Jump to content
IGNORED

Сарајевска поп-роцк сцена/поп-роцк школа


Simon

Recommended Posts

Miraleme, rokenrol je propao svuda u svetu, otprilike u isto vreme. Kod nas narodnjaci, u USA 50cent, Ledi Gaga i Dzastin Biber.

jao bre, bibera je bilo oduvek, lady gaga je na scenu izasla 20 godina kasnije, a 50 cent je nesto sasvim drugo. ali to na stranu, problem kod bijelog dugmeta je to nikad nisu, da se tako izrazim, edukovali publiku, vec podilazili sirokim narodnim masama. u pocetku su oportunisticki glumili rokere i metalce (da su tad svirali narodnjake bili bi gepekovani), pa preko new wavea i ska dosli do svog poslednjeg gnjecavog albuma na kome bi im i valentino pozavideo. mislim, nije njihova duznost da edukuju, ne mozes im mnogo zamerati ni sto se "prodaju", ali kakve su oni jebene zasluge imali?

Link to comment
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    36

  • iDemo

    25

  • francuski sobar

    17

  • Lancia

    17

+trilijun

 

prvo sam se sekao na sexin no sleep ali kad mi je ovaj album dopao šaka bilo je e ajde sad vi purgeri lepo lagano na policu jer je stigo Bog i Batina cenim da sam ga preslušao 1000 puta za godinu dana :fantom:

 

ja sam cak i zakacio njihov koncert u beogradu, 1991. cini mi se. vec su pocela sranja. tridesetak ljudi u publici, vrhunski nastup.

ne znam da li su kasnije imali neki povratnicki.

Link to comment

Ako misliš da ću braniti Lipe cvatu, Plavce i Dirli Dirliju uz koje si ti rasto e pa neću :) Tako isto ni Azru ne kapiraš jel si je verovatno slušo od recimo Fazana. Tako i ja kad zajebavam nekog metalca za Metaliku on s vadi na neke prve albume itd..

 

Tačno sam napiso kad mislim da je završilo zlatno doba vrlo značajnog sarajevskog popa.

mozemo i parcijalno da posmatramo, nemam ja nista protiv. ali problem je u tome sto bi rnr, da se tako izrazim, izasao i na dupe u smislu da je pocetkom 80ih bio prihvacen od strane klinaca punih entuzijazma. nije mu trebalo bijelo dugme da ga uvodi u mejnstrim. on je trebao bijelom dugmetu da postane popularno, a kada su stege popustile i nomenklatura dozvolila sund, bili su prvi koji su se uvaljali u blato. i za sobom poveli fanove. dakle, voli ti njih do nekog albuma, nema problema, ali ko sto rekoh indridu- ne pripisuj im zasluge. nema ih.

Link to comment

Indride, ti si naložen na BD više nego Dušan Vesić. Poenta je da ti nas ne možeš da ubediš da su oni dobra, originalna i za 99% posetilaca ovog foruma uopšte bitna grupa. 

BD je bitna grupa u tome sto su polovinom sedamdesetih oduvali Smak, Time, i beogradske gorostase iz Sumatovca i Lipe i za to im hvala onoliko. Kad je dosao novi talas u momentu su postali nebitni; r'n'r je promenio zvuk a pojavila se i nova generacija pop muzicara koja je umela da napise pop hit a da ne zvuci kao "Trla baba lan". 

Link to comment

slušam ditera mebijusa i konrada šniclera i umesto da čitam nešto pametno usput ja blenem u raspravu crnogorčine i gedžovana o bosancima pa koja sam ja budala odo na spavanje :fantom:

a dje ces sacekaj malo sad cemo se zajebavat i pustat bora corba :fantom:

Link to comment

 i za sobom poveli fanove.

 

Nije mi jasno kako ovo zamisljas?

 

Ko je u ostatku sveta upropastio RnR ako su to ovde bili dugmici?

 

Ako mislis na to sto su uveli narodne motive u YU-rok, podsetio bih te na to da su to radili od prvog albuma, zapravo od prve pesme. Kasnije su postali njanjava pop grupa, ali su koketirali sa kafanom od samog pocetka, nista manje nego na kraju.

 

(Da se razumemo, i ja sam se odmah na pocetku ogradio da priznajem samo Dugme sa Bebekom.)

Edited by IndridCold
Link to comment

 

To kasnije, kad su se iskomercijalizirali. :-)
 
Ali, early adopters i pravi znalci™ itekako cijene Ruleta i njegov doprinos.

 

 

Naravno da se cijene radovi sa Ruletom, pa na tom prvom albumu su Salko dinamitaš i šeher Sarajevo, dvije udarne pjesme NP.

 

 

 

Merlin uredno potpisuje kao svoje sve što mazne, mislim da samo onu od Majkla Džeksona nije uknjižio kao svoju ali jeste kružio trač, ne bi me iznenadilo da ga je baš Dino raširio, da ju je od Majkla gratis dobio i da je ovaj bio oduševljen obradom. Krao je on i od Turaka, Poljaka i Italijana :

 

http://youtu.be/PSiVCDVQEhc

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...