Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2017/18


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    849

  • kud u maglu Simoviću

    808

  • El Patron

    424

  • Toni Sumaher

    300

Milojević je dobar trener. Lepo je sve to upakovao, skockao zvezdu, napravio od zvezde pobedničku, takmičarsku i izuzetno zrelu taktičku ekipu koja je fino popunjena od golmana do centarfora.

Moj lični problem je što sam previše idealizovao ekipu zvezde misleći da su oni izuzetno jači od nas, a nisu. Biće da sam previše sumnjao u Partizan, ali kosati Miletić i pre njega Ćirković, Kljajić su mi apsolutno davali za pravo za tu sumnju.

 

Videćemo kako će proći prolazni rok. Bilo bi idealno da zavalimo Sumu u Dubai, osloboditi se kosatog Miletića i poluigrača kojih imamo izuzetno mnogo. Komplentno renovirati odbranu osim golmana, od levog beka preko štopera sve do desnog beka. Dati Blanko ugovor Evertonu i upariti ga sa Raćom Petrovićem. Ako ne dovedemo neku kvalitetnu desetku, pokušati sa Pantom. Pokušati da se blokura odlazak Stojketa, Tawambe i Tošića. Pustiti Tawambu ako baš mora (neka bezobrazna ponuda) i dovesti kvalitetnu zamenu.

Ne obazirati se na to što možemo da imamo samo 3 nova igrača za ligu evrope. Potrebno je renovirati ekipu iz temelja, dosta je fulao Ivica....Suma, Solomon, njegovi bekap igrači koji se pretvoriše u skoro standardne prvotimce. Imamo barem desetak njih koje bismo trebali nekako negde prodati.

Link to comment
3 minutes ago, BlackGeorge said:

Moj lični problem je što sam previše idealizovao ekipu zvezde misleći da su oni izuzetno jači od nas, a nisu.

 

Nismo izuzetno, ali je razlika svakako solidno veća od onog što se videlo u derbiju. Pričam na osnovu toga što sam odgledao sve ozbiljne tekme oba kluba ove sezone. Osim derbija, nama mogu da zamerim samo drugo poluvreme u Kelnu, u kom smo se raspali i realno imali sreće, sve ostalo je odigrano sigurno i dobro.

Link to comment
Just now, ljakse said:

 

Nismo izuzetno, ali je razlika svakako solidno veća od onog što se videlo u derbiju. Pričam na osnovu toga što sam odgledao sve ozbiljne tekme oba kluba ove sezone. Osim derbija, nama mogu da zamerim samo drugo poluvreme u Kelnu, u kom smo se raspali i realno imali sreće, sve ostalo je odigrano sigurno i dobro.

 

Razlika je svakako znacajna izmedju sastava koji su igrali derbi, ali dodaj nama Banbija i CG Mesija i vama Radonju, i to je tu negde ako mene pitas

Link to comment
4 minutes ago, ljakse said:

 

Nismo izuzetno, ali je razlika svakako solidno veća od onog što se videlo u derbiju. Pričam na osnovu toga što sam odgledao sve ozbiljne tekme oba kluba ove sezone. Osim derbija, nama mogu da zamerim samo drugo poluvreme u Kelnu, u kom smo se raspali i realno imali sreće, sve ostalo je odigrano sigurno i dobro.

 

Ne zaboravi da nama nisu igrali veoma bitni igrači ove sezone u derbiju, a to su Tošić i Janković. 

U evropskim utakmicama (ako pričamo o ozbiljnim utakmicama) ako nije igrao Tošić, igrao je Janković. Kada ne igra Janković, igrao je Tošić i neretko su oba bili glavni igrači kada nema onog prvog.

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment
1 minute ago, Milogled Bluff said:

 

Razlika je svakako znacajna izmedju sastava koji su igrali derbi, ali dodaj nama Banbija i CG Mesija i vama Radonju, i to je tu negde ako mene pitas

 

Mislio sam na ekipe u punim sastavima.

Link to comment
1 minute ago, ljakse said:

 

Mislio sam na ekipe u punim sastavima.

 

S tim bih tesko mogao da se slozim. Doduse, ne mogu da se setim koju smo mi utakmicu odigrali u punom sastavu, tako da je ovo samo u domenu pretpostavki

Link to comment
4 minutes ago, Milogled Bluff said:

 

S tim bih tesko mogao da se slozim. Doduse, ne mogu da se setim koju smo mi utakmicu odigrali u punom sastavu, tako da je ovo samo u domenu pretpostavki

 

Pa kažem ti, čisto na osnovu evropskih tekmi. Sparta, Krasnodar, Bate, Arsenal, Keln, od svega toga jedno loše poluvreme. Plus, nama se realno nisu osećali izostanci bitnih igrača, i to nešto govori.

Edited by ljakse
Link to comment

Kada već pričam o prelaznom roku, evo igrača koje ne bih pustio iz Partizana. Taj spisak je mnogo kraći od spiska igrača kojima bih tražio uhlebljenje:

 

Stojković

Everton

Tawamba

Tošić

Janković

Pantić

Ožegović 

Jovanović

Mitrović

ćelavi Miletić (na poziciju bek)

 

Link to comment
1 minute ago, Toni Sumaher said:

Ma, bolje su oni popunjeni, duza klupa i vise kvalitetnih igraca u prvih 11. daleko lakse su resavali kokiligase, kod nas je to uglavnom bilo neko mucenje.

 

Čak i za prvi derbi mogu da kažem da je onako bilo zbog iscrpljenosti, realno niste prdnuli celu tekmu. Ali ovaj je bio prilično sramotan za nas, što se mene tiče. Kapiram da je bod dovoljan i da Miloe nije hteo da srlja, ali svejedno.

Link to comment
2 minutes ago, ljakse said:

 

Pa kažem ti, čisto na osnovu evropskih tekmi. Sparta, Krasnodar, Bate, Arsenal, Keln, od svega toga jedno loše poluvreme. Plus, nama se realno nisu osećali izostanci bitnih igrača, i to nešto govori.

 

To je tacno, ali treba uzeti u obzir i to da smo se mi kompletirali znatno kasnije od vas i da su nas mnogo vise kasapile povrede, zuti kartoni itd. Pri zdravim najjacim sastavima mislim da smo manje-vise egal.

Link to comment
Just now, ljakse said:

 

Čak i za prvi derbi mogu da kažem da je onako bilo zbog iscrpljenosti, realno niste prdnuli celu tekmu. Ali ovaj je bio prilično sramotan za nas, što se mene tiče. Kapiram da je bod dovoljan i da Miloe nije hteo da srlja, ali svejedno.

 

Pa, niste vi mnogo losije odigrali derbi nego tekmu sa Kelnom, recimo. Pad u Zvezdinoj formi bio je evidentan, Krsticic, Srnic i Donald ostali su bez goriva i delovali dosta bezopasno. Mislim da sam posle Krasnodara i napisao da Zvezda ne moze dodatno da podigne nivo igre sem dodatne discipline, koja vas je i odrzala u grupi kad je stala Kangina kreacija. Mislim, Zvezda ima odlicnu organizaciju igre da pokida svaki slabiji tim, ali ce vrlo tesko da razbije ekipu koja joj je blizu po kvalitetu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...