Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

28 minutes ago, ObiW said:

krasnopis ćirilica - Grada Božilović. Grci se bune da ne razumeju, Grada ih odjebe na keca, školarina za strane studente be damned.


Gradimirovi strikani dzemperi ftw. Kod nas je oduvek bilo pitanje da li mu Hilda strika ili on sam.

  • Haha 2
Link to comment

Moržov potpis po celoj dužini strane indeksa što je pt okačila me ponukao da proverim lični primerak i nije izuzetak, voleo čovek da se širi:

 

20230212001.thumb.jpg.6e051e93e8e031806b54830ea50a9826.jpg

 

Po razbarušenosti rame uz rame naravno 8roković:

 

20230212002.thumb.jpg.78b75217bad188f83b2a5893df49afdd.jpg

 

A evo i Avramovićeve krasnopis ćirilice što je pominje burekdzija:

 

20230212003.thumb.jpg.c473f32de2c41d38ace3ede13f937782.jpg

 

Imao je taj neki picopevac stav, ali i meni je ostao u lepom sećanju (programski jezici), fer je bodovao pismeni deo i normalno se ponašao na usmenom. Među studentima se pričalo da je radio Fonto nagradnu igru na Pinku što, ako je tačno, ide u prilog tezi da je bio "njihov".

 

Link to comment
6 hours ago, burekdzija said:


Gradimirovi strikani dzemperi ftw. Kod nas je oduvek bilo pitanje da li mu Hilda strika ili on sam.

U moje vreme je bio roker. Kožni prsluk, kožne pantalone. 

  • +1 1
Link to comment

Da li se neko seća pokojnog profesora fizike na ETF-u Mihaila Markovića? "Teoretičare" i nove "Tesle" van fakulteta koji su nesto novo "izmislili" u fizici i elektrotehnici slali su kod njega na razuveravanje. Veliki stručnjak, pokoj mu duši.

Dobrilo Tošić je imao tu istu ulogu u matematici, tačno je znao da kaže "pronalazaču" ko je od matematičara i u kojim knjigama i radovima već "prekopao" (Tošićev izraz) njegovu teoriju.

Link to comment
1 hour ago, slow said:

Da li se neko seća pokojnog profesora fizike na ETF-u Mihaila Markovića? "Teoretičare" i nove "Tesle" van fakulteta koji su nesto novo "izmislili" u fizici i elektrotehnici slali su kod njega na razuveravanje. Veliki stručnjak, pokoj mu duši.

Dobrilo Tošić je imao tu istu ulogu u matematici, tačno je znao da kaže "pronalazaču" ko je od matematičara i u kojim knjigama i radovima već "prekopao" (Tošićev izraz) njegovu teoriju.

Markovica ne znam a o Tosicu sam vec pisao hvalospeve. Setio sam se jos jednog. Zalimo mu se mi kako nam je tesko i kako imamo puno matematika i kako ne razumemo cemu sve to kad mi ne studiramo matematiku. Neko cak donese program sa pmf-a i uporedi sa nasim i kuka kako ucimo isto kao oni a ne studiramo matematiku. Tu Dobrilo filozofski kaze: ne ucite isto, ne odredjuje program sta se zaista uci nego ispiti, donecu vam sledece nedelje „njihove“ zadatke pa ce vam biti jasno. Dodje sledeca nedelja, mi naravno zaboravili, kad eto on deli ispite sa pmf-a. Gledamo mi, nasi zadaci tezi. Mi u cudu, a on: pa jesam vam lepo rekao da ne ucite isto.

 

* prastajte matematicari, naravno da posle 2. godine mi nismo ni razumeli sta se kod vas radi, niti je ovo nase bila neka preozbiljna nauka, niti je Tosic to bas preozbiljno mislio, ali cinjenica da su nam ti zadaci „izgledali“ bas laksi od nasih. 

  • Wub 1
Link to comment

Mika Markovic? Predavao je mojoj generaciji Fiziku I, ali ne mojoj grupi. Mada sam odlazila na deo njegovih predavanja.

On je umro nesto pre vremena, ili? Ne usudim se ponekad ni da napisem, a nema se gde ni proveriti.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

umro mi izmedju pismenog i usmenog na kvantnoj. 92l93, tu negde.

bio je.charoban predavach, to je jedino doba zivota kad mi se uchinilo da stvarmo kapiram kvantnu hihi.gif

svako u zivotu treba da ima taj jedan trenutak kad misli da stvarmo kapira kvantnu cry.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto









  • Hvala 2
Link to comment

Pa i meni je ostalo nesto u secanju, ali doslo vreme da mora isto da se proverava povremeno. 
 

Mislim da bi bilo u redu da sam fakultet ima link za svoje preminule profesore da se ne obavestavamo putem kuloara. Neprijatno je.

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Markovica ne znam a o Tosicu sam vec pisao hvalospeve. Setio sam se jos jednog. Zalimo mu se mi kako nam je tesko i kako imamo puno matematika i kako ne razumemo cemu sve to kad mi ne studiramo matematiku. Neko cak donese program sa pmf-a i uporedi sa nasim i kuka kako ucimo isto kao oni a ne studiramo matematiku. Tu Dobrilo filozofski kaze: ne ucite isto, ne odredjuje program sta se zaista uci nego ispiti, donecu vam sledece nedelje „njihove“ zadatke pa ce vam biti jasno. Dodje sledeca nedelja, mi naravno zaboravili, kad eto on deli ispite sa pmf-a. Gledamo mi, nasi zadaci tezi. Mi u cudu, a on: pa jesam vam lepo rekao da ne ucite isto.

 

* prastajte matematicari, naravno da posle 2. godine mi nismo ni razumeli sta se kod vas radi, niti je ovo nase bila neka preozbiljna nauka, niti je Tosic to bas preozbiljno mislio, ali cinjenica da su nam ti zadaci „izgledali“ bas laksi od nasih. 

 

Tošić ulazi u amfiteatar i vidi dva studenta koji igraju šah u pauzi na klupama. Šta to radite?! viče Tošić. Neću da vidim da neko igra šah na pauzi. Mi ga u čudu gledamo, koji mu je đavo. Pa jel vi znate da bih sad predavao negde na Oksfordu ili ko zna gde da nije te igre. Šah ničemu ne služi, samo se deco gubi dragoceno vreme, iskoristite ga pametnije :laugh:

  • Haha 3
Link to comment
8 hours ago, ObiW said:

U moje vreme je bio roker. Kožni prsluk, kožne pantalone. 

U moje vreme taj kožni prsluk i kožne pantalone nisu bili njegova oznaka rokerskog  ;) na poslednjoj elektrijadi recimo Rabac 85 moja mala tek  diplomirana grupa se  uvalila u sobu kod ortaka postdiplomca koji se takmičio u matematici. Slabo se spavalo jer nije bilo mesta zas ve  :D a malo više popilo veče pred povratak kad smo nas 3 uočile ortaka nam jednog tanjušnog nežnog Madjara  kako ga je Gradimir saterao u ćošak a drug nam  ne zna prilično obeznajen  ni gde je. Srećom je imao drugarice svaka viša od 175 a i jednu mene koja je dobro podnosila piće, čast spasena. Do skora( vreme je promenljiva kategorija, može biti pre nekoliko godina ) sam ponekad sretala Gradimira na Kaleniću nedeljom , bele lone i tunika i bela cvetna torba ogromna za provijant. Ofucan ko papudžijski mačak uprkos imidžu belog maga  :D ( ja sam se sa njim mnogo bila posvadjala na prvoj godini zbog jedog kolokvijuma :D

1 hour ago, Moonwalker said:

Mika Markovic? Predavao je mojoj generaciji Fiziku I, ali ne mojoj grupi. Mada sam odlazila na deo njegovih predavanja.

On je umro nesto pre vremena, ili? Ne usudim se ponekad ni da napisem, a nema se gde ni proveriti.

Jeste Mika umro ako me pamćenje služi 92 prerano , koju godinu kasnije radila sam  na zajedničkom projektu sa njegovom ćerkom, jednom mnogo divnom našom kolezincom gde zadugo  nisam ni znala da joj je on otac dok se nije povela priča o živim i pokojnim roditeljima. Meni nije predavao , u moje vreme fiziku 1 smeru tehnička fizika, ko je iz moje generacije dobio kod njega 9 ili 10  otšao je u naučnike :)

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...