Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Yaris Cross se sklapa u Francuskoj, samo kažem.

 

Neuništive kraljice pustinje i ostalih bespuća, omiljena platforma za teške mitraljeze u svim bliskoistočnim i severnoafričkim ratovima o kojima govorite su J70 serija Land Cruiser-a i sve dolaze iz Nipona. Uglavnom, tehnologija i mehanika iz 80ih, neopterećena modernom elektronikom i luksuzom. Skoro pa neuporedivo sa modernim automobilima iz Tojotine ponude. Zbog ekoloških standarda prisutne su još samo na tržištima Australije, Afrike i Južne Amerike.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, nenad said:

 

sirotiljo :sad:

Za auto sa panoramom nisu znali vreme dostave... Mislim, ispostavilo se da ne znaju ni bez panorame, ali kad sam uzimao, bolje su lagali za ovaj bez... :(

 

 

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Za auto sa panoramom nisu znali vreme dostave... Mislim, ispostavilo se da ne znaju ni bez panorame, ali kad sam uzimao, bolje su lagali za ovaj bez... :(

 

 

 

ovo podseca na sajnfeld, kad kostanca kupi auto jer mu diler kaze da ga je vozio dzon vojt. 😂

 

edit

kad malo bolje razmislim verovatno je samo do mene i previse gledanja sajnfelda. :ph34r:

 

Edited by nenad
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Misliš, dobijem model 2024 u decembru? :(

 

Jbg, ne bih naruččivao da nisma video na zvaničnom dokumentu da je ulazak u proizvodnju u februaru 2023... Samo nije ušao u prouvodnju... Još... :(

 

 

 

Taj još uvek ima šanse da uđe u proizvodnju, ovamo po jevropi je situacija malko gora.

 

Ja menjam auto u februaru 2024, međutim, rekli su mi da sam zakasnio.

Link to comment
37 minutes ago, zorglub said:

Yaris Cross se sklapa u Francuskoj, samo kažem.

Ma naravno da ovo novo verovatno nema veze sa onim nekada, svet je globalno selo itd.

Mi kad smo kupovali seata rekli su nam da je on zapravo Nemac a Polo recimo Španac :D. Ne znam za pola ali kad otvorimo seata u njemu sve  VW delovi.

 

A ja eto imam lepo iskustvo i sa modernom toyotom tj yarisom. Kupili smo ga starog 10 godina i ja ga vozila jedno 5, onda se troje mladih rođaka učilo na njemu, i to trajalo cca 5 godina. Eno ga i danas u voznom stanju kod prijatelja kome služi samo da vozi decu u školu, ali ipak vozi i to bez nekih ulaganja i popravki.

Edited by dùda
  • Wub 1
Link to comment
13 hours ago, radisa said:

Ne staj ne muku...

 

Na ivici sam da idem i da se svađam i tražim kaparu natrag, pa čak i da oprostim kaparu i uzmem Mazdu CX-60...

 

Baš sma na ivici. Mazdu bi čekao još godina dana, kako izgleda...

 

Između ta dva modela, ja navijam za Mazdu :) 

 

14 hours ago, desboj said:

Ono malo podsaharske Afrike što sam video od 10 automobila 5 su tojote, 3 ostali japanci a 2 sve ostalo. Po Kinšasi najpopularnije taksi auto je bila Tojota Ist, nikad mi nije bilo jasno što je nisu valjali u Evropi, realno mnogo lepša od Yarisa(godište oko 2000)

 

Cela istočna Afrika uvozi kola najviše iz Japana i Tojote vladaju. S tim što recimo u Keniji, čini mi se, više ima Lend Kruzera nego nekih manjih modela.

Link to comment
2 minutes ago, vladavsnarod said:

 

Između ta dva modela, ja navijam za Mazdu :) 

 

Meni je Mazda pravi fenomen, broj jedan po simpatijama i recenzijama, medjutim prodaja to ne prati. Tu i sebe ubrajam, kad je trebalo da pazarim kola, umalo ne kupih Mazdu. Majstor koji mi dvadeset godina ovde odrzava kola kaze nema kvalitetnijeg auta i odnosa kvalitet-cena kao Mazda a vozi VW i Toyotu. Pratim iz hobija recenzije npr iz Amerike, to su uvek hvalospevi a prodaja nije ni prici Hondi ili Toyoti.

Licno mislim da je mesto vozaca kod svih Mazdi neprejebivo ali ima neku cudnu disproporciju kad je u pitanju velicina automobila i mesto iza vozaca, sto je mnogo bolje reseno kod konkurencije. Dizajn unutrasnjosti i najvise komandne table i volana je bukvalno prelep.

Link to comment
44 minutes ago, Lancia said:

Meni je Mazda pravi fenomen, broj jedan po simpatijama i recenzijama, medjutim prodaja to ne prati. Tu i sebe ubrajam, kad je trebalo da pazarim kola, umalo ne kupih Mazdu. Majstor koji mi dvadeset godina ovde odrzava kola kaze nema kvalitetnijeg auta i odnosa kvalitet-cena kao Mazda a vozi VW i Toyotu. Pratim iz hobija recenzije npr iz Amerike, to su uvek hvalospevi a prodaja nije ni prici Hondi ili Toyoti.

Licno mislim da je mesto vozaca kod svih Mazdi neprejebivo ali ima neku cudnu disproporciju kad je u pitanju velicina automobila i mesto iza vozaca, sto je mnogo bolje reseno kod konkurencije. Dizajn unutrasnjosti i najvise komandne table i volana je bukvalno prelep.

Ja sam, pre kupovine Corolle, pre sad već 7-8 godina, gledao mazde, i svaka mi je , čak i CX-5, bila klaustrofobična, osim Mazde 6, koja je bila oK, ali mi je tad bila van cenovnog dometa...

 

CX5 mi je izgledala, po prostoru, kao Dačija, bukvalno, nisma mogao da sedim opušten, sve mi bilo skvrčeno nešto...

Edited by radisa
Link to comment
12 minutes ago, radisa said:

Ja sam, pre kupovine Corolle, pre sad već 7-8 godina, gledao mazde, i svaka mi je , čak i CX-5, bila klaustrofobična, osim Mazde 6, koja je bila oK, ali mi je tad biula van cenovnog dometa...

 

CX5 mi je izgledala, po prostoru, kao Dačija, bukvalno, nisma mogao da sedim opušten, sve mi bilo skvrčeno nešto...

Ta senzacija je uvek presudna, bar za mene. Nemam neka iskustva sa kolima iz luksuzne klase ali npr. meni je sedenje za volanom Mercedesa C klase kao u nekoj kapsuli, ja volim da se raspistoljim u kolima, to je dovoljan razlog i da ne probam voznju. S druge strane, Audi Q5 je pravo savrsentvo, ali ga prati i savrsena cena.

Link to comment

To sa autima je kao sa partnerima, nemoguće je naći savršenog :D.

 

Ok, ako je neko u situaciji da baš ne mora da razmišlja o ceni, onda vrv i može.

 

Sudim po tome što nam nekoliko naših.

prijatelja koji su baš fanatici, nisu rekli ni približno istu stvar povodom ove naše buduće kupovine.

 

Jedan od njih, iako je samo malo mlađi od mog muža (neverovatno fizički dobro držeći čovek) voli  da vozi u komadu, bez obzira na dužinu puta, pa je njemu udobnost jako bitna. Osim toga, voli baš brzu vožnju. Njegova žena šizi, ne da joj ni u wc da ode o kafi da ne pričamo :lolol:.

Muž i ja, naprotiv, mi laganini,nema žurbe kod nas i onda naravno da ne gledamo stvari istim očima.

 

Ed.

Kod nas teško da prođu dva sata bez odmora :D

 

 

 

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

Nema te sile da bih čekao godinu dana za novi auto pa ne znam šta da je. 

 

Sa druge strane, voleo bih da jednom kupim nov auto samo da se drogiram mirisima "nove" plastike, presvlaka i svega ostalog iako ekonomski uvek deluje da je isplativije kupiti nešto tek malo rabljeno, cena osetno niža, a ako je i bilo nekih problema fabrički, otklonjeni su a motorno pa i u svakom drugom smislu - i dalje je to praktično nov auto.

 

 

  • +1 1
Link to comment

jbt, u SFRJ si mogao da juris vezu pa da dodjes do novog keca za neko razumno vreme. doduse nisi mogao da biras boju ali...

 

koga sada da juris za vezu po belome svetu, a cekanja kao u komunizmu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...