Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

Ne kažem da nije ozbiljan, samo...

 

Niži je, to je prvi i najveći nedostatak...

 

Drugo, ima manje mesta unutra i od RAV-a i od C5 Aircross, rekao bih...

 

Treće je što bi žena pomislila ko zna šta, da uzimam tako nešto... :(

:wub:

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

Kad sam već na temi, u sredu idem u servis, pa ću da vidim kakvi su uslovi za C5 Aircross Plug-In... Koliko se čeka, da li kao staroj mušteriji mogu da mi daju neki popust, kako da zakažem test vožnju... :)

 

Na izgled mi bolji novi C5 X, baš citroenovski :)

Link to comment



I ljudska glupost. Bila je skoro neka anketa, koliko koristite od gadzeta u novim kolima - preko 70% je neiskorisceno ali uglavnom zakonom nametnuto. Sve to ide na racun komplikovanosti i tezine, kod izrade, tako da smo maltene dosli do  apsurda da Bentli trazi od EU da promeni sertifikat o B vozackoj dozvoli, tj da poveca preko 3 i po tone, jer ce njihovi modeli uskoro toliko biti teski.


Ima izraz za tehnologiju koja se ne koristi - gimmick.
Isto je i sa telefonima, sa maltene celokupnom tehnikom.
Ili možda ne evoluiramo dovoljno brzo.
Link to comment
27 minutes ago, booyaka said:

Ima izraz za tehnologiju koja se ne koristi - gimmick.
Isto je i sa telefonima, sa maltene celokupnom tehnikom.
Ili možda ne evoluiramo dovoljno brzo.

 

:D

Ja nemam problem sa tim da priznam da sam kocnica razvoja, pod uslovom da isto ucini armija zaba koja dize svoju nogu, ne bi li bili potkovani, jer su videli od konja. Diskutabilno je da li je bas svaka tehnoloska prca u sluzbi evolucije ili prca sama po sebi.

Link to comment

Da nema tih gimika pitanje je koliko bi se često uvodili novi modeli, BMW bi ladno mogao dan-danas da proizvodi i prodaje seriju 5 E39

Link to comment

ovo sa displejima i kontrolom svega preko njih je postalo nenormalno. na novoj oktaviji, da bi nesto uradio sa klimom, moras da stanes, da bi video sta radis. skoro je jednako komplikovano za radio. skoro nizasta vise nema fizickih tastera. previse je nepotrebnih informacija svuda po displeju. cekam da u sledecoj generaciji ukinu prekidace oko volana, da se migavci pale preko kamere koja prati gde ti ide pogled, a da na displeju pise kelvinaza i luxi spoljnog svetla, kao i brzina vetra i brzina kretanja u m/s

Edited by Grunf
  • +1 5
Link to comment
41 minutes ago, Grunf said:

ovo sa displejima i kontrolom svega preko njih je postalo nenormalno. na novoj oktaviji, da bi nesto uradio sa klimom, moras da stanes, da bi video sta radis. skoro je jednako komplikovano za radio. skoro nizasta vise nema fizickih tastera. previse je nepotrebnih informacija svuda po displeju. cekam da u sledecoj generaciji ukinu prekidace oko volana, da se migavci pale preko kamere koja prati gde ti ide pogled, a da na displeju pise kelvinaza i luxi spoljnog svetla, kao i brzina vetra i brzina kretanja u m/s

Da, ovo odlazi predaleko. Cini mi se da sam to vec pisao, ali evo jos jedared jedan Volvo apsurd: sve ide preko touchscreena, ima jedan 12" i jedan 9" display, ima tuce applikacija ukljucujuci WikiTravel. WikiTravel je Wikipedia povezana sa navigacijom i moze da pokaze ili cita zanimljivosti o mjestima kroz koje prolazis.

 

Ali zato nema nigdje na tim displejima da ti pokaze temperaturu motora :isuse:

Link to comment

Mnogi su proizvođači vratili fizičke kontrole za najčešće korišćene funkcije (radio i klima) i to se već može nazvati kakvim-takvim trendom.

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Mnogi su proizvođači vratili fizičke kontrole za najčešće korišćene funkcije (radio i klima) i to se već može nazvati kakvim-takvim trendom.

Nadam se da si u pravu.

Link to comment

Ja sam odustao od XC60 samo zbog toga. Cak mi je i dopadljiv ovaj novi Android Automotive ali nema sanse da uzmem auto bez fizickih kontrola za klimu.

 

Kako da zena menja temepraturu u autu dok ja cackam po tabletu?

Edited by bags
Link to comment
19 minutes ago, bags said:

Ja sam odustao od XC60 samo zbog toga. Cak mi je i dopadljiv ovaj novi Android Automotive ali nema sanse da uzmem auto bez fizickih kontrola za klimu.

 

Kako da zena menja temepraturu u autu dok ja cackam po tabletu?

 

Realno najveca zamerka na XC60. Doduse to zena resava tako sto ona izmenja temperaturu a ja ne cackam po tabletu. 

Dodatno, ukljucivanje 360 kamere kad se treba uvuci na neki parking je proces - back iz displeja senzora, swipe right na settings, pa izbor kamere.

Link to comment
1 minute ago, CPP said:

 

Realno najveca zamerka na XC60. Doduse to zena resava tako sto ona izmenja temperaturu a ja ne cackam po tabletu. 

Dodatno, ukljucivanje 360 kamere kad se treba uvuci na neki parking je proces - back iz displeja senzora, swipe right na settings, pa izbor kamere.

 

Da. Verujem da ce trebati jos par verzija da ispeglaju usability. Ja sam dobio fantasticnu ponudu za XC60 u Sloveniji ali ne mogu nikako da prelomim .

 

Koji model ti imas tacno i mozes li napisati neke utiske? Nesto kao carwow - 5 stvari sto te odusevilo 5 sto te iritira.

 

Link to comment
7 minutes ago, bags said:

Koji model ti imas tacno i mozes li napisati neke utiske? Nesto kao carwow - 5 stvari sto te odusevilo 5 sto te iritira.

 

Imam Inscription Pro D5 iz novembra 2017. Utisci, pa sve zavisi verovatno u odnosu na sta. Ja sam pre toga vozio (i jos vozim) Ibizu 2005. godiste tako da tu nema mnogo smislenih zakljucaka :D. Ali recimo u toj klasi vozio sam GLC 220D 2018 godiste jedno mesec dana i Q5 mestimicno (firmina kola). 

 

Volvo je dosta prostraniji od Mercedesa, narocito pozadi gde odrasla osoba moze potpuno komotno da sedi, dok mi se napred cini siri (mozda i zbog toga sto je Mercedes nakrcan komandama sa svih strana). Sedista su udobnija. Instrument tabla otprilike ista. Dugmici i opsti utisak kvaliteta unutrasnjosti bolji Volvo. USB uticnice bolji Mercedes. 

Klima pozadi Volvo u stubovima izmedju vrata, Mercedes u sredini nisam primetio neku razliku u delotvornosti osim sto u mecki mogu da se drndaju podesavanja pozadi.

Mercedes ima dosta veci gepek. Tu je Volvo relativno tanak jer ga sve sto sam vozio u slicnoj klasi ili matchuje ili sije (GLC sije, Kodiaq zestoko sije, Kadjar tu negde, Q5 sije) ali to je valjda cena znacajnog prostora na zadnjim sedistima. Mercedes ima bolji automatski menjac i manje trosi (5.5 do 7.5 u odnosu na 7 do 9 kod Volva). Mercedes startniji al ne nesto znacajno. Volvo je zacudjujuce manevrabilan(?) s obzirom na gabarite.

 

Audi, vise manje slican zakljucak pri cemu mi je mecka ostavila bolji utisak.

 

Od iritacije pa otprilike jedino to zajebavanje sa tabletom za kojekakva podesavanja gde fizicka kontrola ima vise smisla. I to sto, jeste, moze da se zakaci na WiFi u kuci da odradi update softvera ali to se automatski prekida ako se kola napuste tako da se to uvek zavrsi psovanjem glupog softvera i kopiranja svega na usb. Generalno taj infotainment sistem nije preterano napredan tu ga siju japanci/korejanci. Doduse mozda su to ispeglali u medjuvremenu.

 

Da ponovo biram, opet bih ga uzeo, generalno sam zadovoljan i dobio sam sta sam ocekivao. Jeste velik i tezak i nije za gradsku voznju ali za to imam druga kola, gepek je tanak za tu klasu i trosi vise od direktne konkurencije medjutim ubedljivo je najudobniji i najprostraniji (sem gepeka), i iznutra i izvana mi se najvise svidja. Zeni se sve svidja osim sto joj se XC40 svidja vise :D.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...