Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Meni ona prvobitna chandrina pretpostavka deluje... najmanje nenormalna.

 

U nekom momentu je poludeo, ne ulazim u tacnu dijagnozu njegovog poremecaja, ali ono, lud covek, nije svoj, nije pri sebi, da li paranoja, shizofrenija, bipolarni, da se ne frljam pojmovima iz oblasti psihijatrije, ali jasno je na sta se misli. U tom periodu dolazi do otudjivanja od zene, porodice, prijatelja, kolega, svih. Pocinje da ispoljava znake svoje ludosti i zavrsava tragicno, samoubistvom. Porodica se ne oglasava od bola i, nakon tri prazna mesta, sramote, ne mogu da idu okolo i govore da im je sin skrenuo s uma i izvrsio samoubistvo. Mozda i kontaktiraju koga treba da ih tabloidi ostave na miru, a drzavna birokratija takodje u tisini odradi svoje zadatke. Kremiranje, urna, tajac. Nisu ga ni oplakivali jer su ga sustinski izgubili dosta pre smrti. Manjkavost ove teorije je sto on, u slucaju potpunog gubitka razuma, a sa svojim drustvenim vezama, ne bi mogao da ostane neprimecen od svih. Neko bi ispratio njegovo manijakalno ponasanje u gradu Beogradu, neko bi ga negde video i preneo nekome ko bi dalje prenosio nekome u ovoj zbirovskoj drzavi. Kolali bi tracevi o poludelom advokatu.

 

Druga opcija iz istog kruga, vise light, je da je pao u teski oblik depresije iz nekog razloga. Porazi u stranci, razvod od zene, razdvojenost od deteta... Sve je to moglo da utice, ako je hronologija dogadjaja zaista takva i ako su se stvari redjale jedna za drugom. Mozda postoji i neka licna sramota koja nam nije poznata, a koja mu je bila okidac za samoubistvo. Zahteva od porodice da postuju njegovu volju, mozda u strahu kako ce ga svi pamtiti ubuduce trazi da se maltene izbrisu dokazi njegovog postojanja, oni tako i urade, usput opet uz zahtev nadleznima da mu ostave mrtvog sina na miru. Sve to unekoliko ima smisla. Manjkavost ove teorije je da, ako je otisao tek tako, ne verujem da bi porodica bas potpuno cutala o tome. Razumem bol, ali nista ne bi sprecilo nekog clana njegove porodice da se u nekom trenutku oglasi i makar nekome prenese da im je sin izvrsio samoubistvo. Zelja pokojnika da bude gotovo izbrisan iz secanja moze da bude razumljiva, cak i inicijalna namera porodice da ispostuju njegovu zelju, ali u nekom momentu bi rekli i sebi i svetu - hej, to je moje dete, postojalo je i secamo ga se. Ni posle vise nedelja nema nijednog clana njegove porodice koji je izasao i rekao - Vladimir je izvrsio samoubistvo, razidjite se i ostavite ga da pociva u miru. Druga velika manjakovst je navodni nacin navodnog samoubistva. Niti je tek tako moguce da niko ne vidi coveka koji skace s jednog od beogradskih mostova, niti mi za muskarca samoubicu to ima smisla.

Obe teorije se sve vise krnje ako se uzmu u obzir cinjenice, informacije i glasine koje se ne vezuju samo za njegovo licno psihicko stanje.

 

Takodje je potpuno besmislena ideja da je bio u Americi, pa dosao kuci da skoci s mosta i ode niz Dunav. Ima vrlo tragicnih primera gde se ljudi vrate kuci i izvrse samoubistvo kako bi bili sahranjeni kod kuce i sa svojima. A ovaj skoci u Dunav da bi bio kremiran ako ga ikad nadju. Besmislica.

Edited by Malvo
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Malvo said:

Mozda postoji i neka licna sramota koja nam nije poznata, a koja mu je bila okidac za samoubistvo.

 

Pa to - "najmanje nenormalna" hipoteza.

 

Za ovo quotovano, ovaj isti Visekruna je u Tabloidu i nekoj knjizi koju je objavio eksplicitno navodio da je Cvijan gej (https://www.magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=391&cl=05).

Mislim, u svako drugo normalno vreme ja bih riportovao za citiranje tog smeca (i Visekrune i tabloida ponaosob), ali ovde su oni ocigledno deo price, a i znali su o Cvijanu nesto sto drugi nisu.

Link to comment
15 minutes ago, chandra said:

 

Pa to - "najmanje nenormalna" hipoteza.

 

Za ovo quotovano, ovaj isti Visekruna je u Tabloidu i nekoj knjizi koju je objavio eksplicitno navodio da je Cvijan gej (https://www.magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=391&cl=05).

Mislim, u svako drugo normalno vreme ja bih riportovao za citiranje tog smeca (i Visekrune i tabloida ponaosob), ali ovde su oni ocigledno deo price, a i znali su o Cvijanu nesto sto drugi nisu.

U Taloidu su svi gay... To što oni to tvrde ništa ne znači...

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

jedna ispravka činjenica: famozna emisija na KTV Zrenjanin (uzela pomno da je slušam), za koju piše da je okačena na YT u julu 2017, godine, a pre nekoliko dana jedan od gostiju (dr Dragan Petrović) snimio YT video da izjavi kako je to emisija koja je zapravo snimljena 2015, eventualno početka 2016. to što je on rekao nema veze s mozgom. kad se pažljivio sluša na koje događaje se referenciraju u emisiji (prebijanje na izborima u odžacima, ostavka u gradskom veću jednog od gostiju, dragana šašića, itd.) jasno je da je emisija snimljena 2014. godine, i to verovatno u prvom kvartalu godine.

dakle - ja nemam video dokaz o cvijanu beyond 2014.

 

vratila se na video ludog višekrune gde citira navodne FB porukice njegove žene iz 2017. žena kaže "nažalost je sve besmisleno postalo, pa i pričati o ludaku. a ostaje ta misterija - zašto je nestao na takav način? šta god da se desilo, ne vidim problem da je nastavio javljati (se) majci, sestri, Luki"

 

guglala sam cvijanovu ex-ženu na osnovu imena sa vikipedije. rekla bih da je ovo njen instagram nalog.

ima i jedna slika sina, sa delfinom. liči na oca, a u komentarima ona sama pravi aluziju na njegovo ime Lu(t)ka.

 

Edited by pt 2.0
  • Hvala 6
Link to comment

Meni jedino smeta sto je ludjak na vlasti kidnapovao svaciju sahranu kad mu je to odgovaralo.Amfi ga je mrzeo ko Nemca pa doticnom nije smetalo da da svoje  vidjenje odnosa nad telom umrlog.Poenta,pustio bi ja njega,al nece on mene.

Link to comment
13 hours ago, Hamlet Strašni said:

Pa pazi, moguće je da otac nije u kontaktu sa ženom. 
 

Akb je saznao jer je prestao da plaća porez, pa im je poreska poslala upit koliko sam shvatio. Sto se tiče poreznika, ja sam nesto kasnio sa upisom pa sam zvao poreskog inspektora koja je bila,u fazonu, gde si ti Strašni, baš sam se spremala ta te zovem...

 

Znaci poreska prati. Ja sam odavno čuo da je on nestao i pričalo se da je mrtav. A kažu da su mu se u kancu uredno javljali na tel nekoliko meseci pošto je nestao. Ja se njega ne sećam sa faksa, ono malo što sam ga upoznao delovao mi je čudno. Nije mi delovao kao tip koji je veliki igrač, a opet branio je Jocu Amsterdama, i nije ga odbranio. I to može da bude zeznuto ako mu je obećavao i naplaćivao nešto unapred...

Ja sam razumeo da je Cvijan prestao da bude aktivan advokat kada je usao u drzavne funkcije. Tako je Tintor rekao

 

Quote

 

On je rekao da se Cvijan aktivno bavio advokaturom tokom 2011. i 2012. godine a da mu je od februara 2013. godine utvrđeno pravo na privremeni prestanak bavljenja advokaturom i nakon tog datuma on više nikada nije bio aktivan advokat.

„U njegovom personalnom dosijeu nalazi se advokatska legitimacija koju je advokat koji se ne bavi advokaturom dužan da deponuje u Advokatsku komoru Beograda, što je garancija da istu neće koristiti“, dodao je on.

 

 

Kako poreska uprava preko AKB zbog poreza juri nekoga ko vise od pet godina nije aktivan advokat? Pretpostavljam da sa takvim statusom, sa deponovanom legitimacijom, nema duznost da placa mesecne advokatske pausale i slicno. MOzes li to da nam pojasnis?

 

Dalje, o kakvoj kancelariji pricas? To nije mogla biti advokatska kancelarija, zar ne?

 

Polazim od pretpostavke da je ovo sto Tintor govori lako da se proveri, u smislu Cvijanovog dosijea u AKB. 

 

 

 

Link to comment

@pacey defender poreska nema saznanja ko je u advokatskoj komori "zamrznuo" svoju advokatsku praksu iz bilo kog razloga (funkcija, trudnoća..) ona proverava u toj petoj godini kada vidi da im ne podnosi poreske prijave da bi reagovala da ne nastupi zastarelost poreskih obaveza jer iste zastarevaju u roku od pet godina od nastanka uslova za naplatu poreza a oni ne preduzmu radnje u cilju utvrđivanja i naplate poreske obaveze. Plaćanje članarine komori je nešto drugo, poreski paušal poreskoj treće.

  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, SNARC said:

 

Uzasna tema..ovo i ona silovanja.

 

Uzasna i zato sto oscilira izmedju necega sto bi trebalo zaboraviti i ne pominjati (u slucaju da je tragedija u pitanju) i necega sto bi moralo da bude tema od najviseg javnog znacaja (u slucaju da je zlocin). Nadam se da cemo uskoro znati nesto vise.

  • +1 4
Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

Što?

Samo povezujem niti i guglam. Ništa specijalno...

 

Zato sto ja radim isto to, samo sa mnogo manje uspeha:laugh:

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...