Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

17 hours ago, bags said:

Nema kod nas ovde. Mada i nisu neki lepotani. :)

 

Steta je i sto Mazda nema nista vece od  CX-5.

 

Ima na NZ i Australiji CX-7, CX-8 i CX-9 lepa auta!

Link to comment

Ajd da pitam ovde mada je verovatnije za polovni topic. Treba da kupim kola primarno za stare roditelje koja bi kad sam u Srbiji koristio za porodicna putovanja po zemlji i sire.

 

Parametri su sledeci:

- mora automatik, to voze vec 20 godina

- sto vise vizuelne i zvucne ispomoci. Nisu slepi i gluvi, rasejani jesu, bolje da im nesto pisti i svetli da se koncentrisu na voznju

- sto vise gepeka i prostora to bolje, njima za nabavke i prevoz stvari (zive na selu), meni i familiji za kofere

 

Majka ima pravo na povrat poreza i neplacanje carine zbog invaliditeta.   

 

Ono sto sam uspeo da provalim dosad je da su polovna kola tu poprilicno skupa i kilometraze solidne. Na Kipru kola preko 100k tesko mozes da prodas sem za kikiriki. 

Od novih kola ono sto je jeftino nema opciju automatskog menjaca.

 

Budzet mi je okvirno oko 15, plafon na 20. Dosad mi najbolje izgleda da se uveze Tiguan TDI 2.0 2016+ godiste sa sto manjom kilometrazom.

 

Sta drugo moze da se nadje u tim okvirima, novo ili blago polovno?

Link to comment
40 minutes ago, dragance said:

 

Ima na NZ i Australiji CX-7, CX-8 i CX-9 lepa auta!

 

Mislim da bi me troskovi uvoza izasli skuplje nego auto.

Link to comment

CX-9 izgleda opako. Stvarno mi nije jasno zasto ih nema u EU. Jedina je opcija uvoz iz Rusije sto i nije toliko neizvodljivo, ali ostaje pitanje servisa i odrzavanja.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, CPP said:

Ajd da pitam ovde mada je verovatnije za polovni topic. Treba da kupim kola primarno za stare roditelje koja bi kad sam u Srbiji koristio za porodicna putovanja po zemlji i sire.

 

Parametri su sledeci:

- mora automatik, to voze vec 20 godina

- sto vise vizuelne i zvucne ispomoci. Nisu slepi i gluvi, rasejani jesu, bolje da im nesto pisti i svetli da se koncentrisu na voznju

- sto vise gepeka i prostora to bolje, njima za nabavke i prevoz stvari (zive na selu), meni i familiji za kofere

 

Majka ima pravo na povrat poreza i neplacanje carine zbog invaliditeta.   

 

Ono sto sam uspeo da provalim dosad je da su polovna kola tu poprilicno skupa i kilometraze solidne. Na Kipru kola preko 100k tesko mozes da prodas sem za kikiriki. 

Od novih kola ono sto je jeftino nema opciju automatskog menjaca.

 

Budzet mi je okvirno oko 15, plafon na 20. Dosad mi najbolje izgleda da se uveze Tiguan TDI 2.0 2016+ godiste sa sto manjom kilometrazom.

 

Sta drugo moze da se nadje u tim okvirima, novo ili blago polovno?

Opel Zafira.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, CPP said:

Ajd da pitam ovde mada je verovatnije za polovni topic. Treba da kupim kola primarno za stare roditelje koja bi kad sam u Srbiji koristio za porodicna putovanja po zemlji i sire.

 

Parametri su sledeci:

- mora automatik, to voze vec 20 godina

- sto vise vizuelne i zvucne ispomoci. Nisu slepi i gluvi, rasejani jesu, bolje da im nesto pisti i svetli da se koncentrisu na voznju

- sto vise gepeka i prostora to bolje, njima za nabavke i prevoz stvari (zive na selu), meni i familiji za kofere

 

Majka ima pravo na povrat poreza i neplacanje carine zbog invaliditeta.   

 

Ono sto sam uspeo da provalim dosad je da su polovna kola tu poprilicno skupa i kilometraze solidne. Na Kipru kola preko 100k tesko mozes da prodas sem za kikiriki. 

Od novih kola ono sto je jeftino nema opciju automatskog menjaca.

 

Budzet mi je okvirno oko 15, plafon na 20. Dosad mi najbolje izgleda da se uveze Tiguan TDI 2.0 2016+ godiste sa sto manjom kilometrazom.

 

Sta drugo moze da se nadje u tim okvirima, novo ili blago polovno?

Ovde kod mene je  nova Skoda Octavia 1.5 150 konja automatik 18.900 evra. U Srbiji ne znam. 

Link to comment
44 minutes ago, bags said:

CX-9 izgleda opako. Stvarno mi nije jasno zasto ih nema u EU. Jedina je opcija uvoz iz Rusije sto i nije toliko neizvodljivo, ali ostaje pitanje servisa i odrzavanja.

 

Pa sad, bilo koji diler Mazde bi mogao raditi servisiranje. Delovi su isti kao i za CX-5 uglavnom.

Link to comment
Just now, dragance said:

Pa sad, bilo koji diler Mazde bi mogao raditi servisiranje. Delovi su isti kao i za CX-5 uglavnom.

Mada, sumnjam da će ti i trebati godinama. Bolje auto od nove generacije Mazde nisam video po svim modelima.

Link to comment

@vladavsnarod

Tri su glavna razloga. Dragance je u pravu za 7 sedista (mada bi meni radilo posao i 6). Nama to najvise korisiti kad imamo posetu. Tesko se organizvoati za izlete po gradu i oko grada sa babama i dedama.Uvek cimanje sa taksijem. Takodje kad se ide sa klincima iz vrtica negde mozemo recimo nas dvojica drugara sa cetvero dece i sl.  Ovako idemo bez potrebe sa dvoja kola. Naravno ovo sve pre korone.

 

Druga stvar je definitvno gepek. Ipak je razlika kad pakujes stvari za duzi put u CX-5 i CX-9. Uz napomenu da meni onda trebaju samo dva reda sedista. Pogotovo zimi me nekad nervira kad je gepek do vrha,pa jos neki kofercic deci pod nogama i na kraju cekeri izmedju njih. :frust: Isto sad dok su klinci manji je prakticno da se ubace bicikli nazad kad se ide na izlet.

 

Treca stvar je enterijer. Meni kao geeku je bitniji nego spoljasnost. Cini mi se barem sa slika da je ipak CX-9 sa boljim materijalima unutra i nekako luksuznije deluje.

 

Velicina mi ne smeta toliko jer imam mesta dovoljno za parking kod zgrade, a na poslu imam garazu. Malo veca potrosnja na moju malu kilometrazu ne igra neku veliku ulogu.

 

  • +1 1
Link to comment

Samo da prenesem utiske, Nisan kashkai full oprema., autic je super. Sestra odusevljena. Keva ga jod nijr vozila da overi branike. Svaki auto je uspela u zbunje da zagnjuri. 

U vegasu je pa vozila celu granu od posla do kuce. 

 

@bags cx-9 ce ti biti odlican, kao ladja je unutra, cx-5 je po meni za troclanu porodicu plus macka ili pas

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Ma daleko je to jos od realizacije. Ja do Srbije ne mogu da odem skoro 2 godine a ovamo gledam uvoz kola iz Rusije. :laugh:

Dodatno se sledim kad pomislim na prodaju trenutnog auta. Moracu da trazim potvrdu o vackinaciji ili PCR pre test voznje.

 

Video sam u garazi pre neki dan novi Toyota Highlander i on mi je bas vrhunski. Gledao sam kasnije malo testove po YT i dobio je dobre kritike.

Mana mu je sto ima samo hybrid i mislim da nije toliko udoban na auto putu ali opet bez neke ozbiljnije test voznje je tesko suditi.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...