Jump to content
IGNORED

Сарајевска поп-роцк сцена/поп-роцк школа


Simon

Recommended Posts

ne moras meni nista, nego ih slusaj hronoloski- prvo su krali od deep purpla, a na kraju pevali lipe cvatu. a vidis, grupa sa tolikom fan bazom i popularnoscu je sebi mogla da dozvoli izlet u manje komercijalne sfere. slican put je, otprilike, presao i cola- sta god da je snimao tetke bi ga slusale, a on spao na okanu.

 

ave u svemu, govnari.

 

E da, Miraleme, upalila mi se lampica zasto se ne slazemo u vezi ovoga. Ti u stvari slabo poznajes upravo kako je to teklo hronoloski. Ti mislis da su oni tek sa Lipe cvatu poceli da se dodvoravaju narodnjacima i da su tu krenuli da dobijaju fanove sa sela, a to uopste nije tacno. Primese folka u njihovim albumima su skroz konstantne. Evo sta sve imas samo na prva tri albuma:

 

- Bekrija sam, cijelo selo vice

- Ajd idemo Rado

- Slatko li je ljubit tajno

- Bosanac, kao njihov ubedljivo najveci hit koji im je doneo popularnost provincijalne i seoske Jugoslavije

- Da sam pekar

- Hop-cup, poskocicu, drugu curu poljubicu

- Dede bona, sjeti se, de tako ti svega

 

Mislim, i tako dalje, i tako dalje. Jedina dva albuma (ako se ne varam) bez primesa folka su Dozivjeti stotu i Bitanga i princeza. Od osamdesetih pocinju da se ubacuju na bandwagon novog talasa, pa zatim postaju skroz kao neka njanjava pop grupa. Ali narodnjaci iz njih nikada nisu ni izlazili, od 74 godine kad su i nastali sa svojim prvim hitom pa do kraja, uz eto tu pauzu od 1979-80.

Link to comment
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    36

  • iDemo

    25

  • francuski sobar

    17

  • Lancia

    17

E da, Miraleme, upalila mi se lampica zasto se ne slazemo u vezi ovoga. Ti u stvari slabo poznajes upravo kako je to teklo hronoloski. Ti mislis da su oni tek sa Lipe cvatu poceli da se dodvoravaju narodnjacima i da su tu krenuli da dobijaju fanove sa sela, a to uopste nije tacno. Primese folka u njihovim albumima su skroz konstantne. Evo sta sve imas samo na prva tri albuma:

 

- Bekrija sam, cijelo selo vice

- Ajd idemo Rado

- Slatko li je ljubit tajno

- Bosanac, kao njihov ubedljivo najveci hit koji im je doneo popularnost provincijalne i seoske Jugoslavije

- Da sam pekar

- Hop-cup, poskocicu, drugu curu poljubicu

- Dede bona, sjeti se, de tako ti svega

 

Mislim, i tako dalje, i tako dalje. Jedina dva albuma (ako se ne varam) bez primesa folka su Dozivjeti stotu i Bitanga i princeza. Od osamdesetih pocinju da se ubacuju na bandwagon novog talasa, pa zatim postaju skroz kao neka njanjava pop grupa. Ali narodnjaci iz njih nikada nisu ni izlazili, od 74 godine kad su i nastali sa svojim prvim hitom pa do kraja, uz eto tu pauzu od 1979-80.

giphy.gifgiphy.gifgiphy.gif

Link to comment

pa ja uopste ne polemisem sa tvojim stavom, nego sam ubacila svoje pitanje da ne bih otvarala novi topik

Nije baš moja šolja čaja, ali ljudi kažu da je Crveni karton iz Kruševca aktuelno. 

Link to comment

 

Salto dok svira smoke on the water?

To, pa ono kad skoci u raju, a ovi se razmaknu, onda pokusa da skoci na binu pa padne na ledja. Al ne prekida solo sve vreme!

 

A posle svira Vatreni Poljubac, pa Milićeva mama donela vanglu mekika, da počasti decu.

Link to comment

inace je pastirski rok bio mnogo rasprostranjeniji nego sto se danas misli, bilo ga je svuda u ogromnim kolicinama sredinom sedamdesetih, evo jos jednog predstavnika olimpijskog sarajeva (molim moderaciju da mi oprosti)

 

Edited by Parsons
Link to comment

nego, jel ovo publika zvizdi? :lolol:

 

Stroga sarajevska publika.

 

Lako je bilo Bosancu tada zapalit 50-100 hiljada publike u Beogradu al najteže je bilo bit baja u svom selu - pričo Čola u nekom intervjuu.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...