Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2017/18


MocaVukotic

Recommended Posts

10 minutes ago, ljakse said:

 

Ma meni je on nestvaran gledajući domaći fudbal u poslednjih 25 godina. Imaj u vidu da mi, za razliku od vas, nismo imali nikakav kontinuitet u tom periodu, da smo raspali zatrovani bivši gigant sa luzerskim mentalitetom, i onda ti dođe nepoznat lik koji sve to promeni u par meseci, do maltene rutinskog prolaska u proleće u Evropi, što je ozbiljan zadatak i za mnogo ozbiljnije i organizovanije evropske klubove. Šteta je što će uskoro da ode i time nas vratiti u staro blato.

 

Meni bi bilo interesantno da Miloje vodi Zvezdu iz Grofove prve sezone, koja je igracki dosta talentovanija od ove, mozda trkacki slabija. Naravno da je on najzasluzniji, ali je ocigledno i cenjeni dr Terzic skapirao da moraju nesto da menjaju nabolje i da je sa Bozovicem sve bilo providna sminka koja se raspala u sudaru sa Nikolicevim Partizanom. Inace, Nikolic i Milojevic su slicni tipovi trenera, dosta se polaze na defanzivu i disciplinu u igri, s tim sto je Milojevic prilagodljiviji ekipi i skloniji je izslasku iz svojih sablona.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment
  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    849

  • kud u maglu Simoviću

    808

  • El Patron

    424

  • Toni Sumaher

    300

ipak je Milojev  taktički fanatizam i to kako optimizuje ekipu do najsitnijih detalja,  apsolutni presedan i neuporedivo sa bilo čime u domćem fudbalu osim onog  što je Paun radio sa mladom reprezentacijom

Link to comment
3 minutes ago, Toni Sumaher said:

 

Meni bi bilo interesantno da Miloje vodi Zvezdu iz Grofove prve sezone, koja je igracki dosta talentovanija od ove, mozda trkacki slabija. Naravno da je on najzasluzniji, ali je ocigledno i cenjeni dr Terzic skapirao da moraju nesto da menjaju nabolje i da je sa Bozovicem sve bilo providna sminka koja se raspala u sudaru sa Nikolicevim Partizanom. Inace, Nikolic i Milojevic su slicni tipovi trenera, dosta se polaze na defanzivu i disciplinu u igri, s tim sto je Milojevic prilagodljiviji i skloniji je izslasku iz svojih sablona.

 

Cenjenom dr Terziću ne verujem ništa, dok ne vidim da spoji nekoliko sezona sa različitim trenerima koji imaju nameru da rade i kojima se dopušta da biraju ekipu, ne bih se zaletao u vezi s njim.

Teško da Miloe i Nikolić mogu da se porede, tek treba da doživim onakvu indijanštinu i demoliranje jedne ekipe (od strane druge približnog kvaliteta) iz Sekešfehervara, da bi pomislio nešto slično.

Link to comment

Kad si vec kod Nikolica, izgleda da on jedino Partizan moze da vodi. U madjarskoj je izgubio u zadnja 2 kola i pao na drugo mesto, a i iz kupa je ispao od nekog nizeligasa.

 

 

Link to comment
 
 Ili pobedio Dinamo Kijev od kojih mi nismo uspeli ni bod da otkinemo. Skenderbeg je za Keln - Barselona, bez preterivanja.
Ih Đorđe pretera ga. Kao što ne ide da se u isti koš stavi Bate sa Kijevom. Dinamo Kijev je sigurno ravnopravan B timu Arsenala.
Link to comment
4 minutes ago, levi said:

ipak je Milojev  taktički fanatizam i to kako optimizuje ekipu do najsitnijih detalja,  apsolutni presedan i neuporedivo sa bilo čime u domćem fudbalu osim onog  što je Paun radio sa mladom reprezentacijom

On cita mnogo, zena mu je psiholog pa mu nabavlja prigodnu literaturu, fanatik je u pracenju rada i iskustva drugih trenera. Zbog toga je specifican u domacem fudbalu, covek mnogo radi na sebi.

1 minute ago, ljakse said:

 

Cenjenom dr Terziću ne verujem ništa, dok ne vidim da spoji nekoliko sezona sa različitim trenerima koji imaju nameru da rade i kojima se dopušta da biraju ekipu, ne bih se zaletao u vezi s njim.

Teško da Miloe i Nikolić mogu da se porede, tek treba da doživim onakvu indijanštinu i demoliranje jedne ekipe (od strane druge približnog kvaliteta) iz Sekešfehervara, da bi pomislio nešto slično.

Dobro, Nikolic je tek stigao u klub i nije bas imao mogucnost da skocka ekipu onako kako je to mogao Milojevic. Mislim da je on resenje za Videoton na duze staze. Marko je ipak dosta mladji od Miloja, drugacijeg je temperamenta, ali odlicno razume fudbal. Mislim da nece biti nista losiji trener od Miloja za nekoliko godina.

Link to comment

Au ovo kod korner zastavice na 2:01 je stvarno za :Hail:

 

Da im damo sumu a mi ovog da pokupimo :D ? 

 

(pošalji mejl ivici)

Edited by BlackGeorge
Link to comment
10 hours ago, BlackGeorge said:

Milojević je dobar trener. Lepo je sve to upakovao, skockao zvezdu, napravio od zvezde pobedničku, takmičarsku i izuzetno zrelu taktičku ekipu koja je fino popunjena od golmana do centarfora.

Moj lični problem je što sam previše idealizovao ekipu zvezde misleći da su oni izuzetno jači od nas, a nisu. Biće da sam previše sumnjao u Partizan, ali kosati Miletić i pre njega Ćirković, Kljajić su mi apsolutno davali za pravo za tu sumnju.

 

Videćemo kako će proći prolazni rok. Bilo bi idealno da zavalimo Sumu u Dubai, osloboditi se kosatog Miletića i poluigrača kojih imamo izuzetno mnogo. Komplentno renovirati odbranu osim golmana, od levog beka preko štopera sve do desnog beka. Dati Blanko ugovor Evertonu i upariti ga sa Raćom Petrovićem. Ako ne dovedemo neku kvalitetnu desetku, pokušati sa Pantom. Pokušati da se blokura odlazak Stojketa, Tawambe i Tošića. Pustiti Tawambu ako baš mora (neka bezobrazna ponuda) i dovesti kvalitetnu zamenu.

Ne obazirati se na to što možemo da imamo samo 3 nova igrača za ligu evrope. Potrebno je renovirati ekipu iz temelja, dosta je fulao Ivica....Suma, Solomon, njegovi bekap igrači koji se pretvoriše u skoro standardne prvotimce. Imamo barem desetak njih koje bismo trebali nekako negde prodati.

 

+1000

Link to comment

Ja samo moram da kazem da su nama (i Ivici i Djukicu) ipak otisla 3 najbolja igraca iz prosle sezone da bi popunili budzet (jer smo ispali iz Evrope) i zaista nije bilo lako sve to rotirati, migrirati i turnaround-irati. Neki igraci su vec stari i ne mogu vise (Sale, Ostoja, Vulicevic), neke kako je rekao BlackGeorge definitivno treba prodati/ udomiti (Miletic bek, Djurickovic, Marjanovic), vratiti sa pozajmice jer nisu zadovoljili (Solomon odmah, Antonov ne znam) i neke prodati ako se dobije dobra cifra (Tawamba uz zamenu, Jevtovic, ne znam za Jankovica). Osnovu tima za dalje je isto napisao Dzordz na prosloj strani, jasno je da treba dovesti dosta kvalitetnih, proverenih igraca - sada smo u boljoj situaciji i imamo i vise vremena.

 

Stojke izgleda hoce da ide, tako pise u danasnjim novinama.

 

Inace pridruzujem se kolegama koji su za ostanak Sume, ja bih mu dao bar jos jednu sansu :)

 

Znaci - definitivno je Ivica na potezu

 

Edit: Sto se tice promasaja - osim Sume koji definitivno nije zadovoljio ali ja bih sacekao (mada mi taj transfer lici na tesko ugradjivanje ali okej), najveci promasaj je Solomon koji me je zaista sokirao svaki put kada izadje na teren osim u Bernu. Takvi promasaji ne smeju da se ponavljaju

Edited by mozzer
Link to comment

za početak verovatno dovodi raću pa ćemo imati 2 drvena i spora igrača na poziciji zadnjeg bezveznog, ako odu everton, tale i stojke to je tri kratera koje je potrebno popuniti, bez prava na grešku, uz sve nabrojane škartove treba se setiti da imamo pravo da registrujemo samo 3 nova igrača za meč sa pivarima i ostalim protivnicima do finala :happy: tako da nije realno sada očekivati promenu 7-8 od 15 igrača koji imaju zapaženu minutažu

- tj može se i to uraditi i bilo bi korisno s obzirom da je titula izgubljena već sada praviti tim za narednu sezonu ali bi onda protivu pivara izašli sa drugim timom, sa 4/5 klinaca i tako znatno smanjili šanse za finale :happy:

Link to comment

@BlackGeorgesto bi prodao radina? meni je sasvim korektno to izgledalo u sredini s njim i evertonom.

 

+1 za @mozzerov post, izuzev dela za marjanovica i donekle vulicevica. marjanovic nije dobio sansu, a trebao je obzirom na neka prilicno jadna izdanja pantica i sume - ne verujem da bi sveukupno bio losiji od pomenute dvojice da je dobijao isto prostora - posebno pantica. vulicevic barem deluje posteno na terenu i uvek daje sve od sebe + izgleda za tri klase inteligentnije od kompletne zadnje linije, mozda bi ga cak rotirao s celavim mileticem ili mu dao neku lotarovu poziciju na prolece - kakva nam je zadnja linija, jos uvek nije za staro gvozdje.

Link to comment

Zato što od Radina možemo neke novce da uzmemo a potrebniji nam je još BOLJI igrač od njega. Što bi rekao Đukić "Mi smo Partizan, a ne Radnički iz Niša".Radin je BOLJI igrač od Jevtovića recimo, koji se besomučno forsira i pravi od njega uspešni penaldžija.

Od nekoga moraš i neke pare i zaraditi a da ti ekipa ne ispašta.

Prodaš Radina i Jevtovića i dovedeš na pozajmicu Raću ili ako ne može platiš Zdjelara recimo (ne mora on, ima sigurno u ponudi i boljih igrača na poziciji zadnjeg bezveznog). Ostanak Evertona se podrazumeva.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...