Jump to content
IGNORED

Сарајевска поп-роцк сцена/поп-роцк школа


Simon

Recommended Posts

ja sam cak i zakacio njihov koncert u beogradu, 1991. cini mi se. vec su pocela sranja. tridesetak ljudi u publici, vrhunski nastup.

ne znam da li su kasnije imali neki povratnicki.

 

Pa nije bilo 30 ljudi. Pre bih rekao da je mala sala SKC-a bila puna. Najmanje 150-200. Jos uvek se secam najtacnijeg opisa tog koncerta koji je napisala Milja (siva eminanecija Fake Madonna's underwear) u Ritmu u sredu, a to je da su SCH materijalizovali buku na tom koncertu. Bese zaista jedan od najboljih koje sam do danas odgledao.

 

@Hella - Dobro bre ravnicare, pa zasto tako da spustis Sexu? I oni su sjajni. Nema veze sto su Purgeri. Dosta su se promenili od prvih snimaka. I uvek su zvucali najmanje o.k. Na koncertima to nije upecatljivo kao SCH, mada se moze polemisati i o kasnijim radovima SCH kada su uleteli u elektroniku. Sexa, rani Strelnikoff, Phonebox vandals, Odvojena stvarnost ... muzika moje mladosti.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    36

  • iDemo

    25

  • francuski sobar

    17

  • Lancia

    17

Miraleme, rokenrol je propao svuda u svetu, otprilike u isto vreme. Kod nas narodnjaci, u USA 50cent, Ledi Gaga i Dzastin Biber.

 

R'n'r nije propao. I dalje je ziv i zdrav, na svu srecu i ima puno dobrih grupa za one koji hoce da slusaju. Ako propao znaci da ga nema za TV-u, bolje sto je tako propao jer su se u po tebi srecno vreme r'n'r-a, na TV-u vrtele razne gluposti koje su servirane kao r'n'r. Zagrebi malo po povrsini. I to ce biti dovoljno da se iznenadis.

Link to comment

Sta je po vama razlog, da trolujemo malo temu, ionako se nigde ne prica o muzici, sto vise nema mega grupa i mega zvezda? Ovo malo sto je ostalo i posle cao, zdravo, nema vise. 

 

to je tema za 1 debelu disertaciju, a ne za post na forumu :D Nije Moca u krivu, ali pitanje je - zasto vise nije (toliko) bitno. A na pru loptu faktora ima minimum deset.

Link to comment

Sta je po vama razlog, da trolujemo malo temu, ionako se nigde ne prica o muzici, sto vise nema mega grupa i mega zvezda? Ovo malo sto je ostalo i posle cao, zdravo, nema vise.

Hajde da probam: Previse ponude kanala kojima muzika dolazi do slusaoca.

Sada imas hiljadu nacina i servisa kako neko moze doci do muzike, sto je vec nemoguce za kontrolisanje od strane izdavaca.

Ranije je to bio radio, onda malo mtv, a sada sa kablovskim programima i pogotovo internetom postoje neogranicene opcije.

A to je imalo za posledicu daleko diferenciraniju raju koja slusa i svako ima svoj ukus koji moze da zadovolji sa dovoljnom kolicinom izvodjaca.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Hajde da probam: Previse ponude kanala kojima muzika dolazi do slusaoca.

Sada imas hiljadu nacina i servisa kako neko moze doci do muzike, sto je vec nemoguce za kontrolisanje od strane izdavaca.

Ranije je to bio radio, onda malo mtv, a sada sa kablovskim programima i pogotovo internetom postoje neogranicene opcije.

A to je imalo za posledicu daleko diferenciraniju raju koja slusa i svako ima svoj ukus koji moze da zadovolji sa dovoljnom kolicinom izvodjaca.

Kako to, kvantitet ubija kvalitet ili video killed the radio star, si to hteo da kazes? Mislim, to bi valjda trebalo da pomogne radjanju novih zvezda, ranije je pocetnik morao da rodi mecku, ne bi li se probio do radio stanice, sad je na jedan klik od eventualnog slusaoca.

Ali to ne radja kvalitet i novu zvezdu. Nemoguce da nije bitno, sto kaze VukoticuMoca, bar klinci vole idole. 

Link to comment

ima istine u ravanelijevoj tezi, ne postoji polje zajednickog iskustva kakvo je ranije postojalo. pusti, sta ja znam, nekog od ovih tekucih kantautora, mikija solusa npr, na rts, hrt, pink, eto ti zvijezde. ali hrt, a pogotovo rts, muziku daje na kasicicu, mtv je rijetko kome na top mjestu na daljinskom, a pink ne znam ni zasto sam pomenula.

 

e, ajd da i ja iskoristim situaciju, moze li neko molim vas da mi nabroji par aktuelnih pank bendova u srbiji i hrvatskoj? ne odmicem dalje od srba iz zagreba.

Edited by morgana
Link to comment

Pa da, ali idol ne mora da bude muzički. Sadržaja ima daleko više nego i 90-tih, a o ranijim periodima da ne pričam.

Mislis da Vucic ili Jeremic otkidaju deo kolaca, Djokovic¿ Govorim o tinejdzerima, idoli su uvek bili iz sveta muzike i filma, ajde i sporta, ne znam gde ih ti jos vidis?

Link to comment

Mislis da Vucic ili Jeremic otkidaju deo kolaca, Djokovic¿ Govorim o tinejdzerima, idoli su uvek bili iz sveta muzike i filma, ajde i sporta, ne znam gde ih ti jos vidis?

 

Pa isto to, ali sporta i filma (i svega što je film na neki način) sada ima neuporedivo više. Mislim, današnjih svet je neuporedivo vizuelniji nego raniji. Mnogo vizuelniji = manje audiabilan (ako se tako kaže)

Edited by MancMellow
Link to comment

Mislis da Vucic ili Jeremic otkidaju deo kolaca, Djokovic¿ Govorim o tinejdzerima, idoli su uvek bili iz sveta muzike i filma, ajde i sporta, ne znam gde ih ti jos vidis?

Više sporta je pristupačno... Kad smo mi bili klinci, Real, Barsu, Juve i Milan si mogao da gledaš jednom u nikad, a sad gledaš jebenu 4. ligu engleske, ako ti se gleda...

 

NBA da ne pričamo, o tome smo samo slušali...

 

Amirički fudbal niko nije znao ni šta je...

 

A sad su to sve globalni fenomeni...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...