Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

16 minutes ago, Zabalujev said:

Mislim da ga je neko ovde kvalifikovao kao zlog fah idiota, ali dobro, ljudi se menjaju. :) Zanimljivo mi je, samo, ništa drugo.

Mislim da sam to bio ja. :blush:

Ali u pravu si, ljudima treba dati sansu da se promene, proslo je 20 godina.

Link to comment
3 hours ago, Zabalujev said:

Mislim da ga je neko ovde kvalifikovao kao zlog fah idiota, ali dobro, ljudi se menjaju. :) Zanimljivo mi je, samo, ništa drugo.

Ne njega, Antonija Djordjevica.

Link to comment

Kao asistent je bio prilicno iritantan. Tezak je bio za bilo kakvu komunikaciju. Srecom nisam imao previse posla s njim. Secam se da sam se nesto svadjao sa njim na lab vezbama iz elektricnih merenja.

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, Delija67 said:

Kao asistent je bio prilicno iritantan. Tezak je bio za bilo kakvu komunikaciju. Srecom nisam imao previse posla s njim. Secam se da sam se nesto svadjao sa njim na lab vezbama iz elektricnih merenja.

 

Lik me kvalitetno progonio iz svih mogućih laboratorija. Teže sam položio Električna Merenja (jer sam jedva stekao uslov zbog lab vežbi) nego one elektronike kasnije. Pa onda opet ista igranka na Osnovama Telekomunikacija (ili kako se već to zvalo) gde je i sa ispitnim zadacima briljirao. Užasan kao asistent. Nemam pojma kakav je kao profesor, nisam ga tamo sačekao. A ova ideja o pametnom gradu je iz trenutne perspektive težak SF, taman po meri teorijskim masturbatorima poput njega.

Link to comment

Aha, dakle reklo bi se da je u pitanju još jedan nesolidaran laktaš koji se iživljava na slabijima i uvlači jačima, naravno nesumnjivo vrlo inteligentan i vredan pošto u suprotnom ne bi dogurao do zvanja redovnog profesora tako mlad.

Ne mogu reći da sam iznenađen.



Link to comment

Potvrđujem ovo što su Delija i Svarog rekli. Bio je na lošem glasu među studentima dok je bio asistent jer je cimao ljude po lab. vežbama. Svi su samo gledali da im on ne dopadne da dežura kada imaju vežbe.
A i generalno je delovao asocijalno i teško za saradnju tj. konsultacije.
Moram priznati da su me iznenadile ove (relativno) dobre ocene koje je dobio u anketama studenata.

Link to comment
1 hour ago, salerokada said:

Moram priznati da su me iznenadile ove (relativno) dobre ocene koje je dobio u anketama studenata.

Što se tiče materijala koje je pripremao za vežbe i samih predavanja koje je držao kao asistent, to je bilo odlično spakovano. Umeo je lepo i da odgovara na pitanja studenata. Jeste bio odbojan na prvi pogled (i slušanje). A za ovaj teror na vežbama potvrđujem, ja sam dobro prošao, ali neki drugi su se namučili. 

  • +1 1
Link to comment

Izgleda drzava "skratila" novu zgradu ETF-a za one dve kule. Nije vise u pitanju nova zgrada ETFa nego prosireni ETF. :rolleyes:


 

Quote

 

Finalno rešenje bez kula: Ovako će izgledati prošireni ETF u Beogradu

 

Idejnim rešenjem novog objekta predviđene su dve podezmne etaže, suteren i podrum.

 

U podrumu je planirano parkiranje, kao i novi prostor za izgradnju aerotunela za potrebe Mašinskog fakulteta. Suteren je predviđen za labaroratorije sa pratećim kabinetima asistenata i istraživača. U prizemlju se planiraju tri amfiteatra (sva po 190 studenata), kongresna/svečana sala, kafe kantina, nastavnički klub, računski centar i računarske sale za nastavu. Osim toga, na ovom nivou su predviđeni i objekti zajedničkog sadržaja Univerzitetskog kampusa kao što su bilbioteka sa čitaonicom, knjižarom, informacioni centar i drugo.

 

Prvi sprat ima toplu vezu starog i novog objekta preko kojih se ostvaruje prilaz salama za nastavku i kabinetima profesora, kao i topla veza Tehničkog i Mašinskog fakulteta.

 

Na drugom spratu je predviđen Centar za naučnoistraživački rad i Inovacioni centar i start up centar. Ova etaža najvećim delom predstavlja zeleni krov po kojem se može slobodno kretati

 

Bruto površina nove gradnje (podzemno i nadzemno) iznosi 34.347 metara kvadratnih, od čega na novu zgradu ETF sa paviljnonom kod biblioteke ide 27.773 metara kvadratnih, za nadogradnju fakulteta 4.834 metara kvadratnih i za trafostanicu 1.740 metara kvadratnih.

 

 

Link to comment
On 31.1.2023. at 0:53, Delija67 said:

Kao asistent je bio prilicno iritantan. Tezak je bio za bilo kakvu komunikaciju. Srecom nisam imao previse posla s njim. Secam se da sam se nesto svadjao sa njim na lab vezbama iz elektricnih merenja.

mene je pokusao da natera da ponovim celu vezbu (jedna od prvih lab vezbi, meri se struja, napon, otpor, sto sam zavrsio za 5min obzirom da sam se igrao kuci unimerom od osnovne skole). tad srecom jos nije bio praavi asistent nego samo pomagac u labu, pa sam ga iskulirao.

kasnije kad je avanzovao neki ljudi koje znam (anabela ;) ) su imali losa iskustva s njim. 

  • +1 1
Link to comment
Aha, dakle reklo bi se da je u pitanju još jedan nesolidaran laktaš koji se iživljava na slabijima i uvlači jačima, naravno nesumnjivo vrlo inteligentan i vredan pošto u suprotnom ne bi dogurao do zvanja redovnog profesora tako mlad.

Ne mogu reći da sam iznenađen.




svako ko vrlo mlad postane redovni ili savetnik, vrlo brzo sam sebe uveri i da to nije dosta, nego da mora da nastavi da se nesebichno daje narodu i reshava mu probleme. makar tu nema greshke :D

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...