Jump to content
IGNORED

Сарајевска поп-роцк сцена/поп-роцк школа


Simon

Recommended Posts

nije mi to bila tvrdnja.pre to da je neprirodno da ogromna koncentracija ljudi sluša jedan bend.

to je moglo sa veoma uskim kanalima doturanja muzike do ljudi kakvi su bili u istoriji.

široka dostupnost je to demokratizovala i sada nisu osamdesete da imam dva kanala na televiziji i tri radio stanice.

 

što se tiče kvalitet-kvantite odnosa, ja ne mislim da se kvalitet pogoršao. naprotiv ima toliko dobre muzike i ljudi da možda stignem da preslušam samo jedan delić onoga što dobro izađe u toku godine.

zapravo mislim da ima mnogo više jako dobrih. baš sam pre neki dan razmišljao koliki bi uspeh imao isaac hayes da je danas izbacio hot buttered soul. da li bi uopšte uspeo da stigne do mene i da li bi bio toliko uticajan?

 

"pad kvaliteta - sunovrat sistama vrednosti - proklete devedesete" nije moja mantra.

Uh, pa ne znam odakle si izvukao ovo na kraju, nisam te valjda ja naterao na ovako nesto a taman sam pomislio da se oko svega u principu slazemo.

Link to comment
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    36

  • iDemo

    25

  • francuski sobar

    17

  • Lancia

    17

inače ovo što kaže maho, da ne nastaju zvezde. one nastaju ali ih je previše i to sa svakog spektra.

 

uzmi samo rep. pa ja koji pratim i volim to da slušam ne znam pola stvari kada recimo odem na vatrinu žurku.

 

pre 20 30 godina bi ti postojao samo kanje, pa kendrick lamar, recimo. 

sada su tu migosi, gucci mane, drake, azazelia, rhianna, a$ap rocky, a$ap ferg, tyga, fjučr, weeknd, lil wayne, meek mil, dolla sign, rae sremund, jayz, young thug, kid cudi, wizz khalifa, rick ross, trey songz, lupe fiasco, usher, chris brown, fetty wap, waka flocka,future, 2chainz, chief keefe ... i još buljuk njih. 

 

svi imaju svoje kanale promocije preko twittera, youtubea, instagrama, facebooka, imaš tabloidne štampe....

 

suština je otprilike da imaš zvezda ali ih ima kao sitnih svetaca, i ne postoji više toliki fokus javnosti na par njih, nego je raspršen na gomilu njih

 

 

 

@Ravanelli
Pa bilo je megapopularnih bendova i u skorije vreme. Rammstein, Nightwish prvi padaju na pamet.
Ako sam uopste ispravno shvatio sta si hteo da kazes?

 

baki to je bilo megapopularno tebi. ja smatram da su oni jedan od milion prolaznih bendova i znam možda tri osobe koje su otišle na koncerte.

za nightwish nemam reči što si ga potegao u raspravi. to je toliko builjaška muzika sa ograničenim dohvatom da sam zapanjen.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Pa dobro znamo Bregu, ja sam dugo mislio da je Ajmo u planine jedina njegova originalna stvar, posle negde čujem da je i to uzeo odnekog.

 

Nego, kreno Simon studiozno, necće zameriti nadam se zbog malo fanki zvuka sa margina saravskog pop pravca

Ма јок, какво замјерање. Нисам уопште очекивао да ће тема изазвати оволико интересовање и здраву дискусију а не само смарање ут клиповима на шта се свео ПДФ о музици.

 

  

- Ma on je lopov. On je jedan običan lopov, vešt lopov - kaže proslavljeni reditelj Emir Kusturica za Gorana Bregovića, svog nekadašnjeg saradnika na filmovima „Arizona drim” i „Andergraund”.

 

Francuski sud proglasio je Gorana Bregovića (65) krivim za plagiranje pjesme i odredio odštetu koju popularni muzičar mora platiti Enricu Maciasu (76). Bregović je prema presudi dužan Maciasu platiti milion eura!

Шта да ти кажем, него да је ово ноторна измишљотина. Прво кад видим прењео "Курир" више него довољно ми је, а да не спомињем неке босанске медије. Вијест је демантована давно. Не да браним Брегу, ни случајно, да је "посуђивао" од других, јесте, али ово није тачно.

 

Meni je najjače™ ovo:

 

Goran Bregović je napisao himnu za predstojeće Svetsko prvenstvo u nordijskom skijanju u Italiji, za šta je dobio 84.700 evra, ali mnogi nisu zadovoljni pesmom koja neodoljivo podseća na hit Bijelog dugmeta "Hajdemo u planine".

Link to comment

Uh, pa ne znam odakle si izvukao ovo na kraju, nisam te valjda ja naterao na ovako nesto a taman sam pomislio da se oko svega u principu slazemo.

mislim da sam nekako nadovezao na ovaj deo "to ne radja kvalitet". ja mislim da ima kvalitet dosta.

a nemam pojma odakle sam to izvukao. valjda mi je to provejavalo ili u postovima, ili je to standardna tema kada krene rasprava sa rokerima u srbiji i onda oni zaključuju da: "više nema kvaliteta :( " pa sam se nekako poneo time

Edited by Ravanelli
Link to comment

Bijelo dugme sa Bebekom - najbolja grupa.

  

+ 1000

 

Ono kad se Brega i Bebek trte leđima jedan odrugog je najglamurozniji i najdekadentniji momenat naše pop kulture.

 

Esencija Roka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BCv-a1zupBk

Слажем се да је ера са Бебеком била најбоља, мада им је задњи албум који су направили био баш танак у односу на пријашње.
Link to comment

Pravilno se kaze SeaT Zele Lozovača

 

Ne bih da uzmem aktivno učešće u temi koju smatram humorističkim prilogom forumu muzika, ali ovo je ubedljivo najbolja pesma koja dolazi Izbosne ikada.

Singl je izdao PKB RTS i može se čuti od koga je Koja pozajmio ideju za Disciplinu Kičme  ;) 

 

 

 

Коментар о активном учешћу на тему коју ти сматраш хумористичким прилогом форуму музика, ја сматрам само твојом ароганцијом.
Link to comment

inače ovo što kaže maho, da ne nastaju zvezde. one nastaju ali ih je previše i to sa svakog spektra.

 

uzmi samo rep. pa ja koji pratim i volim to da slušam ne znam pola stvari kada recimo odem na vatrinu žurku.

 

pre 20 30 godina bi ti postojao samo kanje, pa kendrick lamar, recimo. 

sada su tu migosi, gucci mane, drake, azazelia, a$ap rocky, a$ap ferg, tyga, fjučr, weeknd, lil wayne, meek mil, dolla sign, rae sremund, jayz, young thug, kid cudi, wizz khalifa, rick ross, trey songz, lupe fiasco, usher, chris brown, fetty wap... i još ihahaj njih. 

 

svi imaju svoje kanale promocije preko twittera, youtubea, instagrama, facebooka, imaš tabloidne štampe....

 

suštinaje otprilike da imaš zvezda kao sitnih svetaca, samo ne postoji više toliki fokus javnosti na par njih, nego je raspršen na gomilu njih

 

 

Malo si sad rasplinuo stvar, mislim pratim i ja novu scenu i jos sam poprilican svastojed, postoji razlika izmedju zvezda i mega zvezda, to je bio neki pocetak diskusije. U pravu je Manc, za to je ipak potreban topik.

 

Pardon na trollu, necu vise  :)

Link to comment

Ok, podsetili ste me da gubim vreme na ovom topiku i u stvari trolujem posto licno ne podnosim BD :D

 

Није овдје ријеч о само Бијелом Дугмету него о три деценије сарајевске сцене, свако има неке своје фаворите. Не сматрам троловањем твој допринос теми.
Link to comment

Jbt, ko kaze da Nightwish nije ultra buljaska muzika. :D Ovde kao da niko nikog ne cita. Ja sam pisao ikljucivo o popularnosti. Tema je o rok muzici, ti pises o hip-hoperima. Pa naravno da je hip hop i dalje jak, to niko nije ni osporavao.

Link to comment

indride, pišem o hiphoperima kao dobar primer toga da ima zvezda, ali ih ima previše i ima toliko medija da se ne fokusiraju svi na jednu ili par njih, pa stoga nema ni mega zvezda

Link to comment

indride, pišem o hiphoperima kao dobar primer toga da ima zvezda, ali ih ima previše i ima toliko medija da se ne fokusiraju svi na jednu ili par njih, pa stoga nema ni mega zvezda

Naravno da ima zvezda, to samo Majo ovde pise da ih nema. Ima i megazvezda, ne znam odtkud vam to da ih nema.

Edited by IndridCold
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...