Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

46 minutes ago, Ras said:

Pohlepa.

I ljudska glupost. Bila je skoro neka anketa, koliko koristite od gadzeta u novim kolima - preko 70% je neiskorisceno ali uglavnom zakonom nametnuto. Sve to ide na racun komplikovanosti i tezine, kod izrade, tako da smo maltene dosli do  apsurda da Bentli trazi od EU da promeni sertifikat o B vozackoj dozvoli, tj da poveca preko 3 i po tone, jer ce njihovi modeli uskoro toliko biti teski.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

U slučaju Bentlija razumem povećanje mase, jer će uz kola isporučivati i kamilu, ali ne razumem zahtev za promenu regulative EU?

  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, Ras said:

U slučaju Bentlija razumem povećanje mase, jer će uz kola isporučivati i kamilu, ali ne razumem zahtev za promenu regulative EU?

Vecina njih se baskari po Evropi.

Btw, uvek mi je bola oci kritika na racun MINI-ja i sad Smarta, kako su izneverili svoj smisao povecanjem gabarita a niko da seti da uporedi jedan Golf iz 80-tih i sad.  

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

I ljudska glupost. Bila je skoro neka anketa, koliko koristite od gadzeta u novim kolima - preko 70% je neiskorisceno ali uglavnom zakonom nametnuto. Sve to ide na racun komplikovanosti i tezine, kod izrade, tako da smo maltene dosli do  apsurda da Bentli trazi od EU da promeni sertifikat o B vozackoj dozvoli, tj da poveca preko 3 i po tone, jer ce njihovi modeli uskoro toliko biti teski.

gadgets / infotainment jeste velika stavka, ali cak i auti sa SUS motorima imaju ogromnu koristenost elektronskih sklopova:

 

6873681_1_orig.png

 

A tek hibridi:

 

NDavis_Fig9_AutomotiveElec_jun2017-LoRes

Link to comment
9 minutes ago, Peter Fan said:

gadgets / infotainment jeste velika stavka, ali cak i auti sa SUS motorima imaju ogromnu koristenost elektronskih sklopova:

 

6873681_1_orig.png

 

A tek hibridi:

 

NDavis_Fig9_AutomotiveElec_jun2017-LoRes

Ne sporim, sve zavisi od toga dal hoces da vozis auto ili da auto vozi tebe. Nemam nista protiv sigurnosnih gadzeta, sve ostalo, ukljucujuci agresivno insistiranje na touch screen operacijama, koje su sve osim sigurne za voznju je jedno veliko NO-NO za mene. Ono sto ja golim okom primecujem na putu - sto moderniji auto, sve losiji vozac. Idiot tendencija na delu.

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, Lancia said:

Vecina njih se baskari po Evropi.

Btw, uvek mi je bola oci kritika na racun MINI-ja i sad Smarta, kako su izneverili svoj smisao povecanjem gabarita a niko da seti da uporedi jedan Golf iz 80-tih i sad.  

Danas gledam Clio jedan i mislim se kako je narastao...

 

366px-Renault_Clio_timeline.jpg?20210430

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Danas gledam Clio jedan i mislim se kako je narastao...

 

366px-Renault_Clio_timeline.jpg?20210430

De ces bolji primer od auta koji ti vozis, sad je valjda duplo veci nego kad se pojavio.

Edited by Lancia
Link to comment

8767-n.jpg

 

Boga mi, baš jeste, s tim da se ja ovog prvog modela nešto slabo sećam, mislim da ih nije bilo puno kod nas...

 

Svi su narasli, baš svi...

 

Kad sam već na temi, u sredu idem u servis, pa ću da vidim kakvi su uslovi za C5 Aircross Plug-In... Koliko se čeka, da li kao staroj mušteriji mogu da mi daju neki popust, kako da zakažem test vožnju... :)

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

8767-n.jpg

 

Boga mi, baš jeste, s tim da se ja ovog prvog modela nešto slabo sećam, mislim da ih nije bilo puno kod nas...

 

Svi su narasli, baš svi...

 

Kad sam već na temi, u sredu idem u servis, pa ću da vidim kakvi su uslovi za C5 Aircross Plug-In... Koliko se čeka, da li kao staroj mušteriji mogu da mi daju neki popust, kako da zakažem test vožnju... :)

Tih prvih i drugih ima na lopate ovde kod mene i dalje idu ko sat, vecni su.

 

Uzmi Countrymana plug in, pa da me provozas malo, da me zelja mine :) fenomenalna kolica.

Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

Ja sam mislio da su poslednja tri klia jedan te isti auto..

Poslednja dva je teško raspoznati, treći unazad se prilično razlikuje

Link to comment
3 hours ago, aram said:

Izvinte što sam pao s kruške, ali šta se ovo dešava, zašto su automobili ovoliko poskupeli i ima li šanse da cene opet padnu?

 

3 hours ago, mraki said:

Glavni razlog/izgovor je nestašica čipova, pa onda i ostalih sirovina tj. komponenti.

Da će ikad da pojeftine, teško.

 

 

Chip-Starved Firms Are Scavenging Silicon From Washing Machines

  • Global automakers are still plagued by component shortages
  • Semiconductor equipment makers also struggle to secure parts

 

A major industrial conglomerate has resorted to buying washing machines and tearing out the semiconductors inside for use in its own chip modules, according to the CEO of a company central to the chipmaking supply chain.

ASML Holding NV Chief Executive Officer Peter Wennink remarked on the situation, without naming the conglomerate, during his company’s earnings call Wednesday. The beleaguered firm relayed its struggle to him only the prior week, he said, signaling that chip shortages are going to persist for the foreseeable future, at least for some sectors.

“The demand we are currently seeing comes from so many places in the industry,” Wennink said, pointing to the wider adoption of Internet of Things applications. “It’s so widespread. We have significantly underestimated the width of the demand. That, I don’t think, is going to go away.”

Even major chip equipment makers including U.S.-based Lam Research Corp. are struggling to get enough components to fulfill orders, potentially making it more difficult for semiconductor fabs to significantly increase their capacity in the near term. 

“On the demand side, the entire environment remains very strong, while continued supply-related delays could potentially limit how much wafer fabrication equipment investment can be executed in 2022,” Lam CEO Tim Archer said on an earnings call on Wednesday

 

Chip-Starved Firms Are Scavenging Silicon From Washing Machines - Bloomberg

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Tih prvih i drugih ima na lopate ovde kod mene i dalje idu ko sat, vecni su.

 

Uzmi Countrymana plug in, pa da me provozas malo, da me zelja mine :) fenomenalna kolica.

Hm, gledam sad, lep je to auto, ali nije za mene... :(

 

 

Link to comment
Just now, radisa said:

Hm, gledam sad, lep je to auto, ali nije za mene... :(

 

 

Gej je, kako bre nije :D?¿

 

Ne razumem, pa to je istih gabarita ko Citroen koji hoces da pazaris + vise nije mali iznutra, ozbiljno avto.

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Lancia said:

Gej je, kako bre nije :D?¿

 

Ne razumem, pa to je istih gabarita ko Citroen koji hoces da pazaris + vise nije mali iznutra, ozbiljno avto.

Ne kažem da nije ozbiljan, samo...

 

Niži je, to je prvi i najveći nedostatak...

 

Drugo, ima manje mesta unutra i od RAV-a i od C5 Aircross, rekao bih...

 

Treće je što bi žena pomislila ko zna šta, da uzimam tako nešto... :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...