Jump to content
IGNORED

Сарајевска поп-роцк сцена/поп-роцк школа


Simon

Recommended Posts

Salu na stranu, Miraleme, verovatno su ti neke druge ukradene pesme ostale u secanju a ne ove dve. Plus, Bregovic je svoje pesme prodavao Grcima, Turcima i Poljacima kao reciklirane, mozda si i to cuo, ko ce znati. Meni je tako ortak rekao da je "Jer kad ostaris" Bregovic ukrao od Pink Flojda i isto nije znao da mi kaze koja njihova pesma je u pitanju. Mislim, nemoguce da ste obojica u pravu, i da je turski narodnjak i da je Pink Flojd :) .

zasto bi to bilo nemoguce?

 

evo vidis, gore nabrojane pesme dolaze sa zapada, i poznate su siroj publici. sto se grcke i turske tice, pre 30 godina nije bilo otprilike nikog ko je pratio uporedo i njihovu i nasu scenu, a i da ga je bilo nije imao gde da objavi nalaze. sada to zahteva, i pored youtube dostupnosti, rudarski rad. mogao je da pokrade sta je god hteo, a ja verujem i da jeste. ko sto ni sad ne komponuje nista, nego placa 2-3 kompozitora da rade za njega. po 300 evra mesecno, ako nece oni ima ko oce.

Link to comment
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    36

  • iDemo

    25

  • francuski sobar

    17

  • Lancia

    17

Indride, ti si naložen na BD više nego Dušan Vesić. Poenta je da ti nas ne možeš da ubediš da su oni dobra, originalna i za 99% posetilaca ovog foruma uopšte bitna grupa. Mi tebi ne uskraćujemo ustavno pravo da se intoksikuješ njihovom muzikom. Sam nemoj previše energije da ulažeš u argumenete, da ne završiš u šegi, šali i razonodi. Jedine SA grupe koje volim su Torpeda i SCH. Nervozni poštar i Mirzino jato su van konkurencije. To računam u fetiš. Nazovi umetnici tipa Bregović, Dervišhalidović, Crkvene jabuke pa i Indexi, sve je to boranija što bi rekao Bad music. Sve je to zajedno sa Bajagom i Orgazmom za svadbe i veselja.

Link to comment

Indride, ti si naložen na BD više nego Dušan Vesić. Poenta je da ti nas ne možeš da ubediš da su oni dobra, originalna i za 99% posetilaca ovog foruma uopšte bitna grupa. Mi tebi ne uskraćujemo ustavno pravo da se intoksikuješ njihovom muzikom. Sam nemoj previše energije da ulažeš u argumenete, da ne završiš u šegi, šali i razonodi.

 

Uuuuuu, mnogo cu da se potresem. :lolol:  Toliko mi je stalo do svih 99 posto posetilaca foruma i do toga sta ce oni da misle o meni da ne mogu da ti opisem.

 

Ti o sebi govoris u mnozini?

 

Hvala sto si objavio spisak prihvatljivih sarajevskih grupa, sad ce rasprava mnogo strucnije i jednostavnije da tece. :)

Link to comment

Poenta je da ti nas ne možeš da ubediš da su oni dobra, originalna i za 99% posetilaca ovog foruma uopšte bitna grupa. Mi tebi ne uskraćujemo ustavno pravo da se intoksikuješ njihovom muzikom. Sam nemoj previše energije da ulažeš u argumenete, da ne završiš u šegi, šali i razonodi.

 

Kako je smešno kad poštovaoci opskurnih muzičkih skretanja prete sa većinskim "mi", 99% itd lol

 

Kakogod, Dugme je izvelo rokenrol iz mračnih pdruma i publiku iz zadimljenih plesnih dvorana na svež vazduh mejnstrima

 

https://www.youtube.com/watch?v=MYHlcpRb6Fc

 

i što je isto bitno, kad su postali popkulturni establišment dali su i jak alibi nastanku lokalnih novotalasnih ideja. Malo li je ;)

Link to comment

 

 

Kakogod, Dugme je izvelo rokenrol iz mračnih pdruma i publiku iz zadimljenih plesnih dvorana na svež vazduh mejnstrima

a zatim istu tu publiku predali narodnjacima. mozemo o svemu da prricamo osim o zaslugama bijelog dugmeta.

Link to comment

a zatim istu tu publiku predali narodnjacima. mozemo o svemu da prricamo osim o zaslugama bijelog dugmeta.

 

Miraleme, rokenrol je propao svuda u svetu, otprilike u isto vreme. Kod nas narodnjaci, u USA 50cent, Ledi Gaga i Dzastin Biber.

Edited by IndridCold
Link to comment

+trilijun

 

prvo sam se sekao na sexin no sleep ali kad mi je ovaj album dopao šaka bilo je e ajde sad vi purgeri lepo lagano na policu jer je stigo Bog i Batina cenim da sam ga preslušao 1000 puta za godinu dana :fantom:

Link to comment

a zatim istu tu publiku predali narodnjacima. mozemo o svemu da prricamo osim o zaslugama bijelog dugmeta.

 

Ako misliš da ću braniti Lipe cvatu, Plavce i Dirli Dirliju uz koje si ti rasto e pa neću :) Tako isto ni Azru ne kapiraš jel si je verovatno slušo od recimo Fazana. Tako i ja kad zajebavam nekog metalca za Metaliku on s vadi na neke prve albume itd..

 

Tačno sam napiso kad mislim da je završilo zlatno doba vrlo značajnog sarajevskog popa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...