stos i jeste u tome da vladas onima koje su stvorili bogovi (kao svoje ljubimce), a ne da ih samo potamanis i vladas spaljenom zemljom, sa nekoliko zombija, koji ti se ionako gade.

 

Aleksandar-Vucic-foto.jpg

  • +1 1
Link to comment

Koliko se ja sećam Silmariliona, postoji jedno kul poglavlje gde je Sauron vukodlak i čini mi se da je to povezano sa Berenom i Lutijenom? Da li se ispravno sećam ili sam pomešao sa nekim drugim vukodlakom koga Beren ubije? 

Link to comment
19 minutes ago, Mos said:

Koliko se ja sećam Silmariliona, postoji jedno kul poglavlje gde je Sauron vukodlak i čini mi se da je to povezano sa Berenom i Lutijenom? Da li se ispravno sećam ili sam pomešao sa nekim drugim vukodlakom koga Beren ubije? 

 

Ispravno se sećaš, Sauron se pretvara u vukodlaka u više navrata, porazi ga Lutjenin pas Huan. Posle toga je samo nekakva bestelesna utvara sve do Morgotovog pada. 

 

Beren ne znam da li je ubio nekog vukodlaka, sećam se samo da je u zarobljeništvu čekao da dođe da ga pojede neki vukodlak koji ih je uzimao jednog po jednog. Onda kad je došao red na Berena, kolega zarobljenik Finrod Felagund (Galadrijelin neprežaljeni brat) pokida lance i prebije vukodlaka, pre nego što zglajzne od sopstvenih rana; valjda mu do ostalih zarobljenika nije bilo stalo koliko do 1 Berena.

 

Galadrijeli je tu iz nekog razloga kriv Sauron, iako nije bio direktno umešan, iako su ga B&L (tj. El Perro Juan) već ubili. Nije dosta, mora i ona da se zapljune!

  • +1 2
Link to comment

Pogledao finale, treba li posebno isticati koliko je sranje? Treba!

 

Sauron Mystery Box i fenomenalni "I AM G(R)OOD" battle cry ste već komentarisali, ne bih ništa dodavao na tu bedastoću osim da se zapitam kako je crni polušan zaginuo namrtvo, onda u sledećoj sceni ustao i pridružio se društvu, da bi u sledećoj rekao "vreme mi je da zaginem". Niko nije ni probao da zamoli Gandalfa da ga izleči?

 

Da li neko kapira odakle uopšte tim čarobnicama u belom (za koje sam ja mislio da su Saruman i društvo) ideja da je Sauron otišao negde i onda pao sa neba i izgubio sećanje, pa će sad da ga vode na Daleki istok da ga nauče da bude zao? Prilično elaborate plan, baziran po svemu sudeći ni na čemu. Ne samo da su našli pogrešnog čoveka (Gandalfa), nego čak ni pravi Sauron niti je išta zaboravio niti je pao s neba. O čemu one pričaju uopšte, i zašto bi Gandalf na kraju epizode otišao za Rhun, šta misli da znaju tamo što on ne zna?

 

BTW, zašto se Nori oprašta od familije brat bratu petnaest minuta? Zar se nije već oprostila od njih na kraju prošle epizode? Zašto su se uopšte vraćali kod njih sa sve Gandalfom?

 

~

 

Elrond i Galadrijela imaju najgluplju razmenu rečenica u ovoj seriji, kad on skapira da se ona vratila u smrtni svet iako je otišla brodom za Valinor:
- How is it you are HERE?
- How is it YOU are here?
:isuse:

 

Posle Elrond pita,
- What are we going to do?
a ona će,
- The only thing we can do: swim. :isuse: 

 

Onda, pričaju Elrond i Gil-Galad:

"Three months! I am owed that much!", kaže podanik svom kralju koji mu ne duguje ama baš ništa, a i da mu duguje, ništa ne zavisi od njegove odluke. Kao da pada meteor na Zemlju, a naučnik zahteva od predsednika USA još tri meseca da nađe rešenje.
"You are owed nothing", lepo mu kaže Gil-Galad. Dobro je da postoji bar jedan lik u ovim serijama koji kapira kako monarhija funkcioniše.
"Then do it not out of recompense, do it because I ask you to!" Ama šta da uradi, jebote?! Nije on odlučio da će drveće da uvene za tri meseca!
"It is a fool's hope, Elrond."
"Hope is never mere, not even when it is meager!"
Pa nije ni rekao da je "mere", jebote. Pola replika u seriji su ovakve, potpuno nevezane za rečenice koje im prethode.
I kao, ubedio ga je. U šta tačno - nemamo pojma. Čitava serija je ovakva, niko ne zna šta je at stake, veštačka drama, lažna tenzija...

 

A onda CSI Galadriel provaljuje da Halbrand nije nikakav kralj ničega, pa pizdi što je slagao. Zaboravlja da on uopšte nije tvrdio da je kralj. Ona je to sama umislila i jedno šesnaest epizoda ga ubeđivala da jeste, on se opirao i govorio da želi samo da bude kovač u Numenoru. A sad odjednom, PA TI NISI KRAAALJ KO SI TIII ŠTA SE DEŠAVAAA...


~

 

Kelebrimborovo "doing more with less" je fin omaž novinskom gloduru iz The Wire S5 koji to kaže svojoj redakciji jedno milion puta. A posle toga sledi metalurgija malog Perice: 

 

Nemaš dovoljno mitrila u ovom grumenčiću, samo ga pomešaj sa kilom zlata i biće ga više :lol: Još daje primer, kaže, "Mi nekad dodamo nikl u gvožđe da ga učinimo jačim" :isuse: Najgori mogući primer, imajući u vidu da se u prirodi gvožđe gotovo uvek nalazi već pomešano sa niklom! U pitanju je NAJČEŠĆA KOMBINACIJA ELEMENATA koja se javlja tokom stelarne nukleosinteze! Većina čvrstih planeta u sunčevom sistemu ima jezgro ili koru od jedinjenja gvožđa i nikla, jebote!

 

(Da, proporcija nikla u gvožđu može da se veštački povećava ili smanjuje kako bi se leguri dale određene karakteristike, ali ne bez drugih elemenata koji tu karakteristiku već imaju. Npr, nikla može da bude 15% umesto 5%, a onda treba da dodaš još samo 10% kobalta, 5% molibdena, 1% titanijuma... čvrstinu čelika tu ne daje više nikla, nego sve ovo ostalo! Dodao si ređe i jače metale gvožđu i niklu, legura ispala bolja, čestitamo! Nisi razvodnio gvožđe da ga bude više a nekako ipak zadržao karakteristike jebenog gvožđa!)

 

Ako ti je potrebna određena karakteristika mitrila, magijskog minerala koji je nastao kombinujući nekakvu esenciju Silmarila, balroga, i vilenjaka (whatever), ako ceniš da su ti potrebne tone i tone tog jedinstvenog materijala u prirodnom stanju, ne možeš prosto da uzmeš jedan majušni grumen, bućneš ga u kofu topljenog zlata, i kažeš "evo, sad ga imamo dovoljno!"

 

Posle nam kažu da je u stvari trik u oblikovanju McGuffina u krunu ili prsten, da "moć" može da cirkuliše i amplifikuje samu sebe, u kom slučaju šta će vam sva ta priča sa legurama? Što niste samo istopili grumenčić i prekovali ga u nešto kružno? Nije bilo dosta nikla da bi se formirao kružni oblik?! 

 

~

 

Preskočio sam Elendila koji trabunja kako je njegova porodica uvek bila one of the Faithful, što ovde znači ložila se na vilenjake. Kod Tolkina, koncept "Faithful" se javlja samo u kontekstu korupcije većinskog Numenora - Sauron ih ubedi da žele besmrtnost, da se pobune protiv Valara i izvrše invaziju na Valinor, što rezultuje potopom; Elendil i njegova familija otplove za Middle-Earth i jedini prežive od celog Numenora. Ali ovde, Sauron još nije ni stigao nikoga da iskvari a ovi se već deklarišu kao Pravoverni, apparently generacijama unazad :isuse: 

 

Plus, mora da obrazlaže zašto je izvukao dvoje brodolomnika iz okeana :isuse: Svaka jebena moreplovačka kultura koja je ikad postojala na svetu imala je isti običaj: kad se neko davi baciš mu konopac i izvučeš ga na palubu, pa tek posle pitaš ko je i šta je. To je posledica delovanja nemilosrdne prirode na ljudsku psihu - prepoznajemo koliko smo svi mali i krhki i isti pred divljim okeanom, držimo se jedni drugih, ekumenski humanizam nemoći. Ali ne, u ovom svetu je izuzetak kad spasiš davljenika jer "the Sea is always right", budalaština.

 

Ma ne mogu više. Sumnjam da ću gledati sledeću sezonu. Naporan je hate-watching, mora serija da ima bar nešto da mi drži pažnju, ovo je baš slog.
 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment
20 hours ago, ToniAdams said:

stvarno bih voleo da mi neko objasni kakvu bi motivaciju trebo da ima sauron, koji je realno top tier, da bleji sa buranijom i sirotiljom

 

Morao je da nauči kako da doda nikl u gvožđe.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Morao je da nauči kako da doda nikl u gvožđe.

 

Nije znao da oklepa sekiru za cepanje cvorova,a kod njega u selu se svi greju na grabovinu.

  • +1 1
Link to comment

E, a jeste provalili zašto tri prstena?

 

Jedan bi značio tiraniju, dva bi rezultovala sukobom, ali tri su garancija mira i stabilnosti na Balkanu.

 

Čuvena stabilnost tronošca u politici :isuse: Ili čuvena fizička stabilnost poznata kao Three-Body Problem :isuse:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Moja teorija je da planiraju Rhun kao Essos za sirotinju, a Rhunjane kao Dotrake koje će onda Sauron da zavede tako što će da ode kod glavnog i da ga pita sve o njegovim sekirama i nakitu dok ovaj ne poklekne pod šarmom interrogationa. Pročitah negde da su tamo bili samo Saruman i dva plava burazera od Istarija, pa ćemo verovatno videti i neku kombinaciju njih. Mora da bude i dobra Rhunjanka, Azijatkinja u borbi protiv nepravde patrijarjhata. Ima da oduva Galadrijelu koliko će biti nadrkana, naročito kad je zarobljena ili u nekom položaju gde nema izlaza. 

  • +1 1
Link to comment

@Weenie Pooh ček, zašto si od ovih u belom mislio da je Saruman? On bi u ovo doba, čak i po njihovoj budjos interpretaciji lora, trebao da bude dobar. Kako reče Gandalf onomad, on je bio najbolji od nas kad se doselio. 

 

Inače, cepamo u poslednje vreme LotR LCG (preporuka fanovima, meni najbolji adventure co-op na tržištu) i prelazimo Hobit sage kad se podsetih kako su pokupili loot u poglavlju sa 3 trola. Dobiše svi po odgovarajući mač i Bilbo novi level od XPa. :D Jbt, ta scena iz neke 1937. je usmerila reward sistem epic fantasy gejminga, koji će se desiti nekoliko decenija kasnije. Pa carski.

Link to comment
40 minutes ago, Mos said:

@Weenie Pooh ček, zašto si od ovih u belom mislio da je Saruman? On bi u ovo doba, čak i po njihovoj budjos interpretaciji lora, trebao da bude dobar. Kako reče Gandalf onomad, on je bio najbolji od nas kad se doselio. 

 

Pa kao, vidiš da je spalio/la sva kola onim malim bosonogim lažovima, ali nikog od njih nije ubio/la. Milostiv/a je Transaruman, bio/la i ostao/la.

 

Mislio sam da će se ispostaviti da ne želi ništa nažao Gandolfiniju, da će samo da dođu i kažu "Zašto si leteo za Middle-Earth, budalo, mi lepo došli brodom i ništa nam nije falilo."

 

Ovo da su iz Rhun je prilično sumanuto, IMHO. Čarobnjaci kod Tolkina nisu tamo neki ljudi koji su čitali knjige starostavne pa naučili da bacaju čini - čarobnjaci su Maiari, anđeoska bića. Ne može Sauron - koji je i sam Maiar - odjednom da ima svoj kult čarobnjaka negde na Dalekom istoku, čemu to vodi?!

  • +1 2
Link to comment

meni je hit cele sezone izjava jedne od belih kerefeka veštica: Mislili smo da si Sauron, zeznuli smo se

 

a Sauron u svima pomalo, samo fali da iskoči i iz Galadrijele

 

sa pričom o hobitima/harfutima omašili, a sa patuljcima oskudno s obzirom na Khazad dum u vrhuncu grandioznosti

 

moglo je sve to mnogo bolje, ovako sledeća sezona naslućuje još veću naivu i nelogičnost nego što je u fragmentima istorije "middle earth"-a Tolkin dotakao                                

Link to comment
On 13.9.2022. at 10:33, Weenie Pooh said:

Eeee @Mos, ali Elrond je poluvilenjak, zato su ga napravili upadljivo ružnim. Mora da bude malo reprezentacije za ljude sa basal cell nevus sindromom!

 

Mene je do sada najviše impresionirao diverzitet vilenjačkih frizurica. Neki sa klasičnom dugom ravnom kosom (kakvu kod Tolkina imaju bukvalno svi), neki sa stepenasto izbrijanom, neki sa pompadour budalaštinama... za svakog ponešto :smiley_hail:

 

 

Pročitao sam celu temu, ali ovo mi je najviše upalo u oko, pa dobro Vini jebote, kako znaš za taj sindrom?! Nije me mrzelo da izgooglam šta je, reci mi da si neki medicinar, inače, ne vidim kako ćeš da me ubediš da i ti nisi googlao pre nego si ga napisao. :D

 

 

On 23.9.2022. at 17:47, Arkadija said:

Koliko je sezona planirano ovo da traje?

Smoriše žestoko u ovih 5 epizoda, toliko da na kraju više ne znam o čenu se radi. U  kakav rat sada idu ovi sa ostrva? To nije rat u kome je Izildur odsekao prst Sauronu, a  prstenje moći nije ni na viduku, jer još uvek nemamo Saurona. :blink:

 

I ja sam završio petu, upravo je to problem, postoji nekako story lajnova i nijedan nije zanimljiv... Bukvalno nijedan... 

 

Ne mogu iskreno da razumem ovako ravnu radnju, mogu da je opravdam samo time da je ova sezona na neki način uvodna u smislu karakterizacije i uopšte, dešavanja, shvatanja vremena i prostora za one koji nisu fanove a oni su naravno velika većina. 

Sve naravno izgleda prelepo i detaljno, a muzika me u dosta momenata podseća na lotr, pogotovu sa bubnjevima, timpanima i slično. Međutim pitam se šta bi ostalo i koliko bi gledljivo bilo da ne izgleda serija kako izgleda, čime će se oduševiti verovatno svaki fantasy fan, bio nerd ili ne. 

 

Ukoliko se zakuva dobro u poslednje 3 epizode, možda bi ovo moglo da se digne na neki ozbiljniji nivo, ali uopšte nisam oduševljen za sada.

 

Inače, meni je Elrond baš zanimljiv lik, mislim, fizički. Njegov i Durinov odnos je najbolje što serija za sada ima da ponudi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...