Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Ali trave i drveća što ima. :wub:
I to sve na delovima koji su odavno betonirani. I naravno, drveće na vrhu ove nove zgrade.

 

Jel može neki zakon da se za lažiranje zelenila na renderima ide u zatvor na, šta znam, 10 godina?

  • +1 5
Link to comment
Quote

profesor i doktor Miloš Laban, politički analitičar, poslednji predsednik Veća udruženog rada SFRJ

Ovo mi je najjače, istorija i Gugl će ga pamtiti kao poslednjeg predsednika samoupravljača u SFRJ!:rolleyes:

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

Jeste. Matematika. Bio asistent specijalnoj grupi pocetkom devedesetih.

 

Unique creature. Valjda jedan od retkih ako ne jedini sa tamne strane na ETF tada. 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
56 minutes ago, vememah said:

Neće, pošto taj podatak nije tačan. On je bio predsednik tog veća u Skupštini SR Srbije, a ne SFRJ.

 

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Скупштина_СР_Србије (videti kraj tabele)

 

Aha, dakle tako će da bude upamćen, okej.

39 minutes ago, Moonwalker said:

Jeste. Matematika. Bio asistent specijalnoj grupi pocetkom devedesetih.

 

Unique creature. Valjda jedan od retkih ako ne jedini sa tamne strane na ETF tada. 

 

Tu je i dekan Teodosić, al on je pokojni, iz onih zanimljivih vremena 1998. i dalje. Penzionisan je, dobio orden koji mu sleduje po pravilnicima. Tamo neke 2001. firma koju je Teodosić angažovao za obezbeđenje fakulteta, mlaćenje profesora i studenata i tako to, tužila je ETF za neisplaćene naknade i dobila pare.

 

Laban je dobio otkaz posle 5.10. posle tužio fakiltet i dobio spor i neisplaćene zarade. Onomad sam pročitao da  ga je SPS, koji se uspešno rehabilitovao nakon par godina, zaposlio u skupštini Srbije u IT odeljenju ili kako se već to zove i tu je pretpostavljam dočekao penziju. Sad mu je nikad bolje, koliko vidim, posle ovoga biće redovan po hepi jutarnjim programima.

 

Edited by Zabalujev
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Zabalujev said:

Sad mu je nikad bolje...

Off: nije njima lose i generalno:

Percevic-knjiga.jpg

Evo ga ovaj i knjigu, onomad bila svecana promocija, ako je neko zaboravio:

206339636.jpg

 

Jedan od svojevremenih vrhunskih SM komsomolaca, u medjuvremenu sazreo, ukrteo... :fantom: 

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Zabalujev said:
57 minutes ago, Moonwalker said:

 

Tu je i dekan Teodosić iz onih zanimljivih vremena 1998. i dalje. Penzionisan je, dobio orden koji mu sleduje po pravilnicima. Tamo neke 2001. firma koju je Teodosić angažovao za obezbeđenje fakulteta, mlaćenje profesora i studenata i tako to, tužila je ETF za neisplaćene naknade i dobila pare.


Znam za njega, sa katedre za Fiziku, dolazila sam u to vreme ponekad zbog postdiplomskih. Secam se tih likova sto ih je instalirao na vrata.

 

Spoiler

Ostala mi u secanju jedna licna epizoda gotovo za skrivenu kameru. Moguce da je bila rana jesen ‘98. Stojim malo iza one pecurke gde staje 26.

Prolazi trotoarom iz smera «Vuka» devojka u farmerkama i obicnoj majici kao one muske potkosulje dugih rukava. Iz profila Samanta Fox, ali lepsa.
 

U suprotnom smeru ide deda od osamdeset i koju sa stapom, jedva se krece. Kako je ona prosla deda se okrene za 180 stepeni, usinuo bi se da je samo okrenuo glavu, a ova petorica glavatih zaboravila vrata koja cuvaju. Mogla je uci cela opozicija. :D


Tako ja pamtim do danas  i nju i dedu i tu petoricu sa vrata. 

 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Zabalujev said:

Ovo mi je najjače, istorija i Gugl će ga pamtiti kao poslednjeg predsednika samoupravljača u SFRJ!:rolleyes:

Istorija treba da ga pamti što je po hodnicima otimao indekse studentima koji su protestovali. Prisustvovao sam kad je nekim tražio "da proveri da li su studenti" oni zamalo da nasednu. Srećom, Srbijanka se pojavila poput Spajdermena, bukvalno mu je izvukla indekse iz ruke. Zatim je studentima rekla da on nije ovlašćeno lice i da prenesu ostalim. Scena je bila nadrealna.

Uz to s Teodosićem je organizovao izbacivanje profesora i iskoristio protest da preuzme katedru.

 

P.S.

Za razliku od Bjelice s Labusom, kao predavačem, nisam imao dodira. Po meni, Teodosić je bio dobar profesor.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Laban je bio i ostao budala. Srecom pa mi nije nista predavao. Imao sam srecu pa su mi matematike drzali Simic i Dragos (algebre -- ne znam koji od njih dvojice me je vise zbunio; u stvari znam, Dragos), a analize i dalje Merkle i Tosic, dva najbolja profesora matematike koje sam ikada imao. 

 

Ja sam bio student za vreme Teodosicevog dekanovanja, i secam se legitimisanja i gorila i stavljanja lanaca na vrata fakulteta. Potpuno ludilo. Nije mi predavao nista (bio sam iz fizike na spec. grupi pa sam ga izbegao) pa ne mogu reci o njemu kao profesoru nista. Ostalo je vec receno. Mozda za dodati, a mislim da sam ovde to vec pisao, da je jednog leta koleginicu primio u kabinetu go do pojasa, sa sve tregerima. Ona je zgrozena izasla i vise se nije sama usudila da udje u taj kabinet. Nisam video svojim ocima, ali joj verujem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...