Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Šta kažete za Kia Sportage? 1.6 benzinac 180KS, neki srednji nivo opreme.

Vozio (se) neko?

Probao pre neki dan. Ne mogu da kažem da sam baš oduševljen, ali je sasvim solidan. Možda bi kvalitet materijala mogao biti malo bolji, volan - da bude malo tvrđi na odzivu. Ostalo - uglavnom, nemam zamerki. Mada, bilo je kratko ...

Link to comment
20 minutes ago, Bir Adim Öte said:

Šta kažete za Kia Sportage? 1.6 benzinac 180KS, neki srednji nivo opreme.

Vozio (se) neko?

Probao pre neki dan. Ne mogu da kažem da sam baš oduševljen, ali je sasvim solidan. Možda bi kvalitet materijala mogao biti malo bolji, volan - da bude malo tvrđi na odzivu. Ostalo - uglavnom, nemam zamerki. Mada, bilo je kratko ...

Mazda X5,Qashqai noviji,Xtrail noviji?Tiguan 

Link to comment

Ima komsija sa sprata Sportage kupljen nov prosle godine ali mislim da njegov bese dizel jer su i prosla dva (Ford Focus i Sportage 2017. ) bili dizeli, covek gazi u proseku 70-80 hiljada godisnje zbog posla. Lep auto, atraktivan. 

Link to comment

Meni Sportage ide unazad, pre dve generacije je bio baš dobar, lep, zamalo da uzmem jednog, ova prošla generacija so-so, može da prođe, najnoviji mi je baš jako ružan i deluje dosta plastično.

 

Ali to je do mene, jako mi se ne sviđaju novi trendovi. Onaj stripe nazad što svi guraju, beli led napred sa strane (i bilo koje hladno belo svetlo na kolima ili igde) koji se kao mršte a u sredini izgledaju bezubo, smanjenje kvaliteta materijala na sve strane, i neki sitni a jaki turbo-benzinci za, po sve prilike, dosta više para no pre. @Zli Gli, kako se pokazuju ti turbo u polovnjacima, meni ne uliva poverenje to što je toliko snage ugruvano putem turba u relativno mali motor, da ne pričam o onim 1 i 1.2...radi li se remont turbine tu, kako, kada, da li je potrošnja zaista ok i slično.

Link to comment

Za turbo benzince znam da ne trose puno a za turbine mislim da je rano pricati jer je mali uzorak tih motora sa predjenih 200-250 hiljada ili jace km, mada mislim da mnogo cesce crkavaju turbine na dizelima ipak jer bukvalno nikad nisam naleteo na oglasima na turbo benzinca sa turbo defektom niti cuo da je to nekome crklo. 

 

Imao sam C4 2015. sa 1.2 turbo motorom od 110ks koji je inace fantastican ali ovaj je sa 180 hiljada km uzet sa kvarom vezanim za pritisak goriva u pumpi i niko ovde to nije uspeo da resi, cak ni ovlasceni servis, mislim da je bio neki fantomski kvar oko elektronike kod Francuza ali svakako na kraju popusih 2000e na tom autu i znam da ni naredna dva kupca nisu resila nista. Sad imam Astru K 1.4 turbo za koji svi kazu da je odlican motor ali isto sam uzeo sa motor defektom i izmenjao svasta nesto i opet ne radi kako treba, ostala je jos izduvna bregasta ako je verovati majstoru. Videcemo uskoro. 

 

Po meni je turbo benzin ubedljivo najbolja opcija za ljude koji voze mahom grad i idu x puta godisnje na odmor ili kojekuda, cak i ko ide na posao redovno par desetina km je skroz ok varijanta, ako se uzme nov ili sa malom kilometrazom pa da se vozi do recimo 150-160 hiljada. Uzimati sa vise od toliko km je ok samo ako pricamo o starijim i znatno jeftinijim primercima, ako je odrzavan i nije gazen i taj sa 150-200 moze biti vise nego dobar. 

  • +1 2
Link to comment
On 6. 5. 2021. at 22:37, kud u maglu Simoviću said:

ne rajca te petica?

 

Na kraju puni krug.  Racionalni um je pobedio srce. :)

 

Porucio 3.0d  i nesto malo dodatne opreme. Pohvalno je da su poboljsali osnovni paket a lose je da su uveli pakete ( hoces hladjenje za casu moras uzeti grijace u vratima i panoramski krov)

 

Stize u julu... Valjda...

 

Edited by bags
  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, askeladden said:

Mazda X5,Qashqai noviji,Xtrail noviji?Tiguan 

Qashqai mi ružan, Xtrail nema za ove pare, Tiguan - previše ih ima, kao i Tucsona ...

3008 bi došao u obzir ako bi dali neki dobar deal, kao ovi iz Kie (lizing: 9750eur + 60 x 408eur)

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Bir Adim Öte said:

Qashqai mi ružan, Xtrail nema za ove pare, Tiguan - previše ih ima, kao i Tucsona ...

3008 bi došao u obzir ako bi dali neki dobar deal, kao ovi iz Kie (lizing: 9750eur + 60 x 408eur)

 

Honda HR-V ?

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Ja cu verovatno doterati za prodaju Xtrail 2015 pa cu objaviti.Bice prilicno ok cena.

 

Da si ga doterao pre ove krize, ja bih ti ga pazario. Sad gledam samo benzince. LPG mama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...