Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Jabba the Hut epizoda.

On 7.5.2017. at 7:39, burekdzija said:

A za Teodosica me isto veze jedna gadna slika koju do danas na zalost ne mogu da izbrisem, isao sam s drugaricom kod njega u kabinet (ona je imala fiziku kod njega, ja srecom nista). Kuca ona, ulazimo, a on sedi za stolom, go iznad pojasa, samo tregeri drze pantalone preko golog tela. Odmah mi se javio dzaba hat kako drooluje na princezu leju.

 

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, gsb said:

Bolje da brisem... ko je video, video

ajebigasad treba dumrem od radoznalosti nije u redu :cry:

 

21 hours ago, duma said:

... Po meni, Teodosić je bio dobar profesor.

bio je korektan predavach, tj ne pamtim ga ni po chemu posebnom, mislim da sam slushala neku nuklearnu kod njega, ili tako neshto, pre dekanovanja.

 

11 hours ago, burekdzija said:

... Merkle i Tosic, dva najbolja profesora matematike koje sam ikada imao.

+1 i plus ilija lazarevic. bash sam ga pominjala proshle nedelje, posle onog muchenog radovanovica/redosavljevica(?) na kecu (i one neke uzasno popuarne teoreme zbog koje se napushtao fakultet :isuse: ), sledece godine ovaj lik, lazarevic na matematici dva, praznik matematike i svega! :D

 

Quote

Ja sam bio student za vreme Teodosicevog dekanovanja, i secam se legitimisanja i gorila i stavljanja lanaca na vrata fakulteta. Potpuno ludilo. Nije mi predavao nista (bio sam iz fizike na spec. grupi pa sam ga izbegao) pa ne mogu reci o njemu kao profesoru nista. Ostalo je vec receno. Mozda za dodati, a mislim da sam ovde to vec pisao, da je jednog leta koleginicu primio u kabinetu go do pojasa, sa sve tregerima. Ona je zgrozena izasla i vise se nije sama usudila da udje u taj kabinet. Nisam video svojim ocima, ali joj verujem. 

ja sam vec bila aut kad je pochelo dekanovanje, mislim da sam na master uvodila goste na lichnu kartu, ali moguce je da to izmishljam. ali potvrdjujem da je bivao vidjan u svakakvim izdanjima (vidim ovu sliku i tregerima u glavu, male su shanse da greshim). ali ta katedra koja je radila nuklearnu, proboje i sl  je bila vrlo chudno mesto, realno, nishta me ne chudi da mi bilo ko ispricha bilo shta :lolol:

 

alkosi. mostli.

Edited by gospa buba
Link to comment

Ko beše Teodosić? Je li on bio star (i pokrupan) 95-6?

Ako je to taj, predavao mi je 1 predmet, gotovo poslednja sam ispisala koncept/rešenja i izašla da odgovaram.

Dobila 10. Sećam se da mi je rekao - nisam očekivao da ćete ovako dobro uraditi, obično najbolji prvi završe i izadju da odgovaraju.

Dovodjenja dovidjenja i to je to.

Edited by pt 2.0
Link to comment
23 hours ago, duma said:

 

P.S.

Za razliku od Bjelice s Labusom, kao predavačem, nisam imao dodira. Po meni, Teodosić je bio dobar profesor.

Meni držao verovatnoću i statistiku koju je oteo merkleu. Pola dokaza su bili bušni (bukvalno iz jednog koraka ne može da sleduje sledeći) , al naučiš ko što je debil smislio i položiš :(

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

 

+1 i plus ilija lazarevic. bash sam ga pominjala proshle nedelje, posle onog muchenog radovanovica/redosavljevica(?) na kecu (i one neke uzasno popuarne teoreme zbog koje se napushtao fakultet :isuse: ), sledece godine ovaj lik, lazarevic na matematici dva, praznik matematike i svega! :D

Zoran Radosavljević:

http://matematika.etf.bg.ac.rs/ljudi/z_radosavljevic.htm

Mislim da je to i do matematike 1/2.

Mat1 mi je bio užas, Mat2 je ostala u lepom sećanju. Koristio je drugačije dokaze od onih iz merkleove knjige, i bili su nekako lepši i elegantniji. Žao mi je što ne mogu da nadjem te beleške 

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Hm. Čovek kojeg se ja sećam je bio sed i stariji… idem da iskopam indeks.

 

EDIT. Vaistinu Teodosic

 

naravno da je on, nema ko drugi. meni je ta epizoda sa shesheljevanjem po fakultetu bila dosta nespojiva sa tim nako debeljkom, al valjda se svako pokaze kad mu se pruzi prilika. i ako je alkos.

 

53 minutes ago, vememah said:

Ne znam da li je tačno:

 

 

sere. na etf su se birali u zvanja sa domacim konferencijama ko nishta, pravdajuci se da su blizi industriji nego nauci, i to u situacijama kad im se uopshte akalo ishta oko pravdanja, a to je nikad. niti ih je iko ishta pitao. ja etran i miel nisam ni prijavljivala u listu referenci, nikoga nije bilo briga, njima tamo im je to bilo kljuchno za zvanja, bili na konferenciji. kome se bash majalo oko objavljivanja, taj je objavljivao napolju, bilo je ambicioznih i sposobnih ljudi koji su neshto gledali preko tarabe. drugo, kriterijumi koji se primenjuju danas ne idu za ljude iz proshlog veka i nema svrhe baviti se time na taj nachin. tada je profesor univerziteta bio gospodin po sebi. makar i alkos.

 

sad moze da se lozi da je neshto, ali realno je nishta, koga briga.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Zverilla said:

Zoran Radosavljević:

http://matematika.etf.bg.ac.rs/ljudi/z_radosavljevic.htm

Mislim da je to i do matematike 1/2.

Mat1 mi je bio užas, Mat2 je ostala u lepom sećanju. Koristio je drugačije dokaze od onih iz merkleove knjige, i bili su nekako lepši i elegantniji. Žao mi je što ne mogu da nadjem te beleške 

da, on je. pisao je bukvalno fizichki nalepljen na tablu. predmet je bio uzasan, da li zbog njega ili uopshte, ne umem da kazem. znam da sam samo iz odmah shvatila da se ja tu necu najesti ocena :lolol:

 

merkle je bio na trecoj, matematichke metode u fizici. isto praznik matisha.

Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Ne znam da li je tačno:

 

 

Za Teodosića i radove ne znam, ali znam da je Caji knjiga bila poprilično problematična. Dugo je nije bilo. Kad se pojavila bila je to najbolja knjiga iz elektronike, odnosno njen prevod na srpski. O tome se otvoreno govorilo. Peja bi šeretski rekao da se kod nas elektronika uči iz najboljeg udžbenika na svetu.

To su bila vremena. Profesori se uz piće zezali ko više plagira, opuštencija.

Sad jadnom Malom uzeše titulicu. :sad:

Edited by duma
  • Haha 2
Link to comment

Da se vratimo tamnoj strani. U moje vreme je bio jos jedan latentni sepese kandidat za tamnu stranu. Ne znam

ni sam zasto, mozda zato sto je mnogo insistirao na krasnopis cirilici koja je na tabli pored jednadzbi (tada) izgledala nekako cudno, a i stalno je iz nekog razloga insistirao da nema ama bas nista sa aktuelnom vlascu pa je logicno moralo biti suprotno. A i pratio ga je glas da je blizak sps-u. 

 

Zove se Zoran Avramovic i na kasnijim rti godinama je sa Jelicom Protic koja je tad bila asistentkinja drzao performanse racunarskih sistema. Kao prof je bio ok, uvek ustogljen, u odelu i do bola pedantan i taj krasnopis na tabli, ali je gradivo bilo interesantno, u stvari je manje imalo veze s nekim performansama a vise sa fault tolerance, reliability, availability i slicno i bilo je dosta zanimljive teorije. Kod Jelice se onda pisao neki softver koji je nesto kao morao da meri i racuna. Secam se  da sam ja pisao neki gui u delfiju u kome su se popunjavale neke fensi matrice za racunanje pouzdanosti pa je bio deo u asembleru koji je merio nesto na disku, pa se sve to zajedno onda racunalo kao neka pouzdanost diska i mttf i neke lepe slike bile na kraju. Eto u lepoj uspomeni mi je na kraju ostao iako mislim da je bio njihov.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...