Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

@CPP

Hvala na opsirnom odgovoru.

 

Imam slicne utiske kao i ti. Ove godine su ubacili android automotive koji je potpuno drugi software u odnosu na stare modele. Meni treba veliki gepek, a manja zadnja klupa jer su deca jos uvek manja. Takodje bi ga koristio svaki dan po gradu tako da i tu se mimoilazimo.S druge strane  zeni se bas svidja ( i izgled a najvise kao sigurnost) a i jedini je SUV na lageru.

 

 

Link to comment
43 minutes ago, bags said:

@CPP

Hvala na opsirnom odgovoru.

 

Imam slicne utiske kao i ti. Ove godine su ubacili android automotive koji je potpuno drugi software u odnosu na stare modele. Meni treba veliki gepek, a manja zadnja klupa jer su deca jos uvek manja. Takodje bi ga koristio svaki dan po gradu tako da i tu se mimoilazimo.S druge strane  zeni se bas svidja ( i izgled a najvise kao sigurnost) a i jedini je SUV na lageru.

 

 

 

Kao jedina kola za voznju po gradu (kljucno) i ako je gepek bitan definitivno ima boljih opcija. Sto se tice potrosnje mozda i ne toliko kod ovih novijh hibrida ali na tu masu ono kreni stani po 30-60 minuta je cimanje. 

Link to comment
  • 4 months later...

Pokusavam ispregovarati (nevesto) sto nizu cenu za novi auto jer je na izlazu model i lik mi nudi pazi sad set krpica i mali parfemcic.

Ponudio mi je za otkup mog sadasnjeg auta 33% trzisne cene.

Koliko su oni odvaljeni od stvarnosti.

Jedino je gradjevinska industrija gora od njih

  • +1 2
Link to comment
On 28.9.2022. at 17:57, bags said:

Jedino je gradjevinska industrija gora od njih

 

Povlacim ovu tvrdnju gori su i od gradjevinske mafije. (baremu Austriji)

 

Znaci Mercedes ne daje vise luksuzne aute za probnu voznju. hahaha Kakvi pajaci.

 

Lexus stavlja u ugovor tri godine za isporuku. (kao bice sigurno brze ali moramo se ograditi)

 

Audi/VW imaju konfiguratore da ako stavis neku random sitnicu ubace ti paket od par hiljada jer ne moze drugacije.

 

Ford ima ovaj Explorer ali samo sa 457 konja.

 

Mazda neverovatno neljubazni. Posle probne voznje i mojih primedbi napali me ljudi...

 

Imaju pad od 20% prodaje a ponasaju se grozno prema kupcima. Ja mislim kad bi ovi dileri iz USA videli ovu ekipu ovde da bi poharali trziste.

 

 

Link to comment
  • 4 months later...

Moja agonija sa kupovinom novog auta ce se verovatno zavrsiti na totalno neocekivan nacin.

 

Danas sam imao probnu voznju Stelvio 2023. Ljubav na prvu voznju. 

 

Diler ponudio sasvim lepe uslove a na sve isporuka do 6 meseci sto je pravo cudo.

 

Sad celo vece citam o reliability cisto da se probam odgovoriti ali bas i ne ide...

  • +1 3
Link to comment

Taj je ubedljivo najnepouzdaniji. 

 

Ali cak i da ga uzmem nema sanse da bi bio glavni baja u bio kojem kvartu. It-jeavac, zena , deca, BMI... :) verovatno bi se ljudi sprdali sa mid life crisis fazonima.

Link to comment

Nije da sam ikada kupovao novu Alfu..ali iz prica svodim utisak da je to kao da zenis pevaljku..

 

Pre ili kasnije ce ti biti zao ali je nekako lepo dok traje..i svi ti kazu "Alal vera"..a iza ledja ti misle...

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Provozao sam preksinoc onaj Bayon sto je drug kupio. Poveliki je auto, komforan, sedeo sam prvo nazad i ima mesta fino, jesam glavom mozda minimalno pipao plafon tj. nebo ali sam sedeo ispravljen a krakat sam i visok pa to nije minus. Opreme ima dosta, izasao ga je na 20+ hiljada sa pocetnih 16 i nesto. Ono sto mi se nikako ne svidja je motor, preslab je 1.4 atmosferski benzinac za tu tezinu ipak. Malo trosi i sve je to super, ljudima poput druga koji voze lagano ce to raditi posao ali prilikom obilazenja od Rume ka SM mi se pojavio drugi auto ispred ovog kojeg sam obilazio (bila noc pa nisam video) i jedva sam izvukao da preteknem oba na vreme, isao neki u susret iz daleka ali zbog nedostatka dodatnog ubrzanja smo se dosta priblizili i blicao mi je, iako nije bas bilo skroz kriticno.

 

Sve u svemu, samo jaci motor i bio bi super auto. 

  • +1 1
Link to comment

Bayon 1.4 je slican za ubrzanja tj medjuubrzanja kao i moje magare i30 1.6 (126ks). Kod preticanja na otvorenim putu moras da se vratis u 3cu brzinu, iz 5e ili 6e, kojoj si vozio. Danas slabijem motoru i 6-o brzinskom menjacu.

 

Lepo lezi na putu zbog guma 17ica i meni se svidja sto ima tvrdo vesanje. 

Link to comment

Ne verujem da je tvoj ovoliko trom, ovo je bas onako za penzionersku voznju mada sam ja do skoro izmedju ostalog vozio i onu Astru sa 200ks pa mozda nisam merodavan

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...