Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

33 minutes ago, foto said:

jbt, u SFRJ si mogao da juris vezu pa da dodjes do novog keca za neko razumno vreme. doduse nisi mogao da biras boju ali...

I Golfa, i Golfa... :D 

Pod uslovom da je bele boje... :happy:

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Ja sam, pre kupovine Corolle, pre sad već 7-8 godina, gledao mazde, i svaka mi je , čak i CX-5, bila klaustrofobična, osim Mazde 6, koja je bila oK, ali mi je tad bila van cenovnog dometa...

 

CX5 mi je izgledala, po prostoru, kao Dačija, bukvalno, nisma mogao da sedim opušten, sve mi bilo skvrčeno nešto...

 

Meni je CX5 ušla u finale izbora sa 3008, i izgubila jer treće dete ne može udobno da sedi na zadnjoj klupi, obzirom da ima veliki tunel po sredini i srednji deo sedišta je uži od bočnih, tj. praktično je u pitanju auto za 4 putnika, a ne za 5, a uz to je zadnja klupa generalno imala manje prostora. Takođe, lepši mi je osećaj u vožnji sa Pežoovim 1.3 turbom, nego sa Mazdinim 2.0 atmosfercem. 

Link to comment
Ja sam, pre kupovine Corolle, pre sad već 7-8 godina, gledao mazde, i svaka mi je , čak i CX-5, bila klaustrofobična, osim Mazde 6, koja je bila oK, ali mi je tad bila van cenovnog dometa...
 
CX5 mi je izgledala, po prostoru, kao Dačija, bukvalno, nisma mogao da sedim opušten, sve mi bilo skvrčeno nešto...
ja imam ovakav utisak sa svim novim kolima. ono centralno grebenje pregolemo, udara noga u to, sedis kao u kokpitu bolida f1.

na sajmu sedeo u onim kolima od trista petsto hiljada, sve sprceno

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment
On 16.4.2023. at 19:45, extragluv said:

vredi li kupiti nov a4 snizen 15k, sa 60k?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

Ma jok, bolje uzmi Daciu od 1000cm3. Bolje se čuje i ima više mesta. 

Link to comment
13 hours ago, extragluv said:

zapravo sam napravio neku konfu na 53k, ako bi dali -15 na to bi bilo ekstra

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

Nece ti dati 15 na konfigurisan auto to je za ove sa lagera. Ali jedno 5-6-7 soma hoce. Ceka se  6-8 meseci po papiru, a pitaj kurac koliko zaista

  • +1 1
Link to comment

Ja sa svojih 190cm (visine) sedim relativno udobno u CX-30, doduse slazem se sa konstatacijama da je mesto pozadi prilicno problematicno za bilo koga ko je recimo 175+ centima.
Ali nas je dvoje, za sada, tako da nam CX-30 prilicno fino radi posao.

I meni je puno ljudi pricalo hvalospeve o kvalitetu Mazde, no iz mog iskustva - nisam nesto uveren u istinitosti takvih tvrdnji nakon 20k+ predjenih za malo vise od 18 meseci. Naravno, uzasni putevi uveliko doprinose tome da se sve vise i vise nesto kvrcka i cuje u kabini, ali generalno kvalitet izrade nije na nivou na koji se 'uzdizao' - oba brisaca vec sada su za menjanje, ogledalo levog retrovizora trese na vecim brzinama, plastika enterijera je 'osetljiva' bukvalno na svako ceskanje tkanine/odece/ruksaka/torbe, i slicno.

No i pored toga i tih stvari moram napomenuti da overall - nisam nezadovoljan. Videcu kako ce izdrzati i izdrzavati to isteka 3-ce godine, pa cu misliti.
Neverovatna je stvar da ja danas ovaj CX-30 mogu prodati za vise para nego sto sam ga platio novog. To me vec drugi, treci put opasno iskusava da odem i pogledam novog Sportage-a

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

vozio danas sportidza lx fresh automatik 180ks, benzin. lepo ide, ali nista wow. stize im neki kontigent novih freshova, limitirani bojom, sa malo jacom opremom. 30+k za automatik sa popustom, regularno 37.

nisam pametan. hteo sam da probam mazdu 3 sedan, ali oni nemaju vozilo ni za test voznju, ko zna koliko bi im trebalo da stigne.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment

Eh te probne voznje... u BeGeu kad im ispostavis taj zahtev, bude neka neprijatnost, kao da si im kevu opsovao. 

 

Skorasnji primer, bio na sajmu, pogledao A4, rekoh ajde da probam. Posalje mi zena ponudu, ok  popust,  ja reko kad bih mogao da vozim ovaj konfigurisani sa manuelnim menjacem.  Hmmm... nikad. Ima samo automatik da se proba, razlika u ceni 2.500. Ja rekoh dobro ajde onda taj, Je l moze u utorak? Naravno, javite se u ponedeljak samo da potvrdimo vreme. Javim se u ponedeljak, kaze auto nije dostupan sutra, otisao je na zlatibor nesto da vidi, vraca se u petak mozda. Dobro javite mi kada bude dostupan za probnu voznju. Rece vazi, nikad se nije javila.  Prodje neko vreme ja ih nazovem opet, pitam tamo u salonu je l  se mozda odostupio auto. Javice mi u toku dana. Nece. Porsche ada je u pitanju. 

 

Okrenem autokomerc, organizujem voznju isti dan. 

 

Bio da servisiram moju tojotu, da ubijem vreme pitam je l moze da se proba Rav 4 benzin. Kazu ne moze, nema. A je l ima hibrid, cisto for konverzejsn sejk? Nema. Vidi ovako bice ovaj jedan benzin u junu mozda isporuka nekom liku. Pa mogu da te pustim malo po parkingu da ga probas dok ga ne preuzme vlasnik. Kako ti to zvuci? Ja reko da ne preterujemo, dovoljno je da upalim / ugasim i vidim kako svetli iznutra. 

 

Cupra formentor moze da se vozi odma, ima ih na lageru dosta. Izgleda i da se prodaju lepo. Probna voznja = jedan krug oko omv pumpe, cisto da vidis da auto radi. 

 

Jedina prava voznja je bio honda sljivik, seo u auto, kaze decko vozi gde hoces, preporucujem most na adi da ga zgazis lepo, kad ti bude dosta reci da idemo nazad. 

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

taj sa sajma nude svima, ali mi se nesto konfa ne dopada. jebo ih karbon i black edition. a npr nema zatamnjena stakla iza b.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...